-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
A Városházán fogadták a Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál résztvevőit
Csütörtökön délelőtt a Városházán fogadták a XVII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál résztvevőit. A világ különböző országaiból érkezett táncosokat dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte Brájer Éva és Róth Péter alpolgármesterekkel közösen, majd a nemzetek egy-egy jellegzetes dallal mutatták be nemzeti kultúrájukat. Néhány perc erejéig bepillantást nyerhettünk Costa Rica, Franciaország, Spanyolország, Finnország, Macedónia és Grúzia hagyományaiba is.
2012.08.16. 09:22 |
Csütörtökön délelőtt a Városházán fogadták a XVII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál résztvevőit. A világ különböző országaiból érkezett táncosokat dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte Brájer Éva és Róth Péter alpolgármesterekkel közösen, majd a nemzetek egy-egy jellegzetes dallal mutatták be nemzeti kultúrájukat. Néhány perc erejéig bepillantást nyerhettünk Costa Rica, Franciaország, Spanyolország, Finnország, Macedónia és Grúzia hagyományaiba is.
Székesfehérvár polgármestere köszönetet mondott a táncosoknak azért, hogy elhozták nemzetük kultúráját Székesfehérvárra és részt vesznek a 17. alkalommal megrendezett Királyi Napok Néptáncfesztiválon. Dr. Cser-Palkovics András polgármester kiemelte, hogy a táncegyüttesek előadásaikkal a fehérváriak otthonába hozzák el kultúrájukat és így az itt élők befogadhatják a világ minden tájának értékeit.
A délelőtti fogadáson valamennyi résztvevő csoport ízelítőt adott országának zenei kultúrájából. Néhány perc erejéig bepillantást nyerhettünk Costa Rica, Franciaország, Spanyolország, Finnország, Macedónia és Grúzia hagyományaiba is.



