-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Ünnepélyes nyitó gálával vette kezdetét a XVII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál
Idén már 17. alkalommal kezdődött nemzetközi néptáncfesztivált Székesfehérváron, melyre a világ különböző tájairól érkeztek csoportok. A Costa Ricáról, Franciaországból, Spanyolországból, Finnországból, Macedóniából és Grúziából érkezett táncosok a Fő utca rekonstrukciója miatt idén új útvonalon - a Várkörút érintésével - érkeztek el a Városház téri színpadig, ahol fergeteges nyitó gálával köszöntötték a közönséget.
2012.08.15. 20:45 |
Idén már 17. alkalommal kezdődött nemzetközi néptáncfesztivált Székesfehérváron, melyre a világ különböző tájairól érkeztek csoportok. A Costa Ricáról, Franciaországból, Spanyolországból, Finnországból, Macedóniából és Grúziából érkezett táncosok a Fő utca rekonstrukciója miatt idén új útvonalon - a Várkörút érintésével - érkeztek el a Városház téri színpadig, ahol fergeteges nyitó gálával köszöntötték a közönséget.
A hagyományoknak megfelelően idén is felvonulással vette kezdetét a Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál. A Fő utca rekonstrukciója miatt új útvonalon mentek a tánccsoportok a Városház téri színpadig: a Malom utcából a Zichy-ligeten keresztül a Várkörúton vonultak végig, majd a Nemzeti Emlékhely érintésével érkeztek meg a Városház térre.
„Vajon mi készteti a táncost arra, hogy hosszú éveken át gyötörje a testét, a szellemét, terhelje magát a tanuláson, a munkán, a családi és baráti, társasági életen túl?.. Vajon mi olyan különleges a táncban, amiért megéri ennyit küzdeni? Elsősorban az, hogy mindig örömöt nyújt. Olykor csak annyit, hogy helyén van egy-egy lépés. Máskor azt, hogy sikerül a partnerrel, csoporttársakkal együtt átélni az egymásra hangolódás folyamatát. De jóleső a fáradtság is a próba után, amely boldogságot szerez.” - mondta megnyitó beszédében Brájer Éva, Székesfehérvár alpolgármestere, aki szerint a sok apró öröm adódik össze aztán eredménnyé: megelevenedik az elképzelt koreográfia.
A megnyitó beszédet követően egyenként mutatkoztak be a résztvevő országok tánccsoportjai, elsőként rövid szöveges ismertető hangzott el az országok kultúrájáról, társadalmi szokásairól és gasztronómiájáról, majd jellegzetes táncaikat mutatták be.


