-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Több ezren vettek részt a XVII. Királyi Napok Néptáncfesztivál zárógáláján
Hétfő estére teljesen megtelt a Belváros, a Királyi Napok Néptáncfesztivál zárógálája alatt nemcsak a Városház térről, de még a környező utcákból is sokan követték az eseményeket. A Costa Ricáról, Franciaországból, Spanyolországból, Finnországból, Macedóniából és Grúziából érkezett táncosok igazán emlékezetessé tették augusztus 20-a estéjét, fergeteges hangulatot varázsolva a színpadra. A gála előtt Székesfehérvár polgármestere Botos Józsefnek, a fesztivál atyjának adott át emlékérmet.
2012.08.20. 21:27 |
Hétfő estére teljesen megtelt a Belváros, a Királyi Napok Néptáncfesztivál zárógálája alatt nemcsak a Városház térről, de még a környező utcákból is sokan követték az eseményeket. A Costa Ricáról, Franciaországból, Spanyolországból, Finnországból, Macedóniából és Grúziából érkezett táncosok igazán emlékezetessé tették augusztus 20-a estéjét, fergeteges hangulatot varázsolva a színpadra. A gála előtt Székesfehérvár polgármestere Botos Józsefnek, a fesztivál atyjának adott át emlékérmet.
„Sok szép hagyomány is tartozik ehhez a naphoz, délelőtt ezen a színpadon a kenyéráldás történt meg, de az ünnepségsorozat kiemelkedő eseménye ez az este is, a gála estéje.” - mondta Székesfehérvár polgármestere, aki köszönetet mondott a szervezőknek azért, hogy idén is színvonalas fesztivállal ajándékozták meg a várost. A zárógála előtt dr. Cser-Palkovics András egy újonnan alapított városi kitüntetést, polgármesteri díjat adott át Botos Józsefnek, akinek azt köszönhetjük, a fesztivál elindult, sikeres lett és évről évre nagy tömegeket mozgat meg. Színpadra szólították a tánccsoportok képviselőit is, akik emlékplakettet vehettek át.
Hétfőn eset több ezren látogattak ki a Városház térre az augusztus 20-i Nemzeti Ünnepen, hogy megtekintsék a Székesfehérvári Királyi Napok záróestjét. A házigazda Alba Regia Táncegyüttes mellet a színpadon fellépett Costa Rica, Franciaország, Spanyolország, Finnország, Macedónia és Grúzia tánccsoportja is.
A hagyományokhoz hűen idén is volt tűzijáték a Palotavárosi tavaknál, melyre rengetegen voltak kíváncsiak és a fehérvári közönség nagy tapssal értékelte a fényjátékot.



