Kulturális hírek


/ 2014.02.10. 15:02:17 |

Március 10-ig lehet jelentkezni az V. Fehérvári Versünnepre

 Idén immáron ötödik alkalommal versenghetnek egymással az irodalomkedvelő fiatalok, hiszen a Fehérvár Médiacentrum Kft. a Székesfehérvári Egyházmegyével, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatával, a Szent István Művelődési Házzal és a Vörösmarty Színházzal együttműködve ismét Fehérvári Versünnepet szervez. A megmérettetésre 2014. március 10-ig jelentkezhetnek verssel az irodalomkedvelő fiatalok. A helyszín ezúttal is a Szent István Művelődési Ház lesz.
/ 2014.02.10. 09:09:19 |

Szombatig lehet beküldeni az alkotásokat a magyar-lengyel barátságról szóló képzőművészeti pályázatra

 Ifjúsági képzőművészeti pályázatot hirdetett a Magyar-Lengyel Barátság Napjához kapcsolódóan Székesfehérvár és Opole város Önkormányzata, valamint Fejér megye illetve Opole vajdaság Közgyűlése. Az alkotásokat február 15-ig, szombatig lehet leadni a Városházán vagy a Megyeházán Székesfehérváron.
/ 2014.02.09. 12:15:18 |

Tarkovszkij legismertebb filmjét vetítik az Útkereső Filmklubban

Az "Andrej Rubljov" című orosz filmdrámát vetítik február 10-én hétfőn 17 órától a Szent István Művelődési Házban, az Útkereső Filmklub keretében. Tarkovszkij filmje a neves ikonfestő életét dolgozta fel. Andrej Tarkovszkij 1966-ban készítette el remekművét, amely hazájában még hosszú éveken át nem kerülhetett forgalomba, és ezt követően is csak jelentős mértékben cenzúrázva.
/ 2014.02.07. 13:12:31 |

Füstölt finomságok a Belvárosban a III. Toros és Pálinkafesztiválon

  Február 7-9. között harmadszor rendezik meg Fehérváron a Toros és Pálinka fesztivált. A gasztronómiai rendezvényen résztvevők a frissen elkészített ételeket, a jó magyar borokat és az ízletes pálinkákat is kipróbálhatják. Az ételkóstoláson kívül zenés, kulturális és családi programokkal is várják az érdeklődőket vasárnap estig a Piac téren. A fesztivál hivatalos megnyitóját pénteken délután 17 órakor tartják.
/ 2014.02.06. 09:32:58 |

Könyvbemutató a Tinta Kultúrbisztróban Karafiáth Orsolyával

Február 7-én pénteken 19 órakor esti beszélgetésre, egy képes kiállításmegnyitóra és könyvbemutatóra kerül sor a Marosi Arnold utcában található Tinta Kultúrbisztróban Karafiáth Orsolya költő és Molnár Gyula grafikusművész társaságában. A házikedvenc című Karafiáth Orsolya könyvet a Szépírók Társasága támogatásával mutatják be.
/ 2014.02.06. 07:50:15 |

Fehérvári Meseszínház - Piroska és a farkas szombaton a Köfém Művelődési Házban

 Három alkalomból álló mesés sorozat indul a Köfém Művelődési Ház szervezésében. A Fehérvári Meseszínház első programján, szombaton 17 órakor a Grimm-testvérek klasszikus története, a "Piroska és a farkas" elevenedik meg. Az interaktív sorozat március 1-jén és március 29-én folytatódik.
/ 2014.02.05. 08:43:42 |

Csókok és gólok - párkapcsolati mediáció a Barátság moziban

Nagy Zsóka párkapcsolati mediációról szóló előadásával és egy fergeteges spanyol vígjátékkal folytatódik a Csajos esték sorozata február 13-án, csütörtökön 18 órakor a Barátság moziban és a Művészetek Háza kávézójában. Nagy Zsóka mediátor közel másfél évtizede foglalkozik családi és párkapcsolati mediációval.
/ 2014.02.04. 15:06:42 |

Február 17-én pótolja elmaradt előadását a Vörösmarty Színház

A Vörösmarty Színház február 17-én, 17 órakor pótolja a Bor,mámor,szerelem című, bérletszünetes előadását, amely január 26-án betegség miatt elmaradt. Az új időpontra érvényesek a korábban megváltott jegyek. A Bor, mámor, szerelem című esten olyan örökzöld dallamokkal feledtetik a bút, mint a „Te, rongyos élet”, az „Éjjel az omnibusz tetején”, vagy a „Ha megversz is, imádlak”.
/ 2014.02.04. 10:48:47 |

Erzsi néni rétese - a töltelék megeszi a rétegeket

Rétest nem olyan nehéz sütni, mint ahogyan elsőre gondolnánk. Baloghné Peller Erzsébet szerint csupán egy kis gyakorlat kell hozzá: ha négy-ötszázszor elkészítjük, hajnali kettőkor a legszebb álmunkból felébresztve is kívülről fújnánk az egész receptúrát. Erzsi néni tizenkét évvel ezelőtt vágott bele a rétessütésbe. Eleinte kényszerből, mert elvesztette a munkáját.
/ 2014.02.03. 15:28:59 |

Versenyben a jogokért - országos döntőben a Ciszterci gimnázium csapata

 A „Versenyben a jogokért” elnevezésű nemzetközi Európai Uniós vetélkedő országos döntőjében képviselte Székesfehérvárt a Ciszterci Szent István Gimnázium. A 11. évfolyamosok által alkotott hat fős csapat: Laki Anett, Fekete Kristóf, Gula Miklós, Lengyel László, Rohály Dávid 11.a és Málits Tamás 11.b osztályos tanulók dr. Sziráki Szilvia történelem tanár vezetésével készültek, és a 4. helyezést érték el.