Kulturális hírek
-
Gáspár Szilvi - lüktető dallamok szikrázó mosollyal
Gáspár Szilvi mindig vidám természete, cinkos tekintete és mosolya könnyen magával ragad mindenkit. A fehérvári születésű jazz énekesnő nemrégiben ért haza egy fél éves turnéról. Azóta Budapesten fellépést fellépésre halmoz, és hamarosan Székesfehérváron is újra koncertezik majd a Gáspár Szilvi Jazz Trió. Minderről és az elmúlt időszakról kérdeztük a fiatal művészt.
2014.02.03. 14:40:34 -
Multikulturális nyílt napot tartanak az Igézőben
Színes programokkal és hasznos tanácsokkal várják a 11-12. évfolyamos tanulókat, valamint osztályfőnökeiket február 5-én, szerdán az Igéző elnevezésű multikulturális közösségi térben. Továbbtanulással kapcsolatos kérdéseikre kaphatnak választ a tanulmányaikat multikulturális, üzleti, turisztikai, vagy kommunikációs szakterületen folytatni kívánó diákok.
2014.02.03. 13:36:53 -
Gálaműsor a Szent István Emlékév segítőinek
Neves művészek, külföldi slágerek és teli nézőtér - gálaműsorral köszönte meg az önkormányzat azoknak a segítségét, akik a 2013-as Szent István Emlékév megvalósításában részt vettek. A szakmai munkájáért a 2013-as Emlékbizottság elnöke, Csurgai Horváth József Polgármesteri Elismerő Emlékérmet, Percze Ilona titkár Szent István Emlékév alkalmából kiadott Emlékérmet, a tagok pedig szakmai munkájukért emléklapot kaptak.
2014.01.31. 19:50:12 -
Elhunyt Jancsó Miklós kétszeres Kossuth-díjas filmrendező, egykori ciszteres diák
Életének 93. évében meghalt Jancsó Miklós kétszeres Kossuth-díjas, Balázs Béla-díjas filmrendező. A halálhírt Mészáros Márta filmrendező, a kétszeres Kossuth-díjas alkotó előző felesége és a Magyar Filmművészek Szövetsége is megerősítette az MTI-nek. Jancsó Miklós Vácon született, a székesfehérvári cisztercita gimnáziumban tanult.
2014.01.31. 11:49:52 -
A Kodályban folytatódott az Ilyen a Mi iskolánk sorozat
Folytatódott az "Ilyen a Mi Iskolánk" sorozat, amelynek keretében a városi diákönkormányzatok találkozójának a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI adott otthont. A délután során a fiatalok egy prezentáció valamint egy zenés-táncos műsor segítségével bepillantást nyerhettek az intézmény életébe, majd a diákönkormányzatok képviselői és az őket segítő tanárok cseréltek eszmét.
2014.01.30. 17:03:20
A Mesterkurzus című darabot mutatják be a Kozák András Stúdiószínpadon
Átadták a Fejér Megyei Levéltár felújított épületét
A Szent István téren álló, a legmodernebb elvárásoknak megfelelően felújított 19. századi épületegyüttesben méltó elhelyezést kapnak a megye múltját őrző dokumentumok. Az alapfeladatok ellátásán túl az épület arra is alkalmas, hogy a városi és megyei kulturális közélet fontos helyszíne legyen. A 11 kilométernyi iratanyag költöztetését és a raktári rend kialakítását követően a levéltár már megújult épületben fogadhatja az ügyfeleket és a kutatókat.