-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Zenés áhitat a Bazilikában a Magyar Szent Család ereklyéivel
2014.08.14. 09:02 |
Augusztus 14-én reggel a Püspöki Palotától Spányi Antal megyés püspök és a fehérvári papság vezetésével a hagyományőrző Magyar Koronaőrök Egyesülete valamint a Székesfehérvári Helyőrségi Zenekar kíséretében vitték át a magyar Szent Család ereklyéit a Székesegyházba. A körmenet után imaórát és zenés áhítatot tartottak a Bazilikában, ahol délután hat órakor fogadalmi szentmisét celebrált a püspök.
Augusztus 14-én reggel ünnepélyes keretek között vitték át a Magyar Szent Család - Szent István, Boldog Gizella és Szent Imre - ereklyéit a Püspökségről a Szent István Bazilikába a fehérvári papság, a városi és megyei önkormányzat képviselői, a Vitézi Rend, a hagyományőrző Magyar Koronaőrök Egyesülete valamint a Székesfehérvári Helyőrségi Zenekar kíséretével. A Székesegyházban a nap folyamán gyónási lehetőséget biztosítanak és az ereklyék előtt a hívek egész nap kifejezhetik tiszteletüket.
A körmenet után imaórát a és zenés áhítatot tartottak a Bazilikában, ahol Spányi Antal megyéspüspök Isten áldását kére a város polgáraira és a magyar nemzetre. Felidézte az első magyar szent család tagjait és közbenjárásukért imádkozott. A megyéspüspök a magyar szent család oltalmába ajánlott minden magyar családot, arra kérve a szenteket, hogy imájukkal segítsék, erősítsék meg a magyar családokat.A zenés áhitatban Vakler Anna és tanítványai működtek közre.
Székesfehérváron 1777 óta őrzik Szent István fejereklyéjét. Fiának, Szent Imre ujjának csontereklyéje 1930-ban került az ország történelmi fővárosába. Szent István hitvese, Boldog Gizella csontereklyéjét 2011-ben, a családok éve alkalmából ajándékozta a passaui püspök a székesfehérvári egyházmegyének. A hajdani koronázó városban így ereklyéikben újra egyesült az első magyar szent család.


