Kulturális hírek
-
Augusztus 26-tól minden tagkönyvtár kinyitott - befejeződtek a felújítási munkák
A nyári karbantartási munkák után augusztus 26-án újra kinyit a Vörösmarty Mihály Könyvtár központi könyvtára és hat tagkönyvtára. Az elmúlt hetekben megújult a Zsolt utcai Tagkönyvtár, közel 9 millió forintért újították fel a Sziget utcai Tagkönyvtárat, amely a Tolnai utca 30. szám alá költözik.
2014.08.26. 13:50:52 -
Csütörtökön nyílik a Rockmúzeum időszaki kiállítása Fehérváron
2014. augusztus 28-án, csütörtökön 18 órakor a budapesti Rockmúzeum anyagából válogatott kiállítás nyílik A Szabadművelődés Házában. A tárlaton többek között a magyar rock-történelem ikonikus alakjainak hangszereit, portréit, fellépő ruháit lehet megtekinteni. A kiállítást B. Tóth László, a Rockmúzeum megálmodója nyitja meg, amelyet 19 órakor Vikidál Gyula koncertje követ. Az eseményre díjtalan lesz a belépés.
2014.08.26. 08:34:11 -
Alkalmi bélyegblokkal köszöntik a Seuso-kincsek hazahozatalát
A Magyar Posta alkalmi bélyegblokk kibocsátásával köszönti a Seuso-kincsek hazahozatalát. A blokkon és annak bélyegképein a hét Magyarországra visszakerült Seuso-kincs látható: Vadász-tál, Geometrikus tál, Dionysos-kancsó, Mosdótál, Geometrikus kancsó, Illatszeres doboz és Geometrikus kancsó. Október 4-étől Fehérváron, a Szent István Király Múzeumban is bemutatják a Seuso-kincseket.
2014.08.25. 16:48:31 -
Ybl-díjas építészek Fehérváron - Finisszázs A Szabadművelődés Házában
Az Ybl-díjas Építészek alkotásai Székes-fehérváron című építészeti fotókiállítás finisszázsát tartják augusztus 26-én kedden 17 órakor a A Szabadművelődés Házában. A résztvevőket Sáros László Ybl-díjas építész, a Magyar Építőművészek Szövetségének elnöke köszönti, majd Ybl-díjas építészekkel beszélget Csutiné Schleer Erzsébet. A beszélgetésen részt vesz H. Nándor Klára, Schönerné Pusztai Ilona és Lázár Antal Kossuth-díjas.
2014.08.25. 08:06:20 -
Táncvarázs a zárógálán - fergeteges hangulatban búcsúzott a Királyi Napok
Vasárnap estére újra megtelt a Belváros élettel, a Királyi Napok Néptáncfesztivál zárógálája alatt nemcsak a Városház térről, de még a környező utcákból is sokan követték az eseményeket. Az Olaszországból, Montenegróból, Moldovából, Észak-Ciprusról, Baszkföldről, Szerbiából és Szenegálból érkezett táncosok a házigazda Alba Regia Táncegyüttessel és A Khelipeske Rom tánccsoporttal fergeteges hangulatot varázsolt a színpadra. A gála előtt oklevelet és emlékérmet is átadtak a résztvevőknek.
2014.08.24. 20:57:27