-
Négy előadás a V54-ben
Vasárnap Matuz János: feketevörös – Shakespeare: Macbeth című tragédiája nyomán, hétfőn Molnár Ferenc: Marsall, míg december 20-án, szombaton Brian Friel: Pogánytánc című darabját élvezheti a közönség a Várkörút 54. szám alatti kultúrtérben.
2025.12.14. -
Levélben köszöntötte a zsidó hitközséget Székesfehérvár polgármestere
Hanuka alkalmából levélben köszöntötte dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere a Székesfehérvári Zsidó Hitközséget. "A ma gyúló gyertyák fényei évezredes hagyományok továbbélését hirdetik, melyek ennyi év távlatából is biztos támpontot kínálnak a változó világ bizonytalanságában" - írja levelében.
2025.12.14. -
Hóangyalok a Kodolányin
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel szervezett jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok tehetséges gyermekei kapják meg.
2025.12.12. -
Lábnyomaink
Fejér vármegye költőinek verseit összegző új antológiát mutattak be a Vörösmarty Mihály Könyvtár Olvasótermében. A huszonhárom helyi szerző műveit felvonultató kötetet Bobory Zoltán költő, a Vörösmarty Társaság korábbi elnöke szerkesztette.
2025.12.12.
Ikarus busz LEGO-ból is? - háromezer szavazat hiányzik még
Az automotor.hu szúrta ki, hogy nem egészen háromezer szavazat hiányzik ahhoz, hogy egy lengyel építő Ikarus buszának sorozatgyártását a megvizsgálja a dán játékgyártó vállalat. A Lego nem csak saját tervezőinek munkáit valósítja meg, de van egy weboldal, ahol kifejezetten a rajongók elképzeléseit várják. Egy előzetes szűrő, az-az 10 ezer szavat szükséges ahhoz, hogy az új készlet gyártását vizsgálja a gyár.
2015.01.27. 09:45 |
Az automotor.hu szúrta ki, hogy nem egészen háromezer szavazat hiányzik ahhoz, hogy egy lengyel építő Ikarus buszának sorozatgyártását a megvizsgálja a dán játékgyártó vállalat. A Lego nem csak saját tervezőinek munkáit valósítja meg, de van egy weboldal, ahol kifejezetten a rajongók elképzeléseit várják. Egy előzetes szűrő, az-az 10 ezer szavat szükséges ahhoz, hogy az új készlet gyártását vizsgálja a gyár.

Az Ikarus 260.04-es busza 1:25-ös méretarányú, harmonikaajtókkal és kormányozható első tengellyel rendelkezik. Huszonkét ülőhely található a belsejében, három jegyérvényesítő automatával együtt. A varsói közlekedési vállalat piros-fehér színű busza jár elöl, jelenleg több mint 7000 szavazattal.
A lengyel Mateusz Wawrowski a közösségi közlekedés mellett a Lego játékok megszállottja is, és e két hobbijának eredményeként Ikarus buszokat készített. Ahhoz, hogy ezek az alkotások hivatalos, gyári készletben is megvalósuljanak, szavazatokra van még szüksége.
Az Ikarus 260.04-es busza 1:25-ös méretarányú, harmonikaajtókkal és kormányozható első tengellyel rendelkezik. Huszonkét ülőhely található a belsejében, három jegyérvényesítő automatával együtt. A varsói közlekedési vállalat piros-fehér színű busza jár elöl, jelenleg több mint 7000 szavazattal. A fehérvári gyárban készülnek valódi Ikarusok is, melyről a Fehérvár Médiacentrum is beszámolt nemrégiben.
Ehhez a típuscsaládhoz tartozik még a 280.26-os csuklós busz, amely szintén 1:25-ös méretarányban készült el, azaz 66 centi hosszú a végeredmény. Összesen 2086 darab elemből áll össze a 35 ülőhellyel rendelkező alkotás. Wawrowski úr negyedik alkotása az Ikarus 405.01-es alacsonypadlós busz, amelyet szintén 1:25-ös méretarányban épített meg. A 29 centi hosszú, 9 centi széles alkotás belsejében 16 ülőhely található.
A Youtube-on találtunk olyan Ikarus 260-ast, amit Technik LEGO-ból építettek és kormányozható, illetve motoros is, sőt az ajtajai is önműködően nyílnak.