Kulturális hírek
-
A néptáncfesztivál résztvevőit fogadták csütörtökön a Városházán
Szép hagyomány a Királyi Napokon, hogy a Fehérváron vendégeskedő táncosokat a Városházán is fogadják. A házigazda önkormányzat nevében Brájer Éva alpolgármester köszöntötte a vendégeket. A Királyi Napok Néptáncfesztivál résztvevői közül a moldovai, olasz, észak-ciprusi, montenegrói és baszkföldi fiatalok is ellátogattak a Városházára csütörtök délelőtt, hogy ismerkedjenek Fehérvár történelmével.
2014.08.21. 12:40:46 -
Megkezdődött a XIX. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál
Szent István napján, a szakrális és ünnepi programokat, valamint a „Királyi városunk – Tele élettel!” című családi rendezvényt követően a nyitó gálával elkezdődött a XIX. Nemzetközi Néptáncfesztivál Székesfehérváron. Idén hét ország táncosai és számos magyar fellépő színesíti a programot.
2014.08.20. 22:34:33 -
Rengetegen vettek részt az óriásbábok történelmi felvonulásán
A 2014-es Székes- fehérvári Királyi Napok egyik leglátványosabb elemeként a Belvárosba kilátogatók ismét meg- csodálhatták az óriásbábokat, amelyeket szerda délután zenészek, dobosok, hagyományőrzők kíséretében vonultak át a Koronás Parkból a Szent István térre. A Vörösmarty Színház az óriásbábok történelmi felvonulásával kapcsolódott be az augusztus 20-ai ünnepi programsorozatba.
2014.08.20. 19:23:23 -
Augusztus 20-án is élettel telt meg Székesfehérvár Belvárosa
Augusztus 20-án, szerdán a csúcspontjához érkezett a 2014-es Székes- fehérvári Királyi Napok rendezvény- sorozata, melynek keretében egész nap a „Királyi városunk – Tele élettel!” program csalogatta az embereket a Belvárosba. A Fő utca számos pontján kiállításokkal, játszóházakkal, interaktív játékokkal, zenés fellépésekkel, koncertekkel, akrobatikus bemutatókkal és számos egyéb érdekességgel várták egész nap a családokat.
2014.08.20. 18:04:14 -
Huszonharmadszor rendezték meg az Öreghegyi Mulatságokat - felavatták Dr. Ágoston Béla domborművét
Több ezren látogattak ki idén az Öreghegyi Mulatságokra. A Bory-tér és a környező utcák megteltek élettel, az igényes programok közül minden korosztály talált kedvérevalót. Most sem maradhatott el a borrendek felvonulása, az Öreghegy Bora választás és a kenyérszentelés. A Bory-téren felavatták Dr. Ágoston Béla domborművét, Szakál Antal alkotását is.
2014.08.19. 19:29:30
Október 4-től január közepéig a Szent István Király Múzeumban láthatók a Seuso-kincsek
A Koronás Parkban lép fel szombaton délután 16 órától a Szabad Színház
Hon a hazában irodalmi pályázat - szeptember 5-ig várják a jelentkezéseket
A United és Tóth Vera is megtöltötte élettel a Magyar Király előtti teret
Te rajzolsz, én varrok! - életre keltek a rajzpályázat alkotásai
Székesfehérváron járt az Év Utazója, Dobos Judit
Királyi Városunk Tele Élettel - vasárnapig folytatódnak Királyi Napok
Hétfőn este még megnézhető a Fény utca