Közéleti hírek
-
Fehérváron ülésezett a Helyi Televíziók Országos Egyesülete
A csaknem száz tagot számláló Helyi Televíziók Országos Egyesülete a Hiemer-ház báltermében tartotta őszi taggyűlését. A közgyűlés előtt a résztvevők a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság fórumán vettek részt. A HTOE oklevéllel ismerte el az idén negyvenéves Fehérvár Televízió és a harmincéves Vörösmarty Rádió munkáját.
2024.11.08. 20:58:40 -
Szimpóziummal folytatódott pénteken az Egészséges Városok Kárpát-medencei Egyesületének programja
Folytatódott az Egészséges Városok Kárpát-medencei Egyesületének kétnapos székesfehérvári programja. A csütörtöki éves rendes közgyűlést követően, pénteken a Mercure Hotel Magyar Királyban rendezték a szervezet 36. szimpóziumát, melynek keretében városvezetői köszöntők és szakmai előadások hangzott el.
2024.11.08. 14:09:35 -
Utcafelújításokról és új gyalogos-átkelők építéséről is döntöttek a Közgyűlésen
Az új önkormányzati ciklus első rendes Közgyűlését tartotta pénteken reggel Székesfehérvár képviselő-testülete. Elfogadták a Szervezeti és Működési Szabályzatot, elindították a Krasznai és az Udvardi utcák útburkolatának teljes felújítását. Döntöttek új gyalogos-átkelőhelyek építéséről és arról is, hogy további tíz helyen bővül a zebráknál a gyalogosvédelmi rendszer Fehérváron.
2024.11.08. 11:41:29 -
Egész életemben Fehérváron és Fehérvárért dolgoztam.” – Polgármesteri Elismerő Emlékérmet kapott dr. Mihályi Gyula
Polgármesteri Elismerő Emlékérmet vett át csütörtökön a Városházán dr. Mihályi Gyula szülész-nőgyógyász, klinikai onkológus. A gyógyító tevékenység mellett a város közösségi életében végzett kiemelkedő szerepvállalásáért is köszönetet mondott Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András és Östör Annamária egészségügyi, sport- és társadalmi fenntarthatósági tanácsnok.
2024.11.08. 10:16:52 -
A városvezetés emberi oldala – közéleti beszélgetés dr. Cser-Palkovics Andrással a Ludovika Collegiumban
A budapesti Ludovika Collegium hallgatói tehetséggondozó program, egyetemközi szakmai műhelyének legutóbbi vendége dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere volt. A közéleti beszélgetésen a városvezetés kihívásairól és örömeiről volt szó. Fehérvár polgármestere őszintén beszélt arról, hogy bár sosem tervezte politikai pályafutását, de a szülővárosához való kötődése és a közösség iránti elkötelezettsége mégis a jelenlegi szerepéhez vezette.
2024.11.08. 08:53:00