Közéleti hírek


/ 2024.11.07. 15:10:16 |

Székesfehérváron ülésezik az Egészséges Városok Kárpát-medencei Egyesülete

Székesfehérváron tartja éves rendes közgyűlését és 36. szimpóziumát az Egészséges Városok Kárpát-medencei Egyesülete. A tanácskozás célja az aktuális helyzetjelentés, a jövőbeni feladatok megtárgyalása, valamint a jógyakorlatok bemutatása, átadása a csatlakozott városok körében. Székesfehérvár sokaknak jelent példát, tapasztalatot és tanulnivalót – hangzott el a konferencia nyitó sajtótájékoztatóján.
/ 2024.11.07. 13:30:42 |

Forever Young – Gyulafehérváron kezdődött Székesfehérvár testvérvárosokkal közös projektje

Lezajlott a testvérvárosokkal közös "Forever Young" uniós projekt első személyes találkozója. Kranj (szlovén), Opole (lengyel), Székesfehérvár és Zadar (horvát) városainak képviselői Gyulafehérváron találkoztak, ahol az Európai Uniós források felhasználásának eddig tapasztalatait, a fiatalok életkörülményeit javító jógyakorlataikat mutatták be egymásnak.
/ 2024.11.06. 22:08:00 |

DJ Kátai és Regán Lili zenéire buliztak a hallgatók az Összegyetemi Gólyabálon

Szerdán este hatodik alkalommal rendeztek Összegyetemi Gólyabált a Szent István Művelődési Házban a székesfehérvári felsőoktatásában tanuló diákoknak. Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar és a Kodolányi János Egyetem hallgatói bálkirálynőt és bálkirályt választottak, majd DJ Kátai és Regán Lili zenéire buliztak.
/ 2024.11.06. 12:54:30 |

Polgármesteri Elismerő Emlékérmet vett át az idén 80 éves Pinke Miklós képzőművész

Polgármesteri Elismerő Emlékérmet vett át szerdán a Városházán Pinke Miklós, Székesfehérvár ismert és elismert képzőművésze, aki december 2-án ünnepli 80. születésnapját. A díjat a város kulturális, művészeti értékeinek gyarapításában végzett kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként kapta a jeles jubileum apropóján.
/ 2024.11.05. 16:36:44 |

„A régi világnak vége” – történelmünk egyik legtragikusabb időszakát elemezték a Városházán tartott konferencián

Magyarország 1944-es német megszállásának tragikus időszakát, az ismert történelmi események hátterét világította meg az a Városháza Dísztermében rendezett konferencia, amelyet a Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Levéltár, valamint a Kodolányi János Egyetem és Székesfehérvár Önkormányzata szervezett a második világháború során az egyik legnagyobb veszteséget elszenvedett városban.
/ 2024.11.05. 13:47:00 |

Elhunyt Reinics Ferencné - november 8-án lesz az Árpád Úti Óvoda egykori vezetőjének búcsúztatása

Életének 84. évében október 18-án elhunyt Reinics Ferencné Zita néni, aki egészen 1997-ig, évtizedeken keresztül volt a mai Árpád Úti Óvoda vezetője. Gyászmisével egybekötött búcsúztatója 2024. november 8-án, pénteken 14 órakor lesz az Öreghegyi Magyarok Nagyasszonya-templomban.
/ 2024.11.05. 08:58:09 |

December 15-ig pályázhatnak a középiskolások a Tóth István és Tóth Terézia Ösztöndíjra

Székesfehérvár Önkormányzatának támogatásával idén is meghirdette a fiatalokat támogató ösztöndíjpályázatait a Tóth István és Tóth Terézia Ösztöndíj Közalapítvány. Az általános tanulmányi ösztöndíjra a tehetséges, ám rászoruló középiskolások december 15-ig, míg a felsőoktatási hallgatók 2025. március 14-ig pályázhatnak. 
/ 2024.11.04. 19:39:49 |

Csendes tiszteletadás az Országalmánál a nemzeti gyász emléknapján

Országszerte megemlékeztek az 1956-os forradalom és szabadságharc leveréséről ma, a nemzeti gyász emléknapján. Székesfehérváron hagyományosan az Országalmánál tartottak csendes tiszteletadást hétfőn este a városi, vármegyei, egyházi, honvédelmi és intézményi vezetők, képviselők, valamint civil emlékezők részvételével.
/ 2024.11.04. 18:46:26 |

Újabb Erasmus-siker Fehérváron - szlovén, spanyol és magyar pedagógusok látogattak a Városházára

Sikeresen pályázott a Székesfehérvári Kodály Zoltán Iskola az Erasmus+ program keretében. Az intézmény szlovén és spanyol partnerekkel közösen valósítja meg az A művészet a természet hangja című, másfél éves projektet, melynek nyitó rendezvényét városunkban tartották. Hétfőn Mészáros Attila alpolgármester a Városházán fogadta a programhoz csatlakozott külföldi pedagógusokat és magyar kollégáikat.
/ 2024.11.04. 12:18:13 |

Ismét nyílt napot szerveznek a Szent György Kórházban, általános iskolás diákoknak

Ismét nyílt napot szerveznek a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. November 22-én várják majd az általános iskolás diákokat, akik megismerhetik Magyarország legnagyobb vidéki kórházának mindennapi működését. A nyílt napra november 15-ig lehet jelentkezni.