Közéleti hírek
-
Közlekedés, útépítés, parkolás - lakossági fórum a Felsővárosban
Csütörtökön este a Felsővárosban élőknek tartottak lakossági fórumot a Felsővárosi Közösségi Házban. Szó volt gyalogos átkelőhelyek építéséről, a Gugásvölgyi utca felújításáról, a Malom utca és a Szent Vendel uitca közlekedéséről és arról is, hogy jövőre gyűjtőparkolót építenek a Depónia volt Sörház téri telephelyének nagy részén. Itt is felhívták a figyelmet az egy órás ingyenes parkolási lehetőségre!
2024.11.14. 21:11:09 -
Színes diplomás pedagógusokat köszöntöttek a Hiemer-ház báltermében
49 „színes” diplomás pedagógust köszöntöttek csütörtökön a Hiemer-ház báltermében tartott ünnepségen. Az ötven, hatvan, hatvanöt, hetven és hetvenöt évvel ezelőtt diplomát szerzett óvónőknek, tanítóknak és tanároknak dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere adta át az oklevelet.
2024.11.14. 19:01:08 -
Tudomány multinacionális környezetben – legújabb eredményeiket mutatták be az AIS konferencián
A Magyar Tudomány Ünnepéhez is kapcsolódva, immár 19. alkalommal rendezte meg az AIS – alkalmazott informatikai – konferenciát az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara. A nemzetközi szimpózium célja, hogy az egyetemi kutatók, hallgatók, illetve a külföldi vendégek és az ipar résztvevői multinacionális környezetben ismertethessék legújabb kutatási eredményeiket és újabb tudományos kapcsolatokat alakíthassanak ki egymással.
2024.11.14. 13:45:25 -
Vár a Bástya! – diákok ismerkedtek a szociális és gyermekjóléti szektorral az Alba Bástyában
Vár a Bástya! címmel szerveztek ma úgynevezett szociosétát diákok számára az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központban, a szociális munka napja alkalmából. A fiatalok megismerkedtek a szociális ellátórendszerrel, a szolgáltatásokkal, a munkatársakkal, a szektorban rejlő továbbtanulási, képzési, munkavállalási lehetőségekkel.
2024.11.13. 16:22:48 -
35 millió forintnyi extra juttatás az önkormányzati intézmények 368 munkatársának
Az önkormányzati intézmények 368 dolgozójának biztosít idén extra juttatást Székesfehérvár önkormányzata – adta hírül közösségi oldalán Székesfehérvár polgármestere. Dr. Cser-Palkovics András posztjában kiemelte, a SZÉP-kártyára történő 50 ezer vagy 100 ezer forintos utalások összesen 35 millió forintot tesznek ki.
2024.11.13. 13:06:41