Közéleti hírek
-
A Borzsovai Református Egyházat és a Beregszászi Szent Anna Karitászt segíti az idei adventi jótékonysági est
December 6-án, pénteken este a Szent István Művelődési Házban rendezik meg – immár 19. alkalommal – az adventi jótékonysági estet, amelynek célja ezúttal a kárpátaljai Szent Anna Karitász és a Borzsovai Református Egyház segítése.
2024.12.03. 12:27:31 -
Lakossági fórumok városszerte az új önkormányzati ciklusban
Az önkormányzati ciklus kezdete óta összesen kilenc körzetben tartottunk lakossági fórumot, egy online közmeghallgatással kiegészítve - számolt be Facebook oldalán Fehérvár polgármestere Cser-Palkovics András. Mint írta "Meggyőződésem, hogy egy új, öt éves időszakot nem is érdemes máshogy indítani!"
2024.12.03. 10:18:02 -
Kertvárosi közlekedés, egyirányúsítás – lakossági fórum a 11-es körzetben
Lakossági fórumra várta hétfőn este a 11 számú választókörzetben élőket Deák Lajosné önkormányzati képviselő a Széna Téri Általános Iskolában. Szó volt a kisebb utcák forgalma kapcsán arról, hogy átgondolt egyirányúsítással lehetne csökkenteni az átmenő forgalmat a vezér utcák környékén és arról is, hogy mit tehet az tulajdonos, ha a háza előtti fa gyökere belenőtt a ház alapjába.
2024.12.02. 20:46:22 -
Cipősdoboznyi szeretet - kárpátaljai gyerekek karácsonyát teszik szebbé
Idén is csatlakozott a Szent István Király Múzeum a Seregélyesi Baptista Általános Iskola jótékonysági akciójához. A Fő utcai Rendház épületben és a Koronázó Bazilika Nemzeti Emlékhely Látogatóközpontban, keddtől vasárnapig 10 és 18 óra között köszönettel fogadják a cipősdoboznyi ajándékokat, amelyekkel Kárpátalja magyarlakta falvaiban élő óvodás és iskolás gyermekek karácsonyát teszik szebbé.
2024.12.02. 13:51:29 -
Az Alba Arénában ülésezett pénteken az Országos Diáktanács
Immár hatodik alkalommal ad otthont az Országos Diáktanács kétnapos ülésének Székesfehérvár. A 2017-ben életre hívott testület célja azoknak az ajánlásoknak a „gondozása”, megvalósulásuk segítése, amelyekről évente, kétévente dönt az Országos Diákparlament. A pénteki ülésen részt vett Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár, Székesfehérvárt pedig Mészáros Attila alpolgármester képviselte.
2024.11.29. 19:37:01