Közéleti hírek


/ 2024.10.05. 11:01:12 |

Mellrák elleni séta a Belvárosban - 18. alkalommal hívták fel a figyelmet a megelőzésre

Szombaton 18. alkalommal rendezték meg a mellrák elleni sétát Székesfehérvár Belvárosában. A figyelemfelkeltő rendezvény célja, hogy felhívja a figyelmet a megelőzés fontosságára. A betegség önvizsgálattal és szűréssel megelőzhető, illetve időben felfedezve még gyógyítható. A programhoz idén is sokan csatlakoztak, civil szervezetek és sportcsapatok is felvonultak.
/ 2024.10.04. 18:16:24 |

Ünnepélyes eskütétellel megalakult Székesfehérvár új Közgyűlése

Megalakult Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése. Az ünnepélyes alakuló ülést október 4-én, pénteken délután tartották a Városháza Dísztermében. Az október 1-jével megkezdődött, új ciklusban 21 fős testület dolgozik a városért dr. Cser-Palkovics András polgármester vezetésével. Esküt tettek a képviselők és a polgármester, megválasztották a város négy alpolgármesterét, valamint az Önkormányzat munkáját segítő tanácsnokokat és bizottságokat.
/ 2024.10.04. 15:17:00 |

„Városunk történelmének mérföldköve” – Székesfehérvár Közgyűlésének nyilatkozata

Október 4-i alakuló ülésén nyilatkozatot fogadott el Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése a Szent István halálának millenniumára történő felkészülésről. Ebben a képviselőtestület egyhangúlag és ünnepélyesen kinyilvánította, hogy „államalapító királyunk halálának és Székesfehérvárott való eltemetésének ezredik évfordulója városunk történelmének mérföldköve, ezért küldetésének tekinti, hogy a 2038-as esztendőre történő felkészülést előkészítse, megalapozza és elindítsa.
/ 2024.10.04. 10:05:55 |

Ma 14 órától élő közvetítésben látható a közgyűlés ünnepi, alakuló ülése

Ünnepélyes keretek között tartja alakuló ülését ma, október 4-én Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése. Az október 1-jével megkezdődött, új ciklusban 21 fős képviselőtestület dolgozik a városért, dr. Cser-Palkovics András polgármester vezetésével.
/ 2024.10.04. 09:09:00 |

Megalakult a Fejér Vármegyei Közgyűlés - továbbra is dr. Molnár Krisztián vezeti a testületet

Október 3-án tartotta alakuló ülését a Fejér Vármegyei Közgyűlés. Az ünnepélyes eseményen újraválasztották Dr. Molnár Krisztián eddigi elnököt, valamint alelnököket is választott a testület Wilmek Tibor és Dr. Szabó Tibor személyében.
/ 2024.10.04. 08:15:00 |

Lakossági fórum lesz hétfőn délután a Feketehegy-Szárazréten

2024. október 7-én, hétfőn 17.00 órakor lakossági fórumot tart a 9. számú választókörzetben élőknek Szontaghné Kovács Erika, a terület új önkormányzati képviselője. Az eseményen részt vesz dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere is.
/ 2024.10.03. 18:48:20 |

Kárpátaljai látogatás – célba értek a fehérvári adományok

Újabb adományokat juttattak el Székesfehérvárról Ukrajnába, a magyarok lakta területeken több szervezetet is támogatva. Az Önkormányzat, illetve a Székesfehérvári Belvárosi Református Egyházközség képviselői szeptember utolsó hetében jártak Kárpátalján.
/ 2024.10.02. 12:31:23 |

Új támogatási programmal segíti a Családok Átmeneti Otthonában élőket Székesfehérvár Önkormányzata

A Családok Átmeneti Otthonából kiköltöző édesanyák egyszeri 200 ezer forintos lakhatási támogatást kaphatnak október 1-től, ezt megelőzően pedig havi tízezer forinttal segíti az önkormányzat a munkahelykeresésüket, illetve a munkába járásukat. A települések között egyedülálló, új támogatási formákat dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila önkormányzati képviselő mutatta be.
/ 2024.10.02. 06:56:00 |

Új időpontban lesz a Szülők Akadémiája az MCC-ben a digitális világ kihívásairól

Merre tart ma a digitális világ? Miért pörögnek rá egyre többen a közösségi oldalakra és a videójátékokra? Többek között erről lesz szó az MCC-ben, az előadás időpontja módosult, október 16-án szerdán 17 órakor kerül rá sor.
/ 2024.10.01. 21:44:47 |

Az Öreghegyen tartották a most kezdődött önkormányzati ciklus első lakossági fórumát

Az október 1-jén kezdődött önkormányzati ciklus első lakossági fórumát tartották kedden kora este az Öreghegyi Közösségi Házban. Megköszönte az elmúlt 30 év bizalmát Horváth Miklós Csaba az Öreghegy déli részének és Kisfaludnak az önkormányzati képviselője, de a fórumon már Róth Péter önkormányzati képviselő jegyzetelte a városrésszel kapcsolatos lakossági jelzéseket.