Közéleti hírek


/ 2025.02.03. 09:23:00 |

Kárpátalja a háború árnyékában - helyi beszámoló az MCC-ben

Kárpátalja a háború árnyékában címmel tartanak előadást a Mathias Corvinus Collégium székesfehérvári központjában február 4-én kedden 17 órakor. Az előadás keretében Dobsa István, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség Ifjúsági Szervezetének elnöke számol be tapasztalatairól.
/ 2025.02.01. 21:41:23 |

Székesfehérvár polgármestere vehette át a 2025-ös Rotary díjat a szervezet jótékonysági bálján

Hatodszor rendezte meg jótékonysági bálját a székesfehérvári Rotary Club a Magyar Király Hotelben. Az eseményen a szervezet életében meghatározó szerepet játszó személyeket is elismerésben részesítették. A 2025-ös Rotary díjat Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere kapta, míg a Rotary barátja oklevelet Lics Balázs borász vehette át.
/ 2025.01.30. 14:07:56 |

Már készül Székesfehérvár idei költségvetése – a képviselőket tájékoztatta a polgármester

Ezekben a hetekben is nagy erőkkel zajlik Székesfehérvár 2025. évi költségvetésének összeállítása. A város működését alapjaiban meghatározó előterjesztést február 14-én nyújtják be a képviselőtestületnek, majd a Közgyűlés február 21-én tárgyalja a javaslatot. Dr. Cser-Palkovics András polgármester csütörtökön a Városházán tájékoztatta az önkormányzati képviselőket a tervezés állásáról.
/ 2025.01.29. 14:48:45 |

In memoriam Botos Zoltán Ferenc (1954-2025)

Ismét szomorú veszteség érte a székesfehérváriak közösségét: 70 esztendős korában elhunyt Botos Zoltán Ferenc egykori önkormányzati képviselő. Két cikluson át volt a városi képviselőtestület tagja, de a helyi közélet aktív szereplőjeként, az Alba Volán SC sportlövő szakosztályának vezetőjeként, vagy éppen híradástechnikai üzletéből is sokan ismerték.
/ 2025.01.28. 15:49:54 |

A Koronázó Bazilika Látogatóközpont vezető tervezője, Karácsony Tamás vehette át az Érdy János Emlékérmet

A Szent István és utódai koronázótemplomát bemutató, annak kőfaragványait, építészeti emlékeit méltó módon őrző Koronázó Bazilika Nemzeti Emlékhely Látogatóközpont megtervezéséért Érdy János Emlékérmet vehetett át kedden délután Karácsony Tamás, Ybl Miklós-, Pro Architectura- és Príma-díjas építész.
/ 2025.01.28. 14:35:26 |

Ülésezett a Székesfehérvári Kábítószerügyi Egyeztető Fórum

A Városházán tartotta ülését a Székesfehérvári Kábítószerügyi Egyeztető Fórum, ez volt a testület első tanácskozása az új önkormányzati ciklusban. A delegált tagszervezetek, intézmények megjelent képviselői bemutatták, hogy milyen munkát végeznek a szenvedélybetegségek elleni küzdelemben, illetve javaslatokat tettek az együttműködésre és a KEF jövőbeni tevékenységére.
/ 2025.01.27. 16:51:32 |

Székesfehérvári központtal alakult meg a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Műveleti Parancsnoksága

2025. január 1-jével – Székesfehérvári központtal – a szárazföldi és a légierő parancsnokságának, valamint az egykori Összhaderőnemi Műveletvezető és Irányító Központnak az integrációjával létrejött a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Műveleti Parancsnoksága. A szervezet ünnepi alakuló állománygyűlését hétfőn tartották a Nagysándor József Laktanya rendezvénytermében.
/ 2025.01.27. 13:20:23 |

Ápolónak készülő diákok mutatják meg tudásukat a négynapos vármegyei döntőn

A Bugát Pál Technikumban hétfőn reggel kezdődött meg a Kossuth Zsuzsanna Nemzeti Egészségügyi Szakképzési Verseny vármegyei középdöntője, amelyen négy kiemelt területen mutathatják meg szakmai ismereteiket a középiskolás tanulók és a betegellátásban már dolgozó ápolók.
/ 2025.01.24. 19:57:38 |

Polgármesteri elismerő emlékérem az Országos Diákparlament és Diáktanács fehérvári üléseinek segítéséért

Nyugdíjba vonulása alkalmából elismerő emlékérmet vehetett át pénteken délelőtt dr. Cser-Palkovics András polgármestertől Kosinszky Zsuzsanna, a Belügyminisztérium munkatársa, aki hatalmas erőbedobással és lelkesedéssel segítette, hogy az Országos Diákparlament, majd az Országos Diáktanács ülései Székesfehérváron sikeresen valósuljanak meg.
/ 2025.01.24. 17:42:45 |

Szakmai fórum a Széphőnél a kötelezővé váló költségmegosztókról

Egy EU-direktívához igazodva 2027-től – bizonyos feltételek teljesülése esetén – kötelező lesz a hőmennyiségmérő, illetve a költségmegosztó használata a távfűtéses lakásokban Magyarországon is. A jogszabályi változásokról és a szükséges teendőkről tartottak tájékoztatót a Széphő Zrt. szervezésében közös képviselők, társasházkezelők, önkormányzati képviselők számára.