-
Szintet lépett az együttműködés
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Kodolányi János Egyetem és a Virtuális Erőmű Programot üzemeltető Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit Kft. az 5 éve megkezdett, a fenntartható fejlődéshez kapcsolódó, egymást támogató, közös és kölcsönös tudásfejlesztés intézményesítése és magasabb szintre emelése érdekében.
2026.06.16. -
Három ajánlat érkezett
Mint arról hírt adtunk, Székesfehérvár Önkormányzata nyilvános pályázati felhívást tett közzé a "FEHÉRVÁR F. C." Sportszolgáltató és Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság üzletrészének értékesítésére. A határidő június 15-én 16 órakor járt le. Ami jelen pillanatban elmondható, hogy a kiírásra három pályázat érkezett, „ezekből kettő külföldi, egy hazai ajánlattevő” – tájékoztat közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András.
2026.06.15. -
A jövő útja
Gyermekek és szüleik voltak a vendégek a Mathias Corvinus Collegiumban. A találkozón játékok és a jövő képzési lehetőségeinek megismerése szerepelt a fókuszban.
2026.06.15. -
A vészkorszakra emlékeztek
1944. június 14-én hurcolták el a koncentrációs táborokba a Fejér megyei és székesfehérvári zsidóságot. A deportálás 82. évfordulóján megemlékezést tartottak a Mártírok Emlékcsarnokában és az Óvoda utcai izraelita temetőben.
2026.06.15.
Megvan a kormánydöntés: megvalósulhat a Szent György Kórház klímatechnikai fejlesztése!
A Kormány támogatja a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház lég- és klímatechnikai fejlesztését – számolt be a jó hírről Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője. Megújul a régebbi Hotel szárny, a Diagnosztikai épület és a Szakrendelő lég- és klímatechnikája!
2025.07.16. 15:25 |
A szerdai kormányülés után Vargha Tamás miniszterhelyettes közösségi oldalán bejelentette a kórház három épületének lég- és klímatechnikai fejlesztését.
"Most lett vége a kormányülésnek! Elértük, a Kormány határozott, megújul kórházunk három épületének lég- és klímatechnikája.” – adta hírül videóüzenetben a közösségi oldalán Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, aki közösségi oldalán arról is beszámolt, hogy a régebbi Hotel szárny, a Diagnosztikai épület és a Szakrendelő lég- és klímatechnikája újul meg.