Közéleti hírek


/ 2025.03.07. 19:04:40 |

Pedagógusok szakmai fóruma a Városházán

Szakmai fórumot tartott a Nemzeti Pedagógus Kar Intézményvezetői Tagozata és Fejér Vármegyei Területi Szervezete pénteken délután a Városháza Dísztermében. Az alap- és középfokú iskolák vezetői többek között a közoktatás helyzetéről, az oktatási jogok érvényesüléséről, a pedagógus-továbbképzés rendszerének újdonságairól és a jövő iskolájának kihívásairól hallottak előadást.
/ 2025.03.04. 18:45:52 |

Közösségi Értékvédelmi Konzultáció - így őrizhetik meg önazonosságukat a települések

A Közösségi Értékvédelmi Konzultáció keretében egyeztetett kedden a Fejér Vármegyei Kormányhivatal Dísztermében a vármegye közigazgatási vezetőivel, és a települések polgármestereivel dr. Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter. A legfontosabb téma a települések önvédelemhez való joga, illetve az értékeik, hagyományaik megőrzése volt.
/ 2025.03.03. 19:03:39 |

In memoriam dr. Lőrinczy Attila - elhunyt Székesfehérvár egykori alpolgármestere

Ismét fájó veszteség érte a város közösségét, amelyről szomorú kötelességének eleget téve ad tájékoztatást Székesfehérvár Önkormányzata. 88 éves korában elhunyt Székesfehérvár egykori alpolgármestere, önkormányzati képviselője, dr. Lőrinczy Attila, akire várospolitikusi munkája mellett tanárként és íróként is emlékezhetünk.
/ 2025.03.03. 14:10:19 |

Pénziránytű Bázisiskola lett az I. István Technikum – élményszerűen tanítják a pénzkezelés alapjait

A felelős pénzkezelés alapjait és a pénzügyi tudatosságot oktatják a Székesfehérvári SZC I. István Technikumban. Az intézmény csatlakozott az országos Pénzügyi Bázisiskola programhoz: egy sikeres pályázatnak köszönhetően kialakítottak egy oktatótermet, pedagógusokat képeztek és új eszközöket szereztek be. Az iskola felvállalta, hogy a saját tanulóin kívül más városi és vidéki iskolákat is segít a pénzügyi nevelés terén, erre az intézmények jelentkezhetnek.
/ 2025.03.01. 11:39:37 |

A közlekedésbiztonság volt a középpontban a XXX. Közutas-Vasutas Szakmai Napon

A Közlekedéstudományi Egyesület Fejér Megyei Területi Szervezete idén már 30. alkalommal szervezte meg a közutas-vasutas napot, amelyen a közlekedés területén dolgozó szakemberek vettek részt. Tervezők, útüzemeltetők, kivitelezők, hatósági területen dolgozók, oktatók idén a közlekedésbiztonsággal foglalkoztak a Jákyban rendezett összejövetelen.
/ 2025.02.28. 15:50:19 |

Hiánypótló kiállítással, és szakmai nappal emlékeztek a kommunizmus áldozataira

Székesfehérvár 1956-os eseményeit, az azt követő megtorlást bemutató, valamint a kommunizmus áldozatai előtt tisztelgő kiállítás nyílt meg pénteken délelőtt a Vasvári Pál Általános Iskola pincegalériájában, ahol Tóth Ilona szigorló orvosnak is emléket állítottak. A kommunizmus áldozatainak emléknapjához kapcsolódó szakmai nap a városi levéltárban előadásokkal folytatódott.
/ 2025.02.27. 09:57:43 |

Áprilistól Török Tünde vezeti a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézményt

Áprilistól Török Tünde lesz a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény kinevezett vezetője. Az egészségügyi és szociális végzettséggel is rendelkező szakember több mint egy évtizede dolgozik már az alap- és szakosított ellátást is nyújtó, időseket gondozó intézményben.
/ 2025.02.26. 14:55:41 |

Az egészségügyi alapellátás megerősítését is kiemelten segíti Székesfehérvár idei költségvetése

A február 21-i közgyűlésen Székesfehérvár ezévi költségvetését nagy többséggel elfogadta a képviselőtestület. A város működését, fejlődését szolgáló dokumentum egyik határozata kiemelten az egészségügyi alapellátás megerősítését, valamint a tartósan helyettesítéssel ellátott háziorvosi és házi gyermekorvosi körzetekben a praxisok betöltését segíti.
/ 2025.02.25. 19:50:34 |

Közlekedés, szabadidő, buszok - lakossági fórum volt kedden este Kisfaludon

Székesfehérvár 2025-ös költségvetésének elfogadása után Kisfaludon kezdődött az a lakossági fórumsorozat, amin személyesen mondhatják el kéréseiket, kérdéseiket, problémáikat a városrészekben élők az önkormányzati képviselőjüknek és Fehérvár polgármesterének is. Közlekedésről, szabadidős tevékenységekről, az Alba Ipari Zónáról és a bányáról is kérdeztek a kisfaludiak.
/ 2025.02.25. 13:37:26 |

Megemlékezés a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapján Fehérváron

A Kommunizmus Áldozatainak Emléknapján közös megemlékezést tartott Székesfehérvár Önkormányzata és a Fejér Vármegye Önkormányzat. Az ’56-osok terén megrendezett eseményen a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium ünnepi műsorát követően dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere mondott beszédet.