Közéleti hírek


/ 2025.04.02. 15:03:24 |

Szakmai napot tartott a Székesfehérvári Diáktanács a Városházán

A fiatalok mentális egészsége, a generációk közötti diskurzusok, az Emlékhinta projekt és a nemzetközi közösségszervezés is napirenden volt a Székesfehérvári Diáktanács szerdai szakmai napján. A Városházán rendezett eseményen a város felsőoktatásáról és egy új, frissen indult kortárs segítő programról is hallhattak előadást a résztvevők.
/ 2025.03.28. 16:49:12 |

Székesfehérvár testvérvárosából érkezett tűzoltókat fogadtak a Városházán

Jürgen Schabel nyugalmazott tűzoltómester vezetésével a német testvérvárosból, Schwäbisch Gmündből érkezett tűzoltókat fogadott a Városházán pénteken Lehrner Zsolt alpolgármester és Viza Attila közbiztonsági tanácsnok.
/ 2025.03.27. 19:47:25 |

Főhajtás a fejedelem tiszteletére – II. Rákóczi Ferencre emlékeztek Székesfehérváron

II. Rákóczi Ferencre emlékeztek csütörtökön Székesfehérváron, a fejedelem születésének 349. évfordulója tiszteletére. A nevét viselő városi általános iskola diákjai adtak emlékező műsort és koszorúzásra is sor került a három évvel ezelőtt átadott Rákóczi-emlékműnél.
/ 2025.03.26. 10:46:09 |

Megemlékezés II. Rákóczi Ferenc fejedelem születésének évfordulóján

Ünnepi műsorral és koszorúzással tisztelegnek II. Rákóczi Ferenc fejedelem előtt születésének 349. évfordulóján Székesfehérváron. A március 27-én, csütörtökön 13 órakor kezdődő megemlékezésre minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők a Rákóczi-emlékműhöz a Rákóczi utca 20-26. számú társasház előtt.
/ 2025.03.26. 08:56:59 |

Miniszteri elismerést vehetett át a Széna Téri Általános Iskola pedagógusa

Győrffyné Urbán Erika a Székesfehérvári Széna Téri Általános Iskola pedagógusa miniszteri elismerést vehetett át. A Miniszteri Elismerő Oklevél ünnepélyes átadóján jelen volt Török Szabolcs a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója, Baloghné Szücs Klára szakmai vezető asszony és Dr. Lórodiné Lajkó Ágnes a Székesfehérvári Széna Téri Általános Iskola igazgatója is.
/ 2025.03.25. 09:45:42 |

Aranyember-díj 2025 - Szászi József és dr. Gergely Anna is a díjazottak között

Az Aranyember-díj odaítéléséről tizedik alkalommal döntött a Tarsoly Ifjúságért Egyesület által megbízott Aranyember-díj Bizottság. A kitüntetést évente azok a Fejér vármegyéhez kötődő polgárok és közösségek nyerhetik el, akik/amelyek a szakterületükön kimagasló munkát végeznek, szemléletüket, értékrendjüket meghatározza a nyitottság.
/ 2025.03.23. 19:12:10 |

Megemlékezéssel és szentmisével zárult a magyar-lengyel barátság napja

A magyar-lengyel barátság napja alkalmából rendezett ünnepségsorozat vasárnap néma főhajtással és szentmisével zárult Székesfehérváron. A Jávor Ottó téri Katyn Emlékkeresztnél néma koszorúzással tisztelegtek az 1940-es katyni mészárlás áldozatainak emléke előtt, majd lengyel nyelvű szentmise volt a Szent István-székesegyházban.
/ 2025.03.23. 16:14:23 |

Országos Diákparlament Fehérváron - 48 pontos javaslatcsomagot alkottak

Megérte az elmúlt három nap megfeszített munkája: a diákság mindennapi életét, tanulási körülményeit segítő, 48 pontból álló javaslatcsomagot fogadott el vasárnapi záró ülésén az Országos Diákparlament. Az ajánlásokat dr. Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár vette át, aki a következő diákparlamenti ülésig az Országos Diáktanáccsal karöltve segíti, hogy a javaslatok közül minél több megvalósulhasson.
/ 2025.03.22. 17:31:42 |

Országos Diákparlament - szekcióülések és városnézés szombaton

A szekcióülések után Székesfehérvár Belvárosával ismerkedtek meg szombat délután az Országos Diákparlament tagjai, akiket Mészáros Attila alpolgármester és a Tourinform Iroda idegenvezetői kalauzoltak. A nap végén táncház és DJ várja a fiatalokat, és összeül a szerkesztőbizottság is, hogy vasárnap reggelre elkészüljön a végső javaslatcsomag.
Így kezdődött pénteken a XIII. Országos Diákparlament
/ 2025.03.21. 18:16:29 |

Három napon át Fehérváron a diákok szeme: Elkezdődött a XIII. Országos Diákparlament

A vármegyék és Budapest képviseletében 117 diák érkezett pénteken a középiskolások országos érdekképviseleti tanácskozására, amelynek immár hatodik alkalommal ad otthont Székesfehérvár. A Sóstói Stadion rendezvénytermében dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte a küldötteket, majd dr. Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár nyitotta meg az ODP-t.