Közéleti hírek
-
Néma főhajtás a Holokauszt Magyarországi Áldozatainak Emléknapján
A Holokauszt Magyarországi Áldozatainak Emléknapján néma főhajtással emlékeztek Székesfehérváron. Az Óvoda utcai Holokauszt-emlékműnél dr. Cser-Palkovics András polgármester és a Székesfehérvári Városi Rendőrkapitányság képviseletében Kristóf Roland rendőr alezredes, a Fekete Sas Szálló előtti botlatókőnél pedig Lehrner Zsolt alpolgármester gyújtott mécsest a fehérvári áldozatok emlékére.
2025.04.16. 18:06:09 -
Szent György napi ünnepi megemlékezés - öten vehették át a a Szent György Emlékérmet
Idén is Szent György-napi ünnepséget rendezett a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. Hagyományosan 1991 óta minden évben ezen az eseményen mondanak köszönetet az intézmény dolgozóinak munkájáért és adják át a Szent György Emlékérmeket, amelyeket az idén Dr. Kiss Erika osztályvezető főorvos, Varga Judit osztályvezető, Csoboth Béla mérnök, Sztankó Jánosné részlegvezető ápoló és Dr. Szántó István osztályvezető főorvos vehetett át.
2025.04.16. 15:23:22 -
Szent István Tatára „lovagolt” - felújítják a szent király vármegyeháza előtti, monumentális lovasszobrát
Közel egyéves előkészítő munkát követően megkezdődhet Szent István monumentális lovasszobrának felújítása: Sidló Ferenc alkotását szerdán emelték le a talapzatáról, s egy hatalmas szállítójárműre téve indultak vele Tatára, ahol a tervek szerint augusztusig befejeződik a restaurálása.
2025.04.16. 13:23:57 -
Társadalmi felelősségvállalás - akkumulátoros gépeket kapott a Városgondnokság a Makita Kft-től
Mintegy 40 darab korszerű, jobbára akkumulátorral működő kisgéppel segíti a Városgondnokság közterületi munkavégzését a Makita Kft. A gépeket hétfőn a Városgondnokságon adta át a vállalat, amely minden évben más-más fehérvári területen segít társadalmi felelősségvállalásával.
2025.04.14. 15:59:04 -
Okostanteremmel bővült a Táncsics Mihály Általános Iskola
Az oktatásban megjelenő új technológiák adta lehetőségek motiválják a diákokat és a tanulás hatékonyabbá válik – hangzott el hétfőn a Táncsics Mihály Általános Iskolában, ahol a frissen kialakított okostantermet egy angolóra keretében adták át. Székesfehérváron ezzel együtt már 14 általános iskolában szolgálja az oktató-nevelő munkát a XXI. századi technikával felszerelt terem, és idén még három helyszínen készül el.
2025.04.14. 15:25:16