Közéleti hírek
-
Megnyitott a RUB-INT Női Egészségcentrum Székesfehérváron
Pénteken délután megnyitott a RUB-INT Női Egészségcentrum a Budai kapu lakópark földszintjén A központban található a Czeizel Intézet fehérvári képviselete és az EndoCare Endokrinológiai Központ is. Az új egészségcentrumban a várandós gondozás teljes vertikumát biztosítani tudják a kismamák számára.
2019.02.08. 17:46:37 -
Milliárdos fejlesztések, stabil működés - benyújtották a város 2019-es költségvetését
A tervezet szerint a 2019-es költségvetés főösszege meghaladja a 66 milliárd forintot, lehetővé téve a város stabil, biztonságos működés és városüzemeltetést, a magas színvonalú humán- és közszolgáltatást és a milliárdos fejlesztéseket. 33.3 milliárdnyi fejlesztés mellett több száz milliós béremelést is tartalmaz a javaslat, melyet a február 15-i ülésén tárgyal majd a Közgyűlés.
2019.02.08. 15:07:42 -
Pályázatokról, lehetőségekről tájékoztatják a civil szervezeteket február 12-én
A civil szervezetek jelenéről és jövőjéről tartanak tájékoztatót az érintettek részére a Városháza Dísztermében február 12-én kedden. Az Echo Innovációs Műhely és a Fejér Megyei Civil Információs Centrum közös rendezvényén a Miniszterelnökség munkatársai adnak tájékoztatást a területet érintő célokról, kihívásokról, a jogszabályi változásokról és a Nemzeti Együttműködési Alap pályázatairól.
2019.02.08. 15:00:19 -
Székesfehérvár lesz a jövőben a magyar katonák fővárosa
Székesfehérvár a magyar katonák fővárosa lesz, miután a Magyar Honvédség Parancsnoksága, vagyis a honvédség szakmai irányítása a városba költözik - hangsúlyozta a honvédelmi miniszter csütörtökön, Fehérvár polgármesterével közös sajtótájékoztatóján. Elhangzott, hogy várhatóan kilencezerrel növekszik majd a város lakosságszáma a költözéssel. Székesfehérvár Közgyűlése rendkívüli közgyűlésen egyhangúlag állt ki a honvédelmi fejlesztésekért.
2019.02.07. 13:16:31 -
Magántulajdonokat és köztulajdont is összefújkáltak trágár feliratokkal
Az elmúlt napokban több helyen gyalázkodó feliratok jelentek meg Fehérváron, amit a közterületekről a Városgondnokság eltávolított, többek között azért, mert a jóízlésbe ütköző feliratok voltak rajtuk. Magáningatlanokra is kerültek feliratok a napokban, amiért a tulajdonosok maguk fordulhatnak rongálás miatt a hatósághoz. A rágalmazó és trágár firkálmányok miatt Facebook oldalán tett közzé bejegyzést Fehérvár polgármestere.
2019.02.06. 19:29:05
Próbaérettségi lesz február 16-án a Corvinus Székesfehérvári campusán
Nyílt napra várják a fiatalokat a Kodolányi János Egyetemen
Az Aranybulla tájépítészeti terveit is bemutatták az öreghegyi lakossági fórumon
Hétfőn tartotta első konferenciáját a Trianon Centenáriumi Emlékbizottság Fehérváron
Székesfehérváron is várja az ügyfeleket az egyenlőbánásmód-referens
A Fejér megyei egyenlőbánásmód-referens februárban három alkalommal várja ügyfeleit Székesfehérváron. Február 6-án és 20-án szerdán 11:00 és 15:00 között a Székesfehérvári Regionális Álláskeresők Egyesületének irodájában fogadja az ügyfeleket, míg február 13-án szerdán 11.00 és 15.00 között Fejér Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Házban tart ügyfélfogadást dr. Kócza Júlia.