Közéleti hírek


/ 2019.01.23. 07:18:44 |

Adj örökbe egy hangszert - felajánlásokat vár a Tálos Edit Alapítvány

A Tálos Edit Alapítvány keres és gyűjt, olyan régi, használaton kívüli, padláson porosodó, esetleg sérült, rossz állapotú gitárokat, vonós, fa- és rézfúvós hangszereket, amelyeket a lehetőségekhez mérten felújítana, majd ezt követően hátrányos helyzetű gyermekek zenei oktatásának elősegítésére osztana ki. Bármilyen felajánlást szeretettel fogadnak!
/ 2019.01.22. 13:00:46 |

A kormány, az egyházmegye és a település összefogásával újítják fel a váli templomot

Sajtótájékoztató keretében írták alá kedden, Székesfehérváron, a Püspöki Palotában a váli templom felújításának kivitelezési szerződését. A megállapodást Spányi Antal megyés püspök, valamint a kivitelező cég képviselője írta alá, Tessely Zoltán, a térség országgyűlési képviselője és Bechtold Tamás, Vál polgármestere jelenlétében. A beruházás értéke mintegy 600 millió forint, a kivitelezés időkerete 12 hónap.
/ 2019.01.22. 10:07:32 |

Fórumra hívják a társasházak képviselőit január 31-én a Gazdaság Házába

Társasházak képviselőinek szerveznek fórumot a Gazdaság Házában jövő csütörtökön. A meghívott szervezetek, intézmények szakértőivel és az Önkormányzat képviselőivel a polgárőrséggel való együttműködésről, katasztrófavédelmi tapasztalatokról, valamint az informatika és a biztosítások lehetőségeiről tárgyalhatnak a résztvevők.
/ 2019.01.22. 09:34:28 |

Harmadszor lett minősített közművelődési intézmény a Fejér Megyei Művelődési Központ

Harmadszor nyerte el a Minősített Közművelődési Intézmény címet a Fejér Megyei Művelődési Központ. Az elismerést a Magyar Kultúra Napja alkalmából január 22-én, a Hagyományok Házában rendezett ünnepségen veheti át Juhász Zsófia megbízott igazgató Fekete Péter kultúráért felelős államtitkártól.
/ 2019.01.21. 14:17:29 |

Újabb fejlesztések hat Fejér megyei településen több mint 640 millió forintból

A Terület-és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében Fejér megye számára rendelkezésre álló, a Fejér Megyei Önkormányzat közreműködésével kezelt források mintegy 99 százalékáról már döntés született. Ez nagyságrendileg 35 milliárd forintos fejlesztési forrást biztosít Fejér megye települései számára.
/ 2019.01.21. 13:01:20 |

Bemutatni, továbbadni - a Városházán köszöntötték Sáringer Éva bútorfestőt

Sáringer Évát, „Magyar Kézműves Remek” díjas bútorfestő népművészt fogadta Székesfehérvár polgármestere, Cser-Palkovics András a Városházán. A régi és új bútorokat, használati tárgyakat népi motívumokkal egyedivé varázsoló alkotóval a további együttműködésről egyeztetett a városvezető.
/ 2019.01.20. 20:25:00 |

Püspöki tanítással kezdődött Fehérváron a jövő vasárnapig tartó Ökumenikus Imahét

Vasárnap az ökumenikus imahét nyitóalkalma idén a Széchenyi utcai református templomban volt, ahol a város katolikus, református, evangélikus és baptista lelkipásztorai imádkoztak együtt a hívekkel. A nyolc napos eseménysorozat Spányi Antal, megyés püspök tanításával kezdődött.
/ 2019.01.20. 11:50:31 |

A szeretet gyümölcse, Isten ajándéka - fogadalmi mise a Felsővárosban

A hagyományokhoz hűen január 20-án, vasárnap délelőtt volt Székesfehérvár fogadalmi miséje a Szent Sebestyén templomban. Az idei szentmisén Spányi Antal fehérvári püspök a család fontosságáról is beszélt, mely egy férfi és egy nő életre szóló közössége, ahol a szeretet gyümölcse Isten ajándéka. A fogadalmi mise után a Felsővárosi Közösségi Házban forralt borral és fánkkal várták a vendégeket. 
/ 2019.01.19. 11:14:03 |

Tizennyolcadik születésnapját ünnepelte a Székesfehérvári Csemete Alapítvány

A Viktória Rehabilitációs Központban ünnepelte 18. születésnapját a Székesfehérvári Csemete Alapítvány, amely családbarát szolgáltatásait kisgyermeket nevelő családoknak kínálja. Az alapítvány olyan hiánypótló szolgáltatást is működtet, mint a FECSKE Szolgálat, ennek keretében fogyatékos gyerekeket nevelő családok otthonában nyújtanak segítséget.
/ 2019.01.18. 10:59:06 |

Közel kétszáz leendő hallgató a BCE Székesfehérvári Campusának nyílt napján

Ismét megtelt a székesfehérvári campus a Budapesti Corvinus Egyetem nyílt napján, amelyen közel kétszáz leendő hallgató vett részt. A résztvevők fele Fejér megyéből érkezett, de sokan jöttek Budapestről és Pest megyéből is. A nyílt nap programjaira az alap- és mesterképzések iránt érdeklődőket egyaránt várták.