Közéleti hírek


/ 2019.08.14. 11:24:25 |

Sasvári János László Cserkész-emlékművét avatták és szentelték fel Palotavárosban

Szerdán délelőtt új Cserkész-emlékművet avattak fel Palotavárosban, a Sütő utca 40-es számú ház előtt. Az avatáson fiatal cserkészek álltak díszőrséget, Sasvári János László alkotását Dózsa István, a Székesegyház plébánosa szentelte fel, Palotaváros önkormányzati képviselőinek és Fehérvár alpolgármesterének jelenlétében.
/ 2019.08.14. 07:28:00 |

Nyári Örömfestés négy településen állami gondozott gyermekekkel

Júniusban Csetényben és Fehérvárcsurgón, júliusban Szabadegyházás, míg augusztus Polgárdiban szervezett Örömfestést Simon M. Veronika Munkácsy és Szent István emlékérmes festőművész, aki a Vigyázó kéz Gyermekvédelmi Egyesület által támogatott árva gyermekeket is hívott – térítésmentesen – az együtt alkotásra.
/ 2019.08.13. 20:25:00 |

Dr. Korzenszky Richárd OSB vette át az idei Szent István Emlékérmet és Díjat

Tizenhatodik alkalommal adták át a Szent István Emlékérmet és Díjat a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban, az idei díjazott Dr. Korzenszky Richárd OSB volt. A magánszemélyek által, 2004-ben alapított díjat minden esztendőben olyan személynek ítélik oda, akinek munkásságához, emberi hozzáállásához mindenkor Szent István király öröksége szolgált iránymutatásul. A Tihanyi Bencés Apátság emeritus perjelével korábban készített interjúnkat itt olvashatja.
/ 2019.08.12. 19:29:42 |

A szertartásjáték alkotócsoportja tisztelgett a Nemzeti Emlékhelyen

Hetedik alkalommal rendeznek Koronázási Szertartásjátékot a Székesfehérvári Királyi Napok keretében, az idén IV. Béla uralkodásának krónikáját viszik színpadra, IV. Béla – Az élet magja címmel augusztus 17-19. között a Nemzeti Emlékhelyen. Az alkotógárda a helyszínen egy szál virággal tisztelgett a magyar királyok emléke előtt.
/ 2019.08.12. 17:28:00 |

Közel hetven fehérvári felolvasó szerepelt a készülő hangos Bibliában

A Szegedi Nemzetközi Biblikus Konferencia Alapítvány igazgatója, Dr. Benyik György, egyetemi tanár kezdeményezésére folytatódik hazánkban a hangos Biblia program. Ennek keretében Fehérváron hétfőn, Székesfehérváron, a Szent László teremben olvastak a a Könyvek Könyvéből részéleteket; mintegy hetven fehérvári felolvasó, köztük Spányi Antal, püspök három perces részletekben mondta felvételre az ószövetségi Szentírás Számok könyve és Judit könyve részét.
/ 2019.08.12. 16:31:55 |

A Bory-várban adták át a Lánczos-Szekfű ösztöndíjakat - Ecsedi Mária kapta a Deák Dénes Díjat

A Bory-várban adták át a Lánczos-Szekfű ösztöndíjakat, a Deák Dénes Ösztöndíjat és a Deák Dénes Díjat. A Lánczos-Szekfű Ösztöndíjat az alapítvány kuratóriuma minden évben azoknak ítéli a hozzá tartozó anyagi támogatással együtt, akik az oktatás, a tudomány, a művészet terén munkálkodnak.
/ 2019.08.12. 13:02:40 |

A Nemzetközi Ifjúsági Napot ünnepelték a fiatalok Székesfehérvár Belvárosában

Egész napos programot szervezett hétfőn az Új Nemzedék Központ a Nemzetközi Ifjúsági Nap alkalmából a Belvárosba. Az alkalomból Székesfehérvárra látogatott Dr. Illés Boglárka ifjúságpolitikáért és esélyteremtésért felelős helyettes államtitkár, aki a fiatalokkal együtt tekintette meg a Mátyás király emlékműnél a Királyi Játéktér produkcióját.
/ 2019.08.12. 11:49:30 |

Lakossági panaszok kapcsán tett közös intézkedésről számolt be Palotaváros képviselője

Köztisztasággal és közbiztonsággal kapcsolatos lakossági panaszok kapcsán tett közös intézkedésről tájékoztatott Palotaváros északi részének (8vk.) önkormányzati képviselője hétfőn délelőtt a Palotai út és a Kelemen Béla utca sarkán található nagyáruház parkolójában.
/ 2019.08.12. 09:07:00 |

Idén is a Szent Imre templomban lesz Székesfehérvár fogadalmi szentmiséje

Augusztus 14-én, az országfelajánlás napján tartják az egyházmegye hagyományos fogadalmi ünnepét. 17 órakor a Püspöki Palotából körmenetben viszik a magyar Szent Család ereklyéit a Szent Imre templomba,17.15-től központi imaórát tartanak.
/ 2019.08.10. 10:44:05 |

Szeressük ezt a helyet - Augusztus 20-ig látogatható a Nemzeti Emlékhelyen az osszárium

Ünnepélyes keretek között nyitották meg szombaton reggel az osszáriumot, királyaink csontkamráját a Nemzeti Emlékhelyen. A Királyi Napok idején, Augusztus 20-ig minden nap reggel kilenc és este nyolc óra között ingyenesen látogatható a magyar uralkodóink földi maradványait rejtő csontkamra.