Több mint 60%-os támogatottsággal folytatja Székesfehérvár polgármestere

Cser-Palkovics Andrást meggyőző fölénnyel, több mint 60%-os támogatottsággal, mintegy 23 ezer fehérvári szavazatával választották újra vasárnap. Székesfehérvár újraválasztott polgármestere a Fehérvár Televízió választási műsorában elmondta, hogy a következő öt évben sem pártpolitikai alapon szeretné vezetni Székesfehérvárt.
2019.10.13. 23:56 |
Több mint 60%-os támogatottsággal folytatja Székesfehérvár polgármestere

"Ez a bizalom talán annak szól, hogy 2010 óta nem pártpolitikai alapon szeretnénk ezt a várost vezetni, ez a közös otthonunk, 100 ezren vagyunk egy csapatban, ahogy a szlogenben mondtuk: úgy érzem az emberek ezt visszaigazolták." - fogalmazott választási győzelmét követően Cser-Palkovics András a Fehérvár Televízió műsorában.

Több, mint 60%-os eredménnyel választották újra Székesfehérvár polgármesterévé..

Örülök, hogy nagy részvételű választásokon vagyunk túl, mert ez nagy legitimációt ad. Köszönöm mindenkinek, aki elment ma szavazni és külön köszönöm azoknak, akik szavaztak ránk, rám, ami óriási megtiszteltetés, hiszen több, mint 21 ezren szavaztak ránk. Szinte zavarbaejtő ez a bizalom, főleg ha az országos eredményeket nézzük.Talán ez a bizalom annak szól, amit elkezdtünk 2010-ben és 2014-ben, hogy nem pártpolitikai alapon szeretnénk ezt a várost vezetni, mert ez a közös otthonunk, "100 ezren vagyunk egy csapatban", ahogy a szlogenben mondtuk: úgy érzem az emberek ezt igazolták vissza.

Mennyire lehetett számítani ilyen arányú győzelemre?

"A 2019-es tavaszi EP választást és a mostani önkormányzati választást összehasonlítva azt látjuk, hogy nagyjából hasonló a részvételi arány, ez azt jelzi, hogy több ezer nem fideszes szavazó is úgy döntött, hogy az önkormányzati választásokon kitüntet bennünket bizalmával. Arra ígéretet tudunk tenni, hogy a következő öt évben sem pártpolitikai alapon fogjuk vezetni ezt a várost. Holnaptól folytatjuk a munkát, és az árkokat el kell kezdeni betemetni, ebben ezután is partner leszek, és hívok minden képviselőtársamat, hogy 21-en, közösen szolgáljuk ezt a várost." 

Ez az óriási bizalom nagy felelősséget is jelent a következő öt évre...

Természetesen a felelősség az enyém és a mögöttem álló csapaté, de ott van mindenkinek a felelőssége aki megkapta a fehérváriaktól a bizalmat, akár egyéni körzetben, akár listán, hogy képviselheti ezt a gyönyörű várost.

Az országban több megyei jogú városban tudott nyerni az ellenzék, Székesfehérváron nem történt jelentős elmozdulás...

Nem gondolom, hogy ez a város 2010-ben, 2014-ben, vagy most, 2019-ben fideszes várossá vált volna, mint mondjuk Debrecen, amelyik nagyon régóta a Fidesz egyik fellegvára. Azt gondolom, hogy itt inkább egy közösségépítés sikere ez a mostani választási eredmény. Ez egy csapat eredménye, amelynek tagja az összes választópolgár és azok a fiatalok is, akik még nem választópolgárok, de egyre több ötlettel, javaslattal, önkéntes munkával segítik a mi munkánkat. Ennek a csapatnak van egy csapatkapitánya, ez a polgármester. Kiemelt a felelősségem jogi és közéleti értelemben, de nem vagyok polihisztor, az én munkám akkor lehet sikeres, ha közös erővel tudjuk fejleszteni és mindenki hozzáteszi a saját munkáját. Ebben érzem a fehérvári sikerek alapját és ez egy óriási érték. A kampányban is sokszor jeleztem, hogy a fehérváriak nem szeretik a pártpolitizálást és aki ezt az utat járja, az veszíteni fog és ez be is következett. az arányokon mindig lehet bizonytalankodni közben, én is bizonytalan voltam még a választás napjának délutánján, estéjén is nagyon izgultam, hogy mi lesz pontosan a vége, de valahogy azt éreztem az emberektől kapott visszajelzésekből, hogy kedvelik azt, hogy Fehérváron nem pártot, hanem közösséget építünk. Szerintem az ellenzék járta azt a helytelen utat, hogy pártpolitikai alapon akartak minket megverni azon az alapon, hogy majd innen Fehérvárról háborúznak a Fidesz kormánnyal. A fehérváriak nem háborúzni szeretnének, hanem együttműködéssel azt szeretnék látni, hogy akiket őket ezzel megbíztak, azok közösen építik ezt a várost. Nem vita nélkül, mert egy demokráciához hozzá tartozik az értelmes, értékek mentén történő vita. De akkor az legyen szellemi és szakmai vita, ne mondjuk azt például, hogy csinálunk egy diagnosztikai központot egy olyan helyen, ahol legalább még 3-4 évig ott van a Fűtőerőmű..

Vagy ha mondjuk, akkor mondjuk el az embereknek is, hogy amit célul kitűzünk, azt majd 4 év múlva lehet elkezdeni megvalósítani és majd 6-7 év múlva fog elkészülni.. Szerintem a fehérváriaknak az is kevés, hogy azt mondjuk, hogy holnap reggeltől nem lesz dugó és ez egy választási ígéret. Ezt senki nem fogja elhinni. A fehérváriak megszokták, hogy elmondjuk a döntéseink alapját és ezért el is hiszik nekünk, ha valamire azt mondjuk, hogy jövőre elkészül, vagy azt mondjuk, hogy csak 5 év múlva fog elkészülni, de akkor tényleg megvalósul. Lásd a Fiskális út példáját, amiről pontosan megmondtuk, hogy az ötödik évben lesz meg rá a forrás. Az őszinteséget értékelik az emberek, illetve azt, hogy biztonság van, nyugalom, kiszámíthatóság és nincsenek balhék. Egy évvel ezelőttig az ellenzék is ebben partner volt. Márton Roland vezetésével korrekt partnereink voltak a közgyűlésben, ezért sajnálom az utolsó hónapokat és szerintem szorosabb eredmény született volna akkor, ha kitartanak amellett, amit hosszú éveken keresztül csináltak. Szeretném kiemelni Ráczné Földi Juditot, aki viszont végig korrekt volt velünk, még akkor is, ha vitatkoztunk egymással. Arra kérek mindenkit, térjünk vissza ahhoz, ami ezt a várost hosszú éveken keresztül jellemezte. Valamennyi fehérvári polgárnak szeretnék polgármestere lenni, akkor is, ha nem mindenben értünk egyet, vagy nem tudunk mindent rögtön megvalósítani - mert egy nagyvárosban ilyen előfordul - de őszinteséget, tisztességes, lelkiismeretes munkát tudok ígérni, és azt, hogy ezzel a bizalommal nem visszaélni, hanem élni fogunk.