Arany Bot díjat kapott Lengyel Zsófi a Székesfehérvári Érzékenyítő Program megálmodója

A fővárosi Láthatatlan liállításon adták át az idei Arany Bot díjakat, melyen Lengyel Zsófia a magánszemély kategóriában nyerte el az elismerést. Zsófi a SZÉP , az-az a Székesfehérvári Érzékenyítő Program megálmodójaként már több száz általános iskolást megismertetett a fogyatékosság fogalmával az elfogadással és a segítségnyújtás lehetséges módjaival.
2019.10.12. 11:58 |
Arany Bot díjat kapott Lengyel Zsófi a Székesfehérvári Érzékenyítő Program megálmodója

Lengyel Zsófia alig lát, a Kodolányi Főiskola végzett hallgatója. Volt paratriatlon, parakerékpár válogatott az Aquatlon világbajnokság harmadik helyezett, több világ és Európa bajnokság dobogósa többszörös Magyar bajnok futásban, triatlonban, kerékpárban. Az Alba Triatlon Egyesület versenyzőjeként érte el az Európa bajnokság (Lisszabon) 6. és Világ Kupa (Besancon( 4. helyezéseket. Magyarország Jó tanulója és Jó sportolója fővárosi elismerés birtokosa és háromszor kapott Élen a tanulásban Élen a Sportban kitüntetést. Beválasztották az 50 Tehetséges Magyar Fiatal közé. Saját Youtube oldalán oszt meg élete pillanataiból Mindenki képes címmel. Látássérült sorstársainak sminkvideót készített, mely már ötvenezres megtekintés felett jár . A székesfehérvári Vörösmarty rádió Tabuk nélkül című adás társműsorvezetője. Jelenleg a Székesfehérvári Önkormányzat esélyegyenlőségi referense, a SZÉP ( Székesfehérvári Érzékenyítő Program ) program megálmodója, amivel a mai napig már több száz általános iskolást megismertettek a fogyatékosság fogalmával az elfogadással a segítségnyújtás lehetséges módjaival. Zsófi most a Testnevelés Egyetemre jár, inkluzív sportoktatói képzésre, hogy az eddigi sportbeli tapasztalatait sorstársainak szakmailag is magas színvonalon tudja majd átadni ,és így megismerje a parasport másik,edzői oldalát is. 

A civil szervezetek közül a zsűri döntése alapján a Suhanj! Alapítvány részesült az elismerésben. Az alapítvány az ország első akadálymentes edzőtermét nyitotta meg, ahol a látás- és mozgássérült, értelmi fogyatékkal élők is szabadon mozoghatnak. A vállalati díj nyertese a Pesti Magyar Színház elsőként hozta létre intézményes formában az akadálymentesítést, ezen belül az audionarrációt és a jelnyelvi tolmácsolást. A különdíjat a közönség szavazat alapján a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány kapta, ahol profi és lelkes csapat fáradozik napi szinten azon, hogy nemzetközileg is elismert, magas színvonalon képzett kutyusaikkal segítsék a látássérült emberek életét könnyebbé tenni.