Közéleti hírek
-
Tízéves fennállását ünnepelte és megnyitotta az évadot a Katonai Emlékpark
A Katonai Emlékpark Pákozd – Nemzeti Emlékhely felavatásának 10. évfordulóját köszöntötték és 11. évadát nyitották meg ünnepélyes keretek között szombaton. Az esemény felvezetéseként hagyományosan történelmi emlékfutás indult reggel Székesfehérvárról a KEMPP-ig, ahol a sportolók fogadását zenés, irodalmi műsor, ünnepi köszöntők és elismerések átadása követte.
2020.03.07. 14:16:05 -
Nőgyógyászati szűrőnap - nagy arányban vett részt a leginkább érintett korosztály
A nőket szólította fel egészségtudatosságra a Család- és Nővédelmi Központban meghirdetett nyílt nőgyógyászati szűrőnap. 25-65 év közötti nők vehettek részt a programban, ahol vércukrot, vérnyomást, koleszterint és csontsűrűséget is mértek. A nyílt nap maximálisan kihasznált és sikeres: legtöbben a leginkább érintett korosztályból vesznek részt a szűrésen.
2020.03.07. 11:25:20 -
Egy év alatt több mint hatezer fiatal vett részt a Titkok Háza foglalkozásain
Egy évvel ezelőtt nyitotta meg kapuit a Titkok Háza Tudományos Élményközpont Székesfehérváron. A megnyitás óta, két tanítási félévben összesen 6.400 diák vett részt a Titkok Háza valamilyen foglalkozásán, közülük hétszáz diák több kurzust is elvégzett. Jelenleg több mint 20 tananyagból választhatnak a partnerintézmények, amely folyamatosan bővül és a mostani tanítási év végére eléri a harmincat.
2020.03.06. 17:16:51 -
Évadnyitó ünnep március 7-én, szombaton a pákozdi Katonai Emlékparkban
A Katonai Emlékpark Pákozd – Nemzeti Emlékhely 10. évfordulóját köszöntik és a 11. évadját nyitják meg ünnepélyesen március 7-én, szombaton. A 09.45 órakor kezdődő eseményen részt vesz többek között dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter és dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere. A nyilvános eseményre szeretettel várnak minden érdeklődőt!
2020.03.06. 08:06:07 -
Az emlékezet kötelesség - kegyeleti út Székesfehérvárról Auschwitzba
Székesfehérváron, az Izraelita temető előtti téren a Holokauszt áldozatainak emlékművénél, majd Auschwitz-Birkenauban hajtott fejet a város polgármestere a koncentrációs táborok felszabadításának 75. évfordulóján. Dr. Cser-Palkovics András, Gergely Anna történésszel közösen, a megemlékezés jeleként Fehérvárról vitt kavicsot helyezett el a vároas nevében a birkenaui végállomás bejáratánál.
2020.03.05. 15:02:21