Közéleti hírek


/ 2020.02.26. 18:59:58 |

Köszönet az Országos Diákparlament segítőinek

Az Országos Diákparlament során segítő kísérőtanároknak, intézményvezetőknek, a megvalósításban közreműködő szakembereknek mondott köszönetet a Hiemer-ház Báltermében rendezett eseményen dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester.
/ 2020.02.26. 12:50:03 |

Szombaton lesz a jubileumi XXV. Közutas Nap Székesfehérváron

A Közlekedéstudományi Egyesület Fejér Megyei Területi Szervezete február 29-én, szombaton 8 órai kezdettel huszonötödik alkalommal rendezi meg a hagyományos Közutas Napot a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Jáky József Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájában (Székesfehérvár, Deák Ferenc utca 11.)
/ 2020.02.26. 10:05:00 |

Próbaidő - a Szent István-díjas Korzenszky Richárd atya gondolatai a nagyböjt elé

Az augusztusi ünnepségsorozat alkalmával tizenhatodik alkalommal átadott Szent István Emlékérem és Díj kitüntetettje 2019-ben Dr. Korzenszky Richárd OSB volt. A Tihanyi Bencés Apátság emeritus perjelét ezúttal arra kértük, ossza meg nagyböjti meditációját olvasóinkkal.
/ 2020.02.25. 20:08:29 |

Teljes élet megváltozott képességekkel - beszélgetéssorozatot indított az Alba Mentor Alapítvány

Szemléletváltó, segítő beszélgetéssorozat indult kedden, Székesfehérváron, a Mandala teázóban, az Alba Mentor Alapítvány kezdeményezésére. Miként fordítsam hátrányaimat előnyömre? Hogyan tarthatom fent a motivációmat? - többek között ezekre a kérdésekre keresték a választ Pap Csilla coach, mediátor vezetésével mindazok, akik érintettek vagy családtagjaiknak szeretnének segíteni.
/ 2020.02.25. 14:22:36 |

Fogyasztói tudatosságra nevelő iskola - elsőként az Arany EGYMI nyerte el a címet

Országosan a 74., Székesfehérváron pedig az első intézmény az Arany EGYMI Szakiskolája, amely elnyerte a Fogyasztói tudatosságra nevelő iskola címet. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium elismerő oklevelét Keszthelyi Nikoletta helyettes államtitkár adta át kedden délelőtt.
/ 2020.02.25. 14:14:49 |

A kommunista diktatúrák áldozataira emlékeztek az Ötvenhatosok terén

A kommunista diktatúrák áldozataira emlékeztek kedden, Székesfehérváron, az Ötvenhatosok terén. Székesfehérvár és Fejér Megye Önkormányzatának közös eseményén a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai elevenítették fel az elnyomó egypártrendszer zsarnokságait, majd Vargha Tamás országgyűlési képviselő beszélt az áldozatokról és a jóvátehetetlen bűnökről. Zárásként a résztvevők koszorúzással rótták le tiszteletüket az emlékműnél.
/ 2020.02.25. 11:58:38 |

Haderőfejlesztés és biztonság - évet értékelt a Magyar Honvédég Parancsnoksága

A Magyar Honvédég Parancsnokságának évértékelő-feladatszabó értekezletét tartották kedden Székesfehérváron, a rendezvényen részt vett Benkő Tibor honvédelmi miniszter is. A miniszter kiemelte, hogy rendkívül intenzív honvédelmi és haderőfejlesztés valósult meg a 2019-es évben, számos új technikai eszköz beszerzésével és átalakított katonai szervezetekkel.
/ 2020.02.25. 08:05:00 |

A Fehérvári Topográfiai Műhely bemutatja: Palotavárosi épületek egykor és ma

A Fehérvári Topográfiai Műhely keretében Palotavárosi épületek egykor és ma címmel tart előadást Váczi Márk, a Magyar Városkutató Intézet topográfiai munkatársa  a Kézművesek Házában, a Rác utca 27. szám alatt. A február 26-án, szerdán 16.30 órakor kezdődő rendezvényen ezúttal a Palotaváros kerül a középpontba. A belépés díjtalan, minden érdeklődőt szeretettel várnak.
/ 2020.02.24. 19:33:25 |

A Garzonház mögötti parkoló terveit is bemutatták a szedreskerti lakossági fórumon

Lakossági fórumra várták Szedreskert lakóit hétfőn este a Vörösmarty Mihály Általános Iskolába, ahol a 2. és a 9. számú választókörzetet érintő kérdésekről volt szó. A fórumon bemutatták azokat a terveket, amelyeket a Garzonház mögötti parkoló kialakítására készítettek és szó volt a szedreskerti hőközpont körüli terület parkolóként való hasznosításáról is.
/ 2020.02.24. 13:49:44 |

Székesfehérvári delegáció látogatott Centoba

Székesfehérvár olaszországi testvérvárosában, Centoban járt Lehrner Zsolt alpolgármester, aki kint tartózkodása alatt részt vett a nagy múltú centoi karneválon is, amely része a Carnevale d’Europa rendezvénysorozatnak.