-
Teltház a Városi Diákbálon
A Városi Diákbál a Székesfehérváron tanuló középiskolások egyik legnagyobb közösségi eseménye, melyet kilencedik alkalommal rendeztek meg szombaton a Sóstói Stadionban. A több száz fős, teltházas bált Mészáros Attila alpolgármester és Bakonyi Lili Eszter, a Székesfehérvári Diáktanács elnöke nyitották meg.
2026.01.31. -
dr. Gálicz Tibor köszöntése
Fehérvár polgármestere is köszöntötte kilencvenedik születésnapja alkalmából dr. Gálicz Tibor közgazdászt, címzetes főiskolai docenst, a Lánczos-Szekfű Ösztöndíj Közalapítvány alapító kurátorát, aki jelentős szerepet játszott a Kodolányi János Főiskola gazdálkodási képzéseinek elindításában és az oktatásban. Dr. Gálicz Tibor szerető családja körében ünnepelte a születésnapját.
2026.01.31. -
Kátyúzás Fehérváron
Az elmúlt nyolc évben nem nőtt akkora mértékben a kátyúk száma Fehérváron, mint most a nagyobb fagyok után. A Városgondnokság folyamatosan két csapattal dolgozik az úthibák megszüntetésén.
2026.01.30. -
Visszatér a tél?
A napokban markáns fordulatok várhatók időjárásunkban. A meteorológusok szerint egy fokozatosan gyengülő ciklon hatására borult, csapadékos időre készülhetünk, miközben észak felől hideg levegő áramlik a Kárpát-medencébe, ami kisebb havazást is okozhat.
2026.01.30.
Élőben közvetítjük hétfőn a Szóval Győzni döntőjét - 12 versenyző mérkőzik meg a fináléban
A 65 jelentkezőből kiválasztott 12 legjobb versenyző október 26-án hétfőn 13 órától a Városháza dísztermében mérheti össze tudását.
A Szóval győzni kommunikációs bajnokság ötletgazda-alapítója Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere, aki 2018-ban, egy szólásszabadságot érintő győztes jogvita után határozta el, hogy a számára kártérítésként megítélt összeget egy kommunikációs verseny alapítására ajánlja fel. A szervezők elképzelése szerint a Szóval győzni célja nem csupán a versengés, hanem az is, hogy közösséget teremtsen, olyan fejlődési lehetőséget biztosítva a jelentkezők számára, amely a pályaválasztás és az egyetem, vagy a munkavállalás során felmerülő kihívásokban is segíti őket.
A mentornapokon Ignácz Adrienn pszichológus, Kozáry Ferenc színművész, Azurák Csaba műsorvezető és Töll Konrád, a Polgármesteri Hivatal kommunikációs munkatársa segítette a fiatalokat abban, hogy a bajnoki címért folyó versenyben a legjobb tudásuk szerint teljesíthessenek. A résztvevők és mentoraik az elmúlt hétvégén is találkoztak, hogy felkészüljenek a döntőre. 12-en kerültek a döntősök közé: Árgyelán Ádám, Balla Dávid, Bencze Zoltán, Bíró Gergő Zalán, Bodonyi Dániel, Henyecz Noémi, Kanczler Viktória, Kertész Mátyás, Kiss Bálint, Léhner Boglárka Bianka, Őrsi Csenge és Zoltán László Gáspár. 
A versenyzők az értékes tárgynyeremények mellett több más ajándékkal is gazdagodnak.
Ami a díjakat illeti: mindegyik versenyzőről készül egy portrévideó; szereplésüket egy videó-portfólióban örökítik meg, ezen kívül valamennyi döntős lehetőséget kap a Prosperis Alba további ingyenes tréningjein és rendezvényein való részvételre. Az idei kommunikációs bajnok jutalma egy DJI Osmo kézi telefonstabilizáló, egy okosóra és további értékes nyeremények, valamint az, hogy egy munkanap erejéig a város „polgármestere” lehet.