Közéleti hírek


/ 2020.12.07. 14:54:20 |

A legkisebbek is adakoztak az adventi időszakban

Karácsonyi adománygyűjtő akciót hirdetett a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár. Bár az intézmény zárva tart, a támogatásokat a bejáratnál átveszik, és eljuttatják azokat a rászorulóknak, elsősorban a maroshegyi családoknak, együttműködve az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központtal.
/ 2020.12.07. 09:02:00 |

A napi járóbeteg ellátást segítik a fehérvári MH 43. ezred katonái

Előfordul, hogy napi kétszáz fős betegforgalom mellett segítik a napi járóbeteg ellátást az ajkai Magyar Imre Kórházban a székesfehérvári MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred katonái.
/ 2020.12.06. 19:07:51 |

Fellobbant a remény lángja - készítsük fel szívünket a kis Jézus születésére

A járványügyi szabályok miatt a Városháza Díszterme ad otthont a vasárnapi ünnepi alkalmaknak. A város adventi koszorújának második gyertyáját Dr. Szarvas József, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Baleseti Sebészetének osztályvezető főorvosa, a Székesfehérvári Szenátus tagja és Ugrits Tamás, a Székesfehérvári Egyházmegye pápai káplánja, irodaigazgató, pasztorális püspöki helynök gyújtotta meg.
/ 2020.12.05. 14:25:58 |

Polgármesteri köszönet az önkéntesek nemzetközi napján

"Az önkéntesek nemzetközi napján azoknak a fehérvári embereknek szeretnék hálás szívvel köszönetet mondani, akik az élet több területén munkájukkal, személyes példamutatásukkal segítik városunkat, akik önzetlenül törődnek másokkal, segítenek másoknak." - írta közösségi oldalán Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere.  A világnap célja felhívni az önkéntesség stratégiailag is pozitív hatásaira a figyelmet.
/ 2020.12.05. 09:29:01 |

Átvette a Marosi Arnold díjat Gelencsér Ferenc a múzeum nyugalmazott fotósa

Gelencsér Ferenc, a Szent István Király Múzeum nyugalmazott fotósa pénteken személyesen vette át otthonában az adományozó Fejér Megyei Közgyűlés nevében Dr. Molnár Krisztián elnöktől és a javaslattevő Vargha Tamás államtitkártól, Székesfehérvár országgyűlési képviselőjétől a Marosi Arnold Díjat. 
/ 2020.12.04. 12:25:43 |

Állami gondozott gyerekeket ajándékoztak meg Fejérben

Állami gondoskodásban élő gyerekeket ajándékoztak meg ismét egy magánkezdeményezésű akció keretében Fejér megyében. Egy székesfehérvári házaspár és baráti körük évek óta jótékonykodik ily módon. Ebben az évben sztárfellépős koncertet nem tudtak szervezni a gyerekeknek, így Mikulás alkalmából 15 helyre vittek édességcsomagokat szerte Fejér megyében.
/ 2020.12.04. 11:27:03 |

Az online térben, a televízióban és a rádióban is találkozhatunk a Mikulással

Idén rendhagyó módon, az Igéző Facebook oldalán, a Fehérvár Televízióban és a Vörösmarty Rádióban is találkozhatunk a Mikulással, aki már üzent is a gyerekeknek.
/ 2020.12.04. 08:38:00 |

Légy Te is Angyal - december 6-ig várják az adományokat

Karácsony jótékonysági akciót hirdetett az ifj.Ocskay Gábor Alapítvány. A „Légy Te is Angyal!” résztvevői a lakás- és gyermekotthonokban élők kívánságát teljesítik. A kívánságot (is) tartalmazó ajándékokat december 6-ig kell eljuttatni az adománygyűjtő pontokra. 
/ 2020.12.03. 21:26:01 |

Magyarok Kenyere - több mint 24 tonna búzát ajánlottak fel Fejér megye gazdái

A Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem program a magyar gazdatársadalom önzetlen, segítő szándékú összefogása. Fejér megyében összesen 24.350 kg búzát adományozott 219 gazda, melyből több mint 17.5 tonna lisztet készítettek az Aranka malom segítségével. 
/ 2020.12.03. 16:05:00 |

„Vakvezető kutyákkal a mindennapokban” – díjazott alkotások láthatóak a Fő utcán

Közel félszáz pályamű érkezett a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete által kiírt gyermekrajz pályázatra. Az eredményhirdetésre a járványügyi szabályok szigorítása miatt nem kerülhetett sor, ám a zsűri által díjazott és különdíjban részesített alkotások mától december végéig láthatóak a Fő utca 3. szám előtti vitrinekben.