Közéleti hírek
-
Székesfehérvár Egészségügyéért Díjat kapott a kórház nyugalmazott ápolási igazgatója
Székesfehérvár Egészségügyéért Díjat adományozott az Önkormányzat a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház december 1-jével nyugalmazott ápolási igazgatója számára. Szabó Bakos Zoltánné 47 éven át szolgálta az intézményt, a betegeket. Munkásságáért és kiemelkedő hivatástudatáért dr. Cser-Palkovics András polgármester és Vargha Tamás államtitkár, országgyűlési képviselő mondtak köszönetet a Hiemer-házban rendezett, szűk körű ünnepségen.
2020.12.08. 14:50:15 -
Decemberben is kapnak az önkormányzati fenntartású óvodák fertőtlenítőszereket
A koronavírus-járvány második hulláma miatt október 1-től fokozott védelmi intézkedések léptek életbe valamennyi nevelési intézményben. A védekezés érdekében kötelező a belépés előtti testhőmérséklet-mérés, valamint a fokozott fertőtlenítés.
2020.12.08. 13:28:16 -
Új vezetés és új tervek a Viktória Rehabilitációs Központban
Új vezetéssel és rengeteg tervvel vág neki a következő évnek a Viktória Rehabilitációs Központ, a fő cél az intézményben rejlő lehetőségek feltárása, hasznosítása. Az újdonságokról Takács Ildikó Krisztina intézményvezetőt és az intézményt fenntartó Mozgássérültek Fejér Megyei Egyesületének újonnan megválasztott elnökét, Kiss Józsefnét kérdeztük.
2020.12.08. 09:49:22 -
Katonák és honvédelmi alkalmazottak adtak vért Székesfehérváron
Ötvenkilenc katona és honvédelmi alkalmazott adott vért a napokban Székesfehérváron, az MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred 92. alkalommal megszervezett véradásán. Az önkéntesektől a székesfehérvári vérellátó állomás munkatársai vették le a vért.
2020.12.08. 07:53:37 -
A fehérvári asszonytüntetésre emlékezett a város polgármestere
Az 1956. december 7-i székesfehérvári asszonytüntetés 64. évfordulóján a Bazilika 56-os emlékkeresztjénél helyezte el az emlékezés virágát Fehérvár polgármestere Cser-Palkovics András. A fehérvári asszonytüntetés a december 4-én Budapesten lezajlott megmozdulás folytatása volt, amikor több ezer asszony és lány vonult a Hősök terére, kezében egy szál virággal, kifejezve ezzel a forradalom melletti bátor kitartást.
2020.12.07. 15:16:35