Közéleti hírek
-
Védjük meg a maroshegyi ősmocsarat! - építészrendészeti eljárást kezdeményezett a város
A maroshegyi Zágoni utca környezetében található tölgyes és ősmocsár területe magánkézben van, és hosszú évekig üresen, háborítatlanul állt, élőhelyet biztosítva számos védett madár, hüllő és rovar számára. A területen az elmúlt hónapban földmunka kezdődött, a tulajdonos tölteni kezdte a mocsaras, építési területnek nyilvánított parcellát. A lakók felháborodására és a színes élőhely megmentése érdekében aláírásgyűjtésbe kezdett a VÖLGY-HÍD Természetvédelmi Alapítvány.
2021.05.18. 21:16:31 -
Újraélesztő készüléket vehettek át a Székesfehérvári Szív Egyesület tagjai
A Székesfehérvári Szív Egyesület egy újraélesztő készüléket, (defibrillátort) vett át kedden a Halesz Parkban, melyet többek között önkormányzati képviselői támogatással vásárolt a szervezet. Az eszközt a forgalmazó cég részéről Térpál Balázs mutatta be. Az átadást az egyesületi tagok gyógytornája követte Fábián Árpád vezetésével.
2021.05.18. 19:15:00 -
Az elkövetkező időszakban minimálisan, de változnak a körzeti orvosi rendelések
Jogszabályváltozás miatt változik azon háziorvosok, házi gyermekorvosok és fogorvosok rendelési ideje, akik az önkormányzattal feladatellátási szerződést kötve, területi ellátási kötelezettséggel végzik munkájukat. A betegellátásra és a prevencióra, tanácsadásra fordítandó órák arányában lesz ez tapasztalható.
2021.05.18. 18:09:53 -
Polgármesteri felterjesztés az OTÉK-módosítás kapcsán
Felterjesztéssel fordul az Igazságügyi Minisztériumhoz Székesfehérvár polgármestere, és kezdeményezi a lakástörvény oly módon történő módosítását, hogy az építési beruházások esetében lakás és üdülő önálló rendeltetési egységenként ne csak egy parkoló létrehozását írja elő a törvény kötelező erővel, és/vagy a helyi önkormányzatok ismét kapjanak felhatalmazást a törvényben meghatározottaknál szigorúbb előírások megállapítására a helyi építési szabályokban.
2021.05.18. 13:54:09 -
A legfontosabb, hogy őszintén szeressük és tiszteljük egymást
Hétvégén töltötte be a kilencvenedik születésnapját Ihász Emília, akit Deák Lajosné önkormányzati képviselő köszöntött a város ajándékával és a gratuláló miniszterelnöki emléklappal.
2021.05.18. 11:35:00