Közéleti hírek
-
Nyílt napot szervez az MCC székesfehérvári központja szombaton a Városházán
Magyarország legjelentősebb tehetséggondozó intézménye, a Mathias Corvinus Collegium szervez nyílt napot június 5-én, szombaton 10.00 órától a Városházán. Az intézmény bemutatja az általános iskolásoknak szóló Fiatal Tehetség Programját, valamint a Középiskolás Programját, és tájékoztatást ad a Székesfehérváron nyílt oktatási központ működéséről, kínálatáról is. A részvételhez regisztrációt kérnek a szervezők.
2021.06.03. 11:43:01 -
Emlékéremmel köszönték meg a mentősök a polgármester és az önkormányzat segítségét
Magyar Mentésügyért Emlékéremmel ismerte el az Országos Mentőszolgálat azt a segítséget, amit dr. Cser-Palkovics András polgármester és a város Önkormányzata évek óta nyújt munkájukhoz. Dr. Vörös Péter, az Országos Mentőszolgálat közép-dunántúli regionális igazgatója az oklevél átadása alkalmából kiemelte, hogy az anyagi segítség mellett folyamatos erkölcsi támogatásra is számíthatnak Székesfehérvár részéről.
2021.06.02. 12:42:51 -
Harmincegy évnyi mentős szolgálat után nyugdíjba vonul Klupács Péter
Ünnepi váltást tartottak a Székesfehérvári Mentőállomáson, ugyanis hosszú szolgálati idő után nyugdíjba vonult Klupács Péter mentő-technikus. Kevesen mondhatják el magukról, hogy még az életben legendák lettek - hangzott el a mentők reggeli váltásakor. Gépkocsivezetők, ápolók, mentőtisztek, orvosok, rezidensek, önkéntesek és fiatalok százai tanulták meg tőle a szakma alapjait.
2021.06.01. 15:53:41 -
Több száz kérdésre válaszolt Facebook fogadóóráján Fehérvár polgármestere
Facebook oldalán tartott fogadóórát hétfőn délután Székesfehérvár polgármestere. Cser-Palkovics Andráshoz mintegy félezer kérdés érkezett, melyek jelentős része a gyalogos-, autós és buszközlekedéssel volt kapcsolatos, de többen érdeklődtek az Alba Aréna építéséről, szabadidős létesítményekről és állattartási kérdésekkel kapcsolatban is.
2021.05.31. 22:05:09 -
Vállalja a leszokást! - ez a dohányzásellenes világnap idei mottója
„Vállalja a leszokást!” – ezzel a mottóval kampányol idén a WHO a Dohányzásmentes Világnapon. A magyar felnőttek közel 30%-a dohányzik, a legtöbben közülük minimum napi tíz szálat is elszívnak, és zárt térben is rágyújtanak; a leszokás mellett döntők kétharmadának sikerült véghezvinni, hogy egészségük védelmében elhagyják a dohányzást, derül ki az Országos Pulmonológiai Intézet kutatásából.
2021.05.31. 11:35:23