-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Székesfehérvári Királyi Napok - egyhangú közgyűlési határozat a Nemzeti Hitvallás méltó elhelyezéséről
A képviselőtestület által hozott határozat szerint a Nemzeti Hitvallást méltó módon el kell helyezni Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Polgármesteri Hivatala valamennyi épületében, a város által fenntartott intézményekben, valamint az Önkormányzat tulajdonában álló gazdasági társaságok székhelyein.
A Székesfehérvári Királyi Napok alkalmából, egyhangú döntéssel kiadott nyilatkozatról a pénteki közgyűlésen elfogadott határozat az alábbiakban olvasható:
„Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése a 2021. évi Székesfehérvári Királyi Napok kezdetén kinyilvánítja, büszke arra, hogy Szent István királyunk ezer évvel ezelőtt szilárd alapokra helyezte a magyar államot, és hazánkat a keresztény Európa részévé tette; büszke az országunk megmaradásáért, szabadságáért és függetlenségéért küzdő őseinkre, a magyar emberek nagyszerű szellemi alkotásaira és arra, hogy népünk évszázadokon át harcokban védte Európát, s tehetségével, szorgalmával gyarapította közös értékeit.
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése vallja, hogy az emberi lét alapja az emberi méltóság, és hogy az egyéni szabadság csak másokkal együttműködve bontakozhat ki; vallja, hogy együttélésünk legfontosabb keretei a család és a nemzet, összetartozásunk alapvető értékei a hűség, a hit és a szeretet, vallja továbbá, hogy a közösség erejének és minden ember becsületének alapja a munka, az emberi szellem teljesítménye, egyúttal vallja az elesettek és a szegények megsegítésének kötelességét.
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése elismeri ezen, és valamennyi, Magyarország Alaptörvénye Nemzeti Hitvallásában szereplő alapértékeket, mint a magyar nép összetartozásának alapvetését, valamint Magyarország alkotmányos önazonosságának meghatározását, egyúttal kijelenti, hogy a magyar történelemben játszott kiemelkedő szerepe folytán Székesfehérvár városa különös felelősséggel és példaadással tartozik az ország más településeinek, különösen most, az Aranybulla – mint a magyar történeti alkotmányosság egyik alapdokumentuma – kihirdetése jubileumának küszöbén.
Ezért Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése elhatározza, hogy a Nemzeti Hitvallást méltó módon el kell helyezni Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Polgármesteri Hivatala valamennyi hivatali épületében és ügyfélszolgálatán, az Önkormányzat által fenntartott intézményekben, tagintézményeikben és nyilvánosan látogatható telephelyein, valamint az Önkormányzat tulajdonában álló gazdasági társaságok székhelyein; így a Közgyűlés utasítja a jegyzőt, az intézményvezetőket, valamint a tulajdonában álló gazdasági társaságok képviselőit, hogy a fentiek szerint járjanak el.”