Közéleti hírek


/ 2021.05.22. 14:40:38 |

Székesfehérváron is megszűnik a kötelező közterületi maszkviselés az ötmilliomodik beoltott után

Az ötmilliomodik beoltott elérése után megszűnik a kötelező közterületi maszkviselés. Ehhez alkalmazkodva az önkormányzat is eltörli a saját hatáskörben, az államnál korábban meghozott maszkviselési szabályokat - tájékoztatott közösségi oldalán Cser-Palkovics András polgármester.
/ 2021.05.22. 09:44:16 |

Ma délutánra még lehet helyet foglalni Pfizerre Székesfehérváron!

199 ezer Pfizer-oltást hirdettek meg a kórházi oltópontok május 23-ig, vasárnapig. A Szent György Kórház Oltópontján is dolgoznak az egészségügyi szakemberek, és ma délutánra még 300 Pfizer-oltásra vannak foglalható, szabad helyek!
/ 2021.05.21. 11:36:00 |

Nyugdíjasok tették széppé a Bory-teret az Öreghegyen

Ismét rendbe tették a Bory-teret az Öreghegyi Nyugdíjas Klub tagjai. A szépkorúak rendszeresen végzik ezt az önkéntes munkát, hogy hozzájáruljanak a környezetük szépítéséhez és a város értékeinek megőrzéséhez. Kiemelkedő volt a mai nap azért is, mert hosszú ideje ez volt az első alkalom, hogy a tagok találkozhattak – hangsúlyozta a helyszínen Östör Annamária önkormányzati képviselő.
/ 2021.05.21. 07:29:38 |

Legyünk hálásak azért, amink van - a Fogom a kezed! pályázat eredményhirdetése

Egy családi kirándulás, a nagymama ölelése, a bevásárlásból érkező, időseket segítő gyermek és a maszkban találkozó barátok is megjelennek az elmúlt egy év emlékeit, érzéseit megjelenítő kiállításon, amely ma nyílt a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A Fogom a kezed! pályázatra 220 alkotás érkezett rajz és 41 írás a próza és esszé kategóriában.
/ 2021.05.20. 18:00:35 |

Ünnepélyesen letették az esküt a Szent István Mézlovagrend új tagjai

Ma van a méhek világnapja, ez az alkalom adta az apropóját a székesfehérvári Apiterápiás Háznál ma délután rendezett ünnepségnek. Az eseményen a Szent István Mézlovagrend öt új tagja tett esküt a mézfogyasztás és a méhészkedés népszerűsítésére, illetve hivatalosan is megnyitotta kapuit az idei szezonra a méhes ház.
/ 2021.05.20. 17:38:00 |

Alakuló Küldöttgyűlést tartott a Nemzeti Pedagógus Kar Fejér megyei területi szervezete

A tisztújító választás után vehették át megbízóleveleiket a Nemzeti Pedagógus Kar Fejér megyei területi szervezetének területi megbízottjai. A szervezet a következő ötéves ciklusra szóló Alakuló Küldöttgyűlés alkalmával a tisztségviselőit is megválasztotta. Az ülést Szabó Julianna, a Fejér megyei Küldöttgyűlés elnöke vezette le, amelyben Dr. Vizi László Tamásné, az NPK országos elnökségi tagja segédkezett.
/ 2021.05.20. 14:01:45 |

Demencia – szemléletformálás és szakmai adaptációk a középpontban

Sajtókonferenciával zárult az INDA projekt csütörtökön Székesfehérváron. A hároméves program célja az volt, hogy tudatosan felépített kommunikációs tevékenységgel növelje a lakosság ismereteit a demenciával kapcsolatban, és megvalósítson egy olyan szakmafejlesztési adaptációt, amely lehetővé teszi a demenciával élő idősekről való magas színvonalú gondoskodást.
/ 2021.05.20. 09:03:55 |

A Túrózsáki Sportcentrumban zárták az évet az Arany EGYMI honvédelmi szakkör tagjai

Az Arany János Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézményben 2014 óta működik a honvédelmi szakkör, jelenleg 43 taggal. A járványhelyzet nem tette lehetővé, hogy minden tanuló egy időben részt vehessen a foglalkozásokon, ezért a szabályok betartása mellett a Túrózsáki Sportcentrumban, játékos sportnap keretében zajlott az idei zárófoglalkozás.
/ 2021.05.19. 11:38:21 |

333 éve ezen a napon szabadult fel a 145 éves török uralom alól Székesfehérvár

1688-ban, 333 évvel ezelőtt május 19-én szabadult fel Székesfehérvár a 145 éves török uralom alól és kezdődött el Fehérvár barokk korszaka. A 333 évvel ezelőtti eseményekről szerdán délelőtt emlékeztek meg a Nemzeti Emlékhelyen. A néma megemlékezésen dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel közösen Szabó Bakos Györgyné és Ráczné Földi Judit önkormányzati képviselők közösen helyezták el a város koszorúját.
/ 2021.05.19. 10:55:00 |

Katonai ifjúsági csapatversenyre lehet jelentkezni csütörtök reggelig

Pénteken nyolcadik alkalommal rendezik meg az Árpád Szakképzőben a Hazámat szolgálom! katonai ifjúsági csapatversenyt. A négyfős csapatoknak akadálypálya, lövészet, kézigránát-hajítás és egy honvédelmi totó kihívásaiban kell helytállniuk. A versenyre holnap reggelig lehet nevezni e-mailben.