Közéleti hírek


/ 2021.08.23. 08:30:27 |

Brückner Ákos Előd ciszterci atyát is kitüntették nemzeti ünnepünk alkalmából

Augusztus 19-én a nemzeti ünnepünk alkalmából Áder János köztársasági elnök által adományozott kitüntetéseket Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes adta át Budapesten, a felújított kármelita kolostorban.
/ 2021.08.23. 07:08:05 |

X. Adni Jó Kupa - többmillió forinttal tudták segíteni a rászorulókat

Vasárnap rendezték meg a X. Adni Jó Kupát, amellyel idén két helyen is segítenek. A Teljes Élet Alapítványnak 1 millió 5 ezer forintot adtak át annak a több mint 100 mozgás- és halmozottan sérült, többnyire Székesfehérváron és környékén élő gyermek nyaraltatására, akik Söréden táboroznak. Ezen felül 1 millió forinttal hátrányos helyzetű családnak is segítenek a beiskoláztatásban.
/ 2021.08.21. 21:27:49 |

Ünnepi körséta a Városházán a Királyi Napok keretében

A Székesfehérvári Királyi Napok záró hétvégéjén megtelt a Belváros. A Koronázási Ünnepi Játékok keretében sor került a hagyományos városházi körsétára is, ahol a polgármester kalauzolta végig az érdeklődőket, egészen a dolgozószobájáig. Az ünnepi idegenvezetés kiemelte azokat tárgyakat és helyszíneket, amelyek Szent István király napjához kapcsolódnak, például a koronázási ékszerekkel vagy az 1938-as kihelyezett országyűléssel, ami a Városháza udvarán zajlott.
/ 2021.08.20. 19:39:24 |

Önálló jövő mellett kell döntenünk! - ünnepi közgyűlés Szent István napján

Hagyományosan Szent István napján tartotta Székesfehérvár Önkormányzata ünnepi közgyűlését, amelyen átadták az önkormányzati díjakat és kitüntető címeket, melyekkel a városért sokat tett polgárok munkáját ismerik el. Dr. Cser-Palkovics András polgármester ünnepi beszédében úgy fogalmazott, hogy vízválasztóak lehetnek a város jövője szempontjából a következő évek, amelyek eldöntik majd, hogy Székesfehérvár provinciális irányba mozdul, vagy folytatja útját Közép-Európa legdinamikusabban fejlődő városa irányába.
/ 2021.08.20. 18:19:51 |

„Ó, Szent István, dicsértessél...” - tiszteletadás a Nemzeti Emlékhelyen

A hagyományoknak megfelelően az Államalapítás ünnepén Szent István király emléke előtt tisztelgett Székesfehérvár a Nemzeti Emlékhelyen. Az Osszáriumnál dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke mondott ünnepi beszédet, amelyben felhívta a figyelmet az államalapító király és a keresztény kultúrkör értékrendjére, a múlt, a vallás, a hagyományok megőrzésének fontosságára.
/ 2021.08.20. 10:32:04 |

Szent István király sírjánál helyezett el koszorút az ünnep reggelén a város polgármestere

Szent István ünnepének reggelén koszorút helyezett el Szent István király sírjánál Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere. Szent István király 1038. augusztus 15-én halt meg és Székesfehérváron temették el, az általa építtetett bazilikában, melynek védőszentje Szűz Mária.
/ 2021.08.19. 20:34:27 |

Borlovagok, táncosok és kézművesek - megtelt a tér a 29. Öreghegyi Mulatságon

Méz- és borlovag avatás, kenyérszentelés, zenés programok, táncbemutatók és interaktív mese várta a 29. Öreghegyi Mulatságra érkezőket az ünnep előestéjén. A színes események mellett kézműves- és jótékonysági sütivásár is volt a Bory-vár tövében.
/ 2021.08.19. 15:11:41 |

A harmadik oltást is megkapták a szociális intézményekben dolgozók, illetve az ellátottak

Ma került sor Székesfehérváron a szociális intézményekben a dolgozók és az ellátottak beoltására: a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézményben, a Kríziskezelő Központban és a Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthonban összesen 255-en kapták meg a koronavírus elleni vakcinát. Az ismét növekvő betegszámok miatt mindenkit az oltás felvételére kérnek.
/ 2021.08.19. 13:45:00 |

Gyerekcsapatból újra osztályközösség – műhelymunka pedagógusoknak a SZÉNA Egyesülettel

A SZÉNA Egyesület a Családokért civil szervezet szervezésében ingyenes műhelymunka valósul meg, melynek célja, hogy segítséget nyújtsanak a pedagógusoknak az online oktatás miatt széthullott osztályközösségek összekovácsolásában.
/ 2021.08.19. 11:02:04 |

Együtt ünnepli a 30 éves kapcsolatot Schwäbisch Gmünd és Székesfehérvár

Székesfehérvár 30 éve kötött testvérvárosi együttműködési megállapodást a Baden-Württemberg tartománybeli Schwäbisch Gmünddel. A dokumentumot mindkét városban aláírták, 1991 júniusában a német város megalapításának 900. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségek keretében, majd Székesfehérváron még ugyanazon év októberében.