A legmobilisabb osztályt köszöntötték a Városházán

A „Legmobilisabb osztály 2021” címet idén a Vasvári Pál Gimnázium 7. a osztálya érdemelte ki a Mobilitási héten rendezett verseny első helyezettjeként. Az osztályt a Városháza Dísztermében köszöntötte ma Székesfehérvár polgármestere, és átnyújtotta a címmel járó nyereményt, a Damniczki cukrászda által felajánlott tortát.
2021.11.05. 16:15 |
A legmobilisabb osztályt köszöntötték a Városházán

A Mobilitási hét programjai között idén is megrendezték a Legmobilisabb osztály vetélkedőt. A Salétrom utcában három iskola négy osztálya vett részt az öt állomásból álló versenyen.

A feladatokat a legjobban és a leggyorsabban a Vasvári Pál Gimnázium 7. a osztálya, azaz az Easy Riders csapata oldotta meg – 2021-ben ők nyerték el a „Legmobilisabb osztály” címet. A Damniczki cukrászda által felajánlott finom tortát ma adta át a győzteseknek dr. Cser-Palkovics András. A város polgármestere gratulált az osztálynak, és örömét fejezte ki, hogy a diákok és a pedagógusok egyaránt fontosnak tartják, hogy foglalkozzanak ezzel a témakörrel. A gyerekek örömmel vették át a nyereményt, amelyet még egy újabb követ, hiszen november 9-én a Barátság moziban VIP vetítés keretében nézik meg a David Copperfield csodálatos élete című filmet.

Az idei versenyen a második helyen a vetélkedő legfiatalabb, nagyon lelkes kis csapata, a Sziget-mobil, vagyis a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola 4. c osztálya végzett, harmadik lett a Székesfehérvári Németh László Általános Iskola 6. a osztálya, a Kocsizó Bocik, negyedik pedig a Zöld Sziget csapat, vagyis a Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola Tagintézmény 5. c osztálya.

Közélet

  1. A toklász miatt egyszer mindenhol lenyírják a füvet a városban

    A Városgondnokság a lakossági visszajelzéseket figyelembe véve június 15-én, hétfőn megkezdi a város teljes területére kiterjedő fűnyírási munkálatokat. A döntés hátterében az áll, hogy az elmúlt hetekben számos megkeresés érkezett a magasra nőtt növényzettel kapcsolatban, különösen a kisállattartók részéről, akik számára a toklász megjelenése jelent fokozott problémát.

    2026.06.10.
  2. Ültess fát Fehérváron

    A Virágos Székesfehérvár pályázat mintájára LOMBKoronás Székesfehérvár névvel idén is meghirdeti faültetési pályázatát a Városgondnokság. Június 10-től lehetőség van pályázni egy-egy konténeres facsemetére, melyet a földben és föld fölött futó közművek miatt a Városgondnoksággal egyeztetve lehet majd elültetni és gondozni, kizárólag fehérvári közterületen.

    2026.06.10.
  3. LOMBKoronás Székesfehérvár

    Mától ismét lehet pályázni a közterületi facsemeték "örökbefogadására" a LOMBKoronás Székesfehérvár program keretében. A kezdeményezés célja, hogy a városlakók aktívan részt vegyenek Székesfehérvár zöldfelületeinek bővítésében és gondozásában.

    2026.06.10.
  4. A pedagógusokat ünnepelték

    Pedagógusnap alkalmából rendezte meg hagyományos ünnepségét Székesfehérvár Önkormányzata a Hiemer-ház Báltermében. A város közössége nevében Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte az oktatási-nevelési szféra helyi szakembereit és köszönte meg áldozatos munkájukat.

    2026.06.09.