Hírek
-
Lobbi az Európai Unióban - ingyenes szeminárium a Gazdaság Házában
Vállalatok érdekérvényesítése az EU-ban. A Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, az Euro Info Centre Székesfehérvár HU-735 iroda és a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara Képző Központja Lobbi az Európai Unióban - A vállalatok érdekérvényesítése Brüsszelben című egynapos szemináriumot szervez, 2005. január 20.-án a Gazdaság Házában. A szemináriumon való részvétel térítésmentes.
2005.01.18. 09:10:00 -
"Fogadj Örökbe" - fehérváriak a kambodzsai árvaházban
A kambodzsai Kandal tartomány Bakou-i árvaházában majd 200 kisgyermek él. A Baptista Szeretetszolgálata "Fogadj örökbe" elnevezésű támogatási programjának jóvoltából viszonylag jobban. A Fehérvár Televízió szerkesztőjének Suplicz Zsoltnak alkalma nyílt a Baptista Szeretetszolgálattal eljutni Kambodzsába, segítve a segélyek célba juttatását, de hamarosan az útról készült film is látható lesz a Fehérvár Televízióban. "Ezt az árvaházat nem az itthoni viszonyoknak megfelelően kell elképzelni, durván kifejezve ez majdnem úgy néz ki mint egy pajta vagy egy istálló. Nincsenek ablakok, gyerekek többen kell, hogy aludjanak az ágyon."- mondja Suplicz Zsolt.
2005.01.18. 07:40:43 -
Székesfehérváron a Budapesti Honvéd?
A Budapest Honvéd felszólítást kapott a Bozsik-stadion kezelését végző Sportfolió Kht-től, hogy amennyiben nem rendezi közüzemi tartozását, a létesítményben elzárják a meleg vizet és kikapcsolják a villanyt. A határidő szombaton éjfélkor járt le, de vélhetően a hétvége, vagy tán az esetleges szurkolói botránynak alkalmat adó teremtorna miatt egyelőre még nem történt meg a drasztikus intézkedés. Piero Pini, a klub olasz többségi tulajdonosa mindenesetre nem tétlenkedik, és egyes információk szerint már puhatolózott Székesfehérvárott, hogy miképpen költöztethetné a csapatot az ittani, egér- és omlásmentes stadionba.
2005.01.18. 07:19:36 -
Tolmácshiánnyal küzd az Európai Unió
Az unióhoz májusban csatlakozott országok nyelvein dolgozó tolmácsokból és fordítókból sem sikerült még feltöltenie a megcélzott létszámot az Európai Bizottságnak. A brüsszeli testület szerint nyelvenként és naponta 80 tolmácsra lenne szükség, ami a gyakorlatban mintegy 120 fős létszámot jelent. A helyzet éppen a magyar nyelv esetében a legjobb, ám még itt is csak 88 tolmács áll a bizottság rendelkezésére.
2005.01.18. 06:39:01 -
A Sapard programban Magyarország használta fel a legkevesebb pénzt
Nem tudta teljesíteni eredeti célját az Európai Unió Sapard programja, amely a tavaly csatlakozott kelet-európai országok mezőgazdaságát segítette - állapítja meg az Európai Unió számvevőszékének jelentése. A számvevőszék szerint a programért felelős Európai Bizottság és a tagállamok kormányai egyaránt hibásak abban, hogy a pályázatok túl bonyolultak voltak és a gazdák nem jutottak ténylegesen hozzá a támogatások nagy részéhez.
2005.01.18. 06:35:32
620 millió euró közlekedési hálózatra - felújítják a Székesfehérvár Boba vasútvonalat
Újabb 620 millió eurót különített el az Európai Bizottság az Európai Unió tagországain keresztül húzódó, úgynevezett transzeurópai közlekedési hálózatok építésére, illetve ezekkel kapcsolatos tanulmányok készítésére. A Brüsszelben bejelentett összeg több mint 65 százalékát vasúti tervezetekre, további húsz százalékát pedig újító jellegű közlekedési projektekre szánja az EU végrehajtó szerve.
Esküvő 2005 - kiállítás és tanácsadás azoknak, akik álomesküvőt terveznek
Esküvő 2005 címmel tartottak kiállítást vasárnap a NOVOTEL-ben. A hétvégi programot úgy állították össze a szervezők, hogy a jegygyűrű vásárlástól a lakodalmas zenekar kiválasztásáig mindenben segítséget kapjanak az érdeklődők. Kanizsay Ákos, az Esküvő 2005 kiállítás szervezője szerint egy esküvő színvonalának, csak a képzelet szabhat határt és nem utolsó sorban az anyagiak.
Kétmillió új internetezőre számítanak 2006-ig
A lisszaboni célokról, Magyarország információ-technológiai fejlődéséről és a közeljövő céljairól volt szó pénteken a Millenáris Parkban, az eMagyarország 2005 szakmai napon. A szaktárca 2006-ig kétmillió új internetezőre számít hazánkban. Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter az eMagyarország program 2005-ös és 2006-os terveit mutatta be. A program egyik célja, hogy 2006-ra kétmillióval gyarapodjon a hazai internetezők tábora, és az otthon internetezők aránya elérje a 25 százalékot.
Országos felmérés készül a hajléktalanokról
Szociális munkások február elején arra tesznek kísérletet, hogy megszámolják a hajléktalanokat Budapesten és hét vidéki nagyvárosban. A felméréshez kérik a "fedéllel rendelkezők" segítségét is. Az idén hetedik alkalommal tartanak felmérést a fővárosi hajléktalan-ellátó szervezetek a fedél nélküliekről. Megszámolják, hányan élnek, alszanak az utcán egy-egy éjszaka Budapesten és néhány nagyobb városban - mondta Győri Péter, a Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei (BMSZKI) szakmai igazgatója.
Elképzelhető, hogy Sarki fény lesz hétfőn este
Alig 48 óra alatt a Földnél ötször nagyobb átmérőjű napfoltcsoport fejlődött ki központi csillagunkon. Az első kitörés hazai idő szerint a reggeli órákban, míg a nagyobb, második késő este következett be 15-én. A napanyag körülbelül 30 óra alatt érheti elbolygónkat. Sarki fényre a második kitörés hatására van nagyobb esélyünk, így mi valószínűleg nem vasárnap éjjel, hanem - szerencsés esetben - hétfőn este pillanthatjuk meg a csodálatos jelenséget.
Büntethet, de valószínűleg nem fog az Európai Unió
Tényleges szankcióra Magyarország semmiképpen nem számíthat, mivel nem tagja az eurózónának, de egyelőre az is kérdéses, hogy a pénzügyminiszterek tanácsa egyáltalán marasztaló döntést hoz-e az államháztartási hiány lefaragására elégtelennek ítélt kormányzati lépések miatt. Emellett a bizottság sem vonta kétségbe, hogy még elérhető a magyar célkitűzés, az eurótagsághoz megszabott legfőbb kritériumok teljesítése 2008-ra.
Szlovák védőt igazolt az Alba Volán-FeVita
Albacomp győzelem a régi rivális, a Körmend ellen
A férfi kosárlabda NB/I szombati fordulójában az Albacomp együttese a Marc Körmend csapatánál vendégeskedett. A kék-fehérek nagy csatában, az utolsó negyedben nyújtott ponterősebb játékukkal tízpontos győzelmet arattak. Marc Körmend-Albacomp 70-80 (29-23),(12-16),(16-17),(13-24)
EHF-kupa: nyolcaddöntős a Cornexi
Bejutott a női kézilabda EHF-kupa legjobb tizenhat csapata közé a Cornexi csapata. A székesfehérvári együttes hazai pályán múlta felül a HC Frankfurt együttesét, s így ledolgozva a Németországban összeszedett egygólos hátrányt, a nyolcaddöntőbe lépett.„Egyetlen dolgunk volt, hogy hazai közönségünk előtt mindenképpen nyerjük meg a mérkőzést. A továbbjutás véleményem szerint Frankfurtban eldőlt, tudtuk, hogy szoros meccs lesz, elemeztük a Frankfurt játékát, így nem okoztak meglepetést." -nyilatkozta Szabó Edina a Cornexi edzője a mérkőzés után.