-
Elhunyt Gömöri Ottó
64 esztendős korában, hosszan tartó, súlyos betegség után elhunyt Gömöri Ottó, a Videoton UEFA-Kupa-döntős csapatának játékosa. Az akkor 22 éves támadó két szezont töltött Fehéváron. Az élvonalban 11 bajnokin egy gólt szerzett, az UEFA-Kupában pedig 3 alkalommal lépett pályára, ebből kétszer az ezüstéremmel zárult 1984/1985-ös menetelés során.
2026.08.16. -
Mi fog történni most? – helyzetkép a Fehérvár F.C. Kft. üzletrész-értékesítéséről
A társaság egyes képviselőinek folyamatos helyszíni jelenléte ellenére sajnos megakadtak a Fehérvár F.C. Kft. megvásárlásával kapcsolatos tárgyalások az amerikai-portugál céggel – tette közzé közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András. Székesfehérvár polgármestere bejegyzésében helyzetképet ad az üzletrész-értékesítés folyamatáról.
2026.08.14. -
Az új szezonra készülnek
A MET Arénában sajtónyilvános edzéssel kezdődött el a 2026/2027-es jégkorongszezon. Az edzéseken részt vesz a FEHA19 hat fiatalja is, akik közül a legjobb teljesítményt nyújtó játékos csatlakozhat a Volán ICEHL-keretéhez.
2026.08.13. -
Öt piros, egy gól
A labdarúgó NB II. harmadik fordulójában a Videoton FC Fehérvár a Szeged-Csanád Grosics Akadémiával találkozott hazai pályán. A találkozó egyetlen gól mellett öt piros lapot hozott, a mérkőzés végén a Vidi örülhetett szezonbéli második győzelmének.
2026.08.10.
Diósgyőri VTK - FC Fehérvár 1-0
A Borsodi Liga 2. fordulójában az FC Fehérvár Miskolcon, a DVTK otthonában próbálta sikerrrel folytatni eredményes szereplését. Egy volt fehérvári, Horváth Ferenc büntetőből betalált, így ez az egyetlen gól döntött a vendéglátók javára, míg a piros-kékek láthatóan megérezték a cseh ligába szerződött Magasföldi József hiányát. Csertői Aurél értékelése a mérkőzés után: A csapat jól játszott, az ellenfél egyetlen gólhelyzetét kihasználta és ezzel nyert. Kellemetlen érzés ilyen játék után elfogadni a vereséget.
A Borsodi Liga 2. fordulójában az FC Fehérvár Miskolcon, a DVTK otthonában próbálta sikerrrel folytatni eredményes szereplését. Egy volt fehérvári, Horváth Ferenc büntetőből betalált, így ez az egyetlen gól döntött a vendéglátók javára, míg a piros-kékek láthatóan megérezték a cseh ligába szerződött Magasföldi József hiányát. Csertői Aurél értékelése a mérkőzés után: A csapat jól játszott, az ellenfél egyetlen gólhelyzetét kihasználta és ezzel nyert. Kellemetlen érzés ilyen játék után elfogadni a vereséget.
Diósgyőri VTK - FC Fehérvár 1-0 (1-0)
Diósgyőr, 6000 néző
Vezette: Vad II. I. (L. Tóth L., Tóth I.)
Diósgyőri VTK: Kövesfalvi - Mogyorósi, Vámosi, Farkas V., Mogyoródi - Halgas (Katona, 58. perc), Pintér Z., Sipeki (Farkas N., 72. perc), Vitelki (Binder, 61. perc) - Horváth F., Tisza
Vezetőedző: Gálhidi György
FC Fehérvár: Tudor - Csizmadia, Koller, Kuttor, Horváth G. (Fehér Zs., 83. perc) - Lattenstein, Farkas B., Simon A. (Bartyik, 30. perc), Alumona (Disztl D., 70. perc) - Sitku, Györök
Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Horváth F. (11-esből)
Sárga lapok: Farkas V., Horváth F., Halgas, illetve Simon A., Tudor, Horváth G., Bartyik
A találkozó rövid krónikája:
27. perc: Csizmadia robogott el a jobb oldalon, az alapvonalról visszagurított labdáját Alumona fordulásból, 6 méterről küldte kapura, de Kövesfalvi szép mozdulattal védett.
44. perc: Sipekit a 16-oson belül a szerelni akaró Horváth Gábor hátulról fellökte, a játékvezető azonnal 11-est ítélt. Horváth Ferenc nagy erővel a bal felső sarokba lőtte a labdát 1-0
73. perc: Binder bal oldali beadását Horváth F. 4 méterről előre vetődve fejelte a bal sarok felé, ám Tudor hatalmas bravúrral megfogta a labdát.
Az első 45 perc játéka csalódást okozott, mindkét együttes rengeteg hibát követett el. A kapuk - a 11-est leszámítva - szinte nem kerültek veszélybe. A második félidőben a fehérváriak támadólag léptek fel, mezőnyfölényt harcoltak ki, ám támadásaikból hiányzott az átütőerő és helyzetet nem nagyon tudtak kialakítani a szívósan és szervezetten védekző hazaiak kapuja előtt. A kiegyenlített erők küzdelmében végül a DVTK labdarúgói örülhettek a három pontnak.
Csertői Aurél értékelése a mérkőzés után: A csapat jól játszott, az ellenfél egyetlen gólhelyzetét kihasználta és ezzel nyert. Kellemetlen érzés ilyen játék után elfogadni a vereséget.