Hírek


/ 2005.01.11. 00:05:40 |

Nyolcadik Városi Diákgála - péntek 17 óra, Megyei Művelődési Központ

 A Bugát Pál Egészségügyi és Környezetvédelmi Szakképzőiskola nyolcadik alkalommal rendezi meg a Városi Diákgálát. Az idei rendezvényen a város összes középiskolája képviselteti magát, így várhatóan 250-en lépnek színpadra. Lesz klasszikus modern tánc, hastánc, vers- és prózamondás, népzene, szólóének és színdarab. A gálát január 14-én, pénteken 17 órakor kezdik a Megyei Művelődési Központ színháztermében.

/ 2005.01.10. 16:54:48 |

Két év alatt 340 millió informatikai fejlesztésekre - nyertes székesfehérvári pályázat

 A Gazdasági Versenyképesség Operatív Program pályázaton,  mintegy 300 millió forintot nyert Székesfehérvár Önkormányzata informatikai fejlesztésekre. Az elkövetkezendő két évben nyilvános internethozzáférési pontokat létesítenek, térinformatikai rendszert korszerűsítenek, hivatali ügyintézést könnyítenek a városban - mondta Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere. A 340 milliós fejlesztés kiemelkedően fontos Székesfehérvár informatikai fejlődésében. Az elnyert támogatás 75%-át az Európai Unió, 12,5%-át pedig az állam és a város finanszírozza.
/ 2005.01.10. 12:17:47 |

Csak az új parkolási engedély érvényes

A mozgássérült személyeket szállító járművek ingyenes parkolására jogosító régi parkolási engedélyek 2005. január 1-től érvénytelenek. Az új fényképes igazolványkártyát az okmányirodáknál lehet kiváltani.
Újszerű változás, hogy az engedélyt a mozgássérült személyeken kívül a látássérült, valamint az autista és értelmi fogyatékos személyeket szállító járművekre is igényelni lehet!

/ 2005.01.10. 06:37:41 |

Teljes körű csatornázottság a Velencei-tónál 2007-ig

 Európai uniós forrásból, a helyi önkormányzatok és a központi költségvetés támogatásával 2007 második felében teljes körű lesz a csatornázottság a Velencei-tó környékén. Az Európai Unió 4,35 milliárd forinttal támogatja, hogy a Velencei-tó környékén teljes körű csatornázottság és szennyvíztisztítás épüljön ki 2007 októberéig - az erről szóló szerződéseket az elmúlt hét végén írták alá Budapesten a helyi önkormányzatok, valamint a szaktárcák képviselői.

/ 2005.01.10. 03:47:54 |

Liftek, emelőszerkezetek több önkormányzati intézményben - akadálymentesítés

 Négy önkormányzati intézmény akadálymentesítését kezdik el a közeljövőben Székesfehérváron -tudtuk meg Pénzes Mihálytól a Városfejlesztési Bizottság elnökétől. Mint mondja a törvény szerint már végezni kellett volna ezekkel a munkákkal, azonban az önkormányzat eddig is jelentős összeget költött akadálymentesítésre és ez ebben az évben folytatódik. A Polgármesteri Hivatal Városház tér 2. szám alatti épületében, az Okmányirodában, a Gyámhivatalban, az Adóirodában a Várkörúton és a Mészöly Géza utcában az orvosi rendelőben szeretnék mihamarabb megoldani az akadálymentesítést.

/ 2005.01.10. 00:57:13 |

Alba Volán-FeVita győzelem a Milano Vipers ellen!

 A harmadik helyen végzett a rendező Alba Volán-FeVita a jégkorong Kontinentális-kupa székesfehérvári négyesdöntőjében, miután a harmadik, utolsó fordulóban szenzációs játékkal 2-1-re legyőzte az NHL-es sztárokkal felálló olasz Milano Viperst. A záró játékrészben csodát láthatott a hazai közönség. A harmad közepén Fodor szép passzát Holeczy vágta a hálóba, és ezzel vezetett a magyar bajnok. Aztán 42 másodperc múlva a korábban szívpanaszokkal kezelt Ocskay Gábor szolgálta ki Gröschlt, aki nem hibázott...
/ 2005.01.09. 15:09:25 |

Kiválóan teljesített Frankfurtban a Cornexi

 Nagyszerűen helytállt a női kézilabda EHF-kupában a Cornexi-Alcoa csapata. A székesfehérvári hölgyek a legjobb 16 közé jutásért vívott első összecsapáson csak egy góllal kaptak ki Németország tavalyi bajnokának otthonában. HC Frankfurt - Cornexi-Alcoa 26-25 (12-15)

/ 2005.01.09. 15:07:57 |

Teremlabdarúgó bajnokság: szépen szerepelt a Fehérvár FC

 A csoportdöntőig menetelt az országos teremlabdarúgó bajnokság nyíregyházi selejtezőjében az FC Fehérvár, ám végül az Újpest megállította Magasföldiéket. A hónapok óta őszi fizetésükre váró játékosok teljesítménye így is több, mint dícséretes. A Fehérvár 4-1-re verte a Békéscsabát, majd 3-0-ra intézte el az NB.I"B" keleti válogatottját. Az elődöntőben 4-3 arányban a Diósgyőr volt a szenvedő fél. A döntőben az Újpest volt a jobb (3-2), így a lilák készülhetnek a debreceni országos fináléra.

/ 2005.01.09. 15:04:28 |

Kosárlabda: Albacomp - Univer KSC 100-97

 Az Albacomp együttese a Kecskeméti Univer gárdáját fogadta szombaton délután. A kék-fehérek tekintélyes előnyüket az utolsó negyedben kis híján eljátszották, de szerencséjükre egy triplányi előny megmaradt még a végére.

/ 2005.01.09. 13:30:47 |

CIB Lízing Kontinentális Kupa: Alba Volán-FeVita - HKm Zvolen 1-2

 CIB Lízing Kontinentális Kupa szombati játéknapjának második találkozóján a Alba Volán-FeVita együttesének ellenfele a szlovák bajnokság éllovasa a HKM Zvolen volt. A fehérváriak végig egyenrangú ellenfelei voltak a több NHL-es sztárral megerősített zólyomiaknak, nem sok hiányzott ahhoz, hogy meglepetést okozzanak a végjátékban.