-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
Tizennyolc civil szervezettel kötött együttműködési megállapodást a városi önkormányzat
Mintegy 18 civil szervezettel írt ma alá kétéves együttműködési megállapodást Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. Székesfehérvár polgármestere az ünnepélyes eseményen kiemelte, a 2008-ig tartó megállapodásnak üzenet értéke is van: a város hosszú távon számít a civil szervezetek együttműködésére. Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, az Ifjúsági, Informatikai és Civilkapcsolatok Bizottsága az idén 35 millió forintot fordít a civil szervezetek támogatására, míg a Szociális és Családvédelmi Bizottság keretéből 6 millió forint jut ezekre a célokra. Szintén a civil társadalom erősítését szolgálja a Civil Alap, amely összesen 8 millió forint értékű támogatást nyújthat a pályázóknak.
Mintegy 18 civil szervezettel írt ma alá kétéves együttműködési megállapodást Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. Székesfehérvár polgármestere az ünnepélyes eseményen kiemelte, a 2008-ig tartó megállapodásnak üzenet értéke is van: a város hosszú távon számít a civil szervezetek együttműködésére. Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, az Ifjúsági, Informatikai és Civilkapcsolatok Bizottsága az idén 35 millió forintot fordít a civil szervezetek támogatására, míg a Szociális és Családvédelmi Bizottság keretéből 6 millió forint jut ezekre a célokra. Szintén a civil társadalom erősítését szolgálja a Civil Alap, amely összesen 8 millió forint értékű támogatást nyújthat a pályázóknak.
A polgármester a további támogatások között említette, hogy mintegy 90 civil szervezet számára biztosít helyiséget az önkormányzat, az idei évtől pedig 10 millió forintot különítettek el a civilek számára, amely pályázati alapként vehető igénybe. A polgármester felhívta a civil szervezetek figyelmét arra is, hogy több lehetőséget tudnak kihasználni, ha összefognak és közösen pályáznak.
Az együttműködési megállapodás aláírása alkalmából több közhasznú civil szervezet is tájékoztatott működéséről, terveiről. Láng Hugóné, az Alba Régia Nyugdíjas Egyesület elnöke kiemelte, az egyesület legfontosabb feladata az idős korúak gondozása és a szociális problémák enyhítése az időskorúak körében. A több mint 5000 fős egyesület közel 2600 aktív taggal az egyik legjelentősebb fehérvári civil szervezet. Bemutatkozott a Gaja Környezetvédő Egyesület is, amely környezeti tanácsadó irodát működtet, környezetvédelmi javaslatok megvalósulását segíti. A Székesfehérvári Regionális Nagycsaládosok Egyesülete (SZÉNA) képviseletében Farnady Judit elnök számolt be arról, hogyan segítik a szociális ellátást, lakáshoz jutást. Az egyesület 2001 óta információs irodáját is működtet az első lakáshoz jutók számára.