Hírek


/ 2005.10.29. 08:41:00 |

Óraátállítás vasárnap hajnalban - háromkor két órára kell visszaállítani a mutatót

 Vasárnap kezdődik a téli időszámítás, ekkor Magyarországon, az európai gyakorlatnak megfelelően hajnali háromkor két órára kell visszaállítani az órák mutatóit. A nyári és téli időszámítást 1976-ban, három évvel az egész világot megrázó első olajár-robbanás után vezették be Franciaországban. A hatóságok a lépést azzal indokolták, hogy így 0,3 százalékos energia-megtakarítás érhető el.
/ 2005.10.29. 00:39:06 |

Vízzel festett mosoly a vásznon - Bukovácz Lajos kiállítása a Pelikán galériában

 Bukovácz Lajos festőművész képeiből nyílt kiállítás a Pelikán galériában. A tárlat megnyitója alatt egy gombosűt sem lehetett leejteni a kiállító teremben. Az érdeklődők mellett több fehérvári képzőművész és irodalmár is ellátogatott. A kiállítás képeiből több is Székesfehérvárról szólt, hiszen a művész közel négy évet tanított a Vasvári Pál Gimnáziumban. A művek többsége szatirikus vízfestmény formájában jeleníti meg az élet komikus, kínos és szomorú helyzeteit. (Tekintse meg képgalériánkat!)
/ 2005.10.28. 21:40:20 |

Nagy csata, újabb győzelem - Az Alba Volán ismét nyert a DAC ellen

 Idén másodszor feszült egymásnak a honi jégkorong mezőny két meghatározó együttese, az Alba Volán-FeVita és a DAC-Invitel. Három héttel ezelőtt a Volán 3-1-re nyert Dunaújvárosban, és hazai környezetben sem ajándékozott pontot ellenfelének. Persze, hogy nem, hiszen az egységek most nem csak az Interligában, de a Borsodi Jégkorong Ligában is számítottak. A helyzetekkel teli, ám gól nélküli első harmadot követően Vaszjunyin korongja talált utat Ferjo ketrecébe, majd Palkovics növelte a fehérvári előnyt. A találkozó végén Papp Viktor kozmetikázta az eredményt, de az Újváros nem veszélyeztette a Volán diadalát. Alba Volán-FeVita - DAC-Invitel 2-1 (0-0, 1-0, 1-1)

/ 2005.10.28. 21:26:08 |

Rangadó rangadót követ - Vasárnap, 11.30: DVSC - FC Fehérvár

 Az MTK elleni Magyar Kupa mérkőzés után a tabella második helyén álló DVSC otthonában vendégeskedik a Borsodi Liga 10. fordulójában a listavezető FC Fehérvár. Koller Ákos még nem léphet pályára Debrecenben, az orrcsonttöréssel bajlódó hátvéd a hétvégén kapja meg speciális védőmaszkját. Csertői Aurél tehát nagy valószínűség szerint a legutóbbi kezdő 11-et küldi pályára a vasárnapi matinén. A Vidi hűséges szurkolói most vonattal kísérhetik el kedvenceiket a cívisvárosba, a szerelvény 5.45-kor indul a Vasútállomásról. 

/ 2005.10.28. 21:18:05 |

Új név, új remények - névadó szponzor segíti a Fehérvár Póló SE-t

Egy sikeres együttműködés reményében a jövőben MPS-Alba-Fehérvár Póló SE néven szerepelnek az OBII-es bajnokságban a fehérvári vízilabdázók. Az új névadó szponzor az OBII-ből való feljutást várja el Dabrovszky Norbert együttesétől, valamint az utánpótlás-nevelésre is nagy hangsúlyt kívánnak fektetni. Az MPS-Alba-Fehérvár Póló SE csoportjából már továbbjutott az OBII felsőházi rájátszásába. Az egyesület vezetői nem tartják elérhetetlen álomnak egy saját uszoda felépítését sem...

/ 2005.10.28. 21:09:49 |

Érmekkel ünnepeltek a fehérvári ökölvívók

 Hódmezővásárhely ökölvívó sportjának 75 éves fennállásának alkalmából jubileumi versenynek adott otthont a Csongrád megyei város. A Suzuki Hollós-Alba Regia Boksz Club öklözői elsöprő sikert arattak a tornán. A kadett korosztályban induló Barkóczi Roland aranyéremmel tért haza, míg Ignácz Roland szoros pontozással maradt alul ellenfelével szemben. A felnőttek mezőnyében Jónás "Tobi" Zsolt, Erdei Balázs és Nagy Gábor sem talált legyőzőre, sőt, Jónás a legharcosabb, legtechnikásabb bunyósnak járó díjat is elhozta Vásárhelyről.

/ 2005.10.28. 15:27:01 |

Tiszta énekhangok és őszinte vallomások - Frim Jakabra emlékeztek

 Frim Jakab 130 évvel ezelőtt alapította az értelmi fogyatékosok első magyarországi intézményét. Ebből az alkalomból rendeztek emléknapot és koszorúzást a kiváló gyógypedagógusról elnevezett intézményben.  A Frim Jakab Képességfejlesztő Szakosított Otthonban színvonalas műsort és sok szeretetet adtak a vendégeknek az otthon lakói. Warvasovszky Tihamér polgármester ünnepi beszédében elsősorban az intézmény dolgozóiról, a fáradhatatlan és elhivatott gyógypedagógusokról emlékezett meg, akik nélkül nem létezhetne ilyen intézmény Székesfehérváron.
/ 2005.10.28. 13:06:09 |

Több százezer turistát vonzhat a városba a Magyar Királyok Panteonja

 Pénteken délelőtt mutatták be a Városházán a Magyar Királyok Panteonja látványterveit. A föld alatti, 9000 négyzetméteres, 12-15 méter belmagasságú történelmi témapark 2010-re készülhet el. A 11-13 milliárd forintba kerülő beruházás mintegy 90%-át a Nemzeti Fejlesztési Terv 2-ből finanszíroznák. A Magyar Királyok Panteonja - amely interaktív termeket, gyermekjátszóházat és középkori piacot is magában foglalna - évente több százezer turistát vonzhat Székesfehérvárra - hangzott el a bemutatón. (néhány kép a látványtervek közül)
/ 2005.10.28. 08:41:43 |

A 63-as elkerülő felett helikopterrel - légifotók készültek Székesfehérvárról

 Verőfényes napsütés fogadott minket, amikor a 63-as elkerűlő kivitelezőjével a magasba emelkedtünk a város DK-i határában, hogy képes dokumentáció készüljön az elkerülőről, amit november közepén adnak át a forgalomnak. A légifotókat a 7-es út és a 63-as elkerülő kereszteződésében kezdtük készíteni: 250 méter magasba emelkedtünk, majd az elkerülő nyomvonalán a város nyugati határában 10-12 perc állt rendelkezésünkre a fotózni... (Légifotók a városról itt!)

/ 2005.10.27. 20:27:43 |

Fejlesztési program a szakképzés minőségének javítására

 A Vörösmarty Mihály Ipari Szakképző Iskolában tartottak ma fórumot a Szakiskolai Fejlesztési Program 2. üteméről. A nyitó előadást Jakab János szakképzési helyettes államtitkár tartotta. A fejlesztési program legfontosabb célja, hogy korszerűsítse a pedagógusok ismereteit, javítsa a szakképzés minőségét, növelje a végzettek elhelyezkedésének esélyeit, és ezeken keresztül erősítse a képzés és a képzésben részt vevők szakmai és társadalmi presztízsét.