Hírek
-
Kínos vereségbe szaladt az Albacomp Zalaegerszegen
Az NB1-es kosárlabda bajnokság nyitányán az Albacomp hazai környezetben szenvedett vereséget a Dombóvártól, majd Predrag Kruscic együttese az idén gyengécske csapat benyomását keltő ZTE otthonában kívánt javítani. Nos, a rossz kezdést gyatra folytatás követte, a Zalaegerszeg tízpontos "zakóval" ajándékozta meg a fehérváriakat. ZTE KK - Albacomp 99-89 (24-19, 27-17, 21-25, 27-28)
2005.10.30. 21:33:38 -
Újabb sérültek, és fájó vereség Jesenicében
Az Interliga újabb rangadóján a tabella második helyén állomásozó Alba Volán-FeVita a listát toronymagasan vezető Acroni Jesenice otthonában vendégeskedett. A fehérváriak keretéből újabb csatár dőlt ki a sorból, ugyanis Gröschl Tamás kézsérülést szenvedett a DAC elleni összecsapáson, tehát ismét ötre hízott a maródi támadók száma, sőt, a szlovéniai kiruccanás után Kövér Gábor is kényszerpihenőre vonul, ő is megsérült. Sajnos, nem csak a sérülések miatt főhet a kék-fehérek feje, hiszen a jesenicei "jégveremben" öt góllal dagasztották a hazaiak a Volán hálóját. Acroni Jesenice - Alba Volán-FeVita 5-0 (3-0, 1-0, 1-0)
2005.10.30. 21:24:46 -
Megállította a Loki a robogó Vidit - Kikapott a Fehérvár Debrecenben
A Borsodi Liga 10. fordulójának szuperrangadóján a bajnoki címvédő DVSC-AVE Ásványvíz megállította az eddig nagy lendülettel robogó FC Fehérvárt. A Vidi két meghatározó pillére nélkül kezdte a játékot a Debrecen otthonában, hiszen a Koller és Kuttor alkotta belső védőpár sérülés, illetve betegség miatt kénytelen volt kihagyni a találkozót. Ezt meg is sínylette Csertői Aurél együttese, ugyanis egy védelmi hibát kihasználva Brnovics szerzett vezetést a Lokinak, majd Halmosi furcsa labdája talált utat Tudor kapujába... Debreceni VSC - FC Fehérvár 2-0 (2-0)
2005.10.30. 21:15:18 -
Mindenszentek és Halottak napja - fontos tudnivalók a temetőkertek rendjéről
Október 31-én és november 1-jén reggel 7 órától igény szerint lesznek majd nyitva a székesfehérvári önkormányzat tulajdonában lévő temetőkertek. Fontos tudnivaló, hogy a megnövekedett gyalogosforgalom miatt a Béla úti Új köztemetőbe tilos behajtani gépjárművel november 1-jén, a behajtási engedély erre a napra nem érvényes. A Béla úti Új köztemető személyi portáján sírhelynyilvántartó könyveket is elhelyeznek majd, hogy ezzel is segítsék a temetőben nyugvó hozzátartozók sírhelyének megkeresését.
2005.10.30. 09:05:42 -
A képen látható csalót keresi a rendőrség - ellopta a bérelt autót
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság jelentős értékre elkövetett csalás bűntett megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást a képen látható személy ellen. A férfi a rendelkezésre álló adatok alapján az egyik székesfehérvári márkakereskedésben hamis okmányokkal bérleti szerződést kötött egy jelentős értékű személygépkocsira, amit a szerződésben rögzített határidőre nem vitt vissza, azzal ismeretlen helyre távozott. A bűncselekménnyel okozott kár 4,7 millió forint.
2005.10.29. 10:57:54
Óraátállítás vasárnap hajnalban - háromkor két órára kell visszaállítani a mutatót
Vízzel festett mosoly a vásznon - Bukovácz Lajos kiállítása a Pelikán galériában
Nagy csata, újabb győzelem - Az Alba Volán ismét nyert a DAC ellen
Idén másodszor feszült egymásnak a honi jégkorong mezőny két meghatározó együttese, az Alba Volán-FeVita és a DAC-Invitel. Három héttel ezelőtt a Volán 3-1-re nyert Dunaújvárosban, és hazai környezetben sem ajándékozott pontot ellenfelének. Persze, hogy nem, hiszen az egységek most nem csak az Interligában, de a Borsodi Jégkorong Ligában is számítottak. A helyzetekkel teli, ám gól nélküli első harmadot követően Vaszjunyin korongja talált utat Ferjo ketrecébe, majd Palkovics növelte a fehérvári előnyt. A találkozó végén Papp Viktor kozmetikázta az eredményt, de az Újváros nem veszélyeztette a Volán diadalát. Alba Volán-FeVita - DAC-Invitel 2-1 (0-0, 1-0, 1-1)
Rangadó rangadót követ - Vasárnap, 11.30: DVSC - FC Fehérvár
Az MTK elleni Magyar Kupa mérkőzés után a tabella második helyén álló DVSC otthonában vendégeskedik a Borsodi Liga 10. fordulójában a listavezető FC Fehérvár. Koller Ákos még nem léphet pályára Debrecenben, az orrcsonttöréssel bajlódó hátvéd a hétvégén kapja meg speciális védőmaszkját. Csertői Aurél tehát nagy valószínűség szerint a legutóbbi kezdő 11-et küldi pályára a vasárnapi matinén. A Vidi hűséges szurkolói most vonattal kísérhetik el kedvenceiket a cívisvárosba, a szerelvény 5.45-kor indul a Vasútállomásról.
Új név, új remények - névadó szponzor segíti a Fehérvár Póló SE-t
Egy sikeres együttműködés reményében a jövőben MPS-Alba-Fehérvár Póló SE néven szerepelnek az OBII-es bajnokságban a fehérvári vízilabdázók. Az új névadó szponzor az OBII-ből való feljutást várja el Dabrovszky Norbert együttesétől, valamint az utánpótlás-nevelésre is nagy hangsúlyt kívánnak fektetni. Az MPS-Alba-Fehérvár Póló SE csoportjából már továbbjutott az OBII felsőházi rájátszásába. Az egyesület vezetői nem tartják elérhetetlen álomnak egy saját uszoda felépítését sem...
Érmekkel ünnepeltek a fehérvári ökölvívók
Hódmezővásárhely ökölvívó sportjának 75 éves fennállásának alkalmából jubileumi versenynek adott otthont a Csongrád megyei város. A Suzuki Hollós-Alba Regia Boksz Club öklözői elsöprő sikert arattak a tornán. A kadett korosztályban induló Barkóczi Roland aranyéremmel tért haza, míg Ignácz Roland szoros pontozással maradt alul ellenfelével szemben. A felnőttek mezőnyében Jónás "Tobi" Zsolt, Erdei Balázs és Nagy Gábor sem talált legyőzőre, sőt, Jónás a legharcosabb, legtechnikásabb bunyósnak járó díjat is elhozta Vásárhelyről.
Tiszta énekhangok és őszinte vallomások - Frim Jakabra emlékeztek
Több százezer turistát vonzhat a városba a Magyar Királyok Panteonja
A 63-as elkerülő felett helikopterrel - légifotók készültek Székesfehérvárról
Verőfényes napsütés fogadott minket, amikor a 63-as elkerűlő kivitelezőjével a magasba emelkedtünk a város DK-i határában, hogy képes dokumentáció készüljön az elkerülőről, amit november közepén adnak át a forgalomnak. A légifotókat a 7-es út és a 63-as elkerülő kereszteződésében kezdtük készíteni: 250 méter magasba emelkedtünk, majd az elkerülő nyomvonalán a város nyugati határában 10-12 perc állt rendelkezésünkre a fotózni... (Légifotók a városról itt!)