-
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19. -
Mentők napja
Mentőszolgálat Közép-Dunántúli Regionális Mentőszervezete. A Szent György Kórház auditóriumában szervezett rendezvényen számos bajtárs kapott elismerést kitartó és odaadó szolgálatért, a megjelenteket pedig dr. Jászkuti Ákos Péter regionális igazgató, dr. Fajta György Ádám ügyeleti igazgató és Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte.
2026.06.18.
Kétmilliónyi füvet fogtak a rendőrök az M7-es autópályán
Egy kábítószer-üzletet füleltek le a hétvégén a fejér megyei rendőrök az M7-es autópályán. Egy budapesti és egy fehérvári férfi közt zajló illegális vásárlást hiúsítottak meg, amikor lecsaptak a két férfire. Majd kétmillió forint értékben foglaltak le kábítószergyanús anyagokat, amik továbbértékesítve akár négy millió forintos üzletet is hozhattak volna a dílereknek. (Képek a lefoglalt marihuánáról itt!)
Pénteken délután került sor a két férfi elfogására, amikor az M7-es autópálya válivölgyi parkolójában egy Opel Astrában kötötték az üzletet.
L.T. 27 éves budapesti férfi volt az, aki az előre megbeszélt találkahelyre Citroen Xsara típusú gépkocsijával érkezett. Leparkolt S. G. 28 éves fehérvári lakos Opel Astrája mögött, majd egy sporttáskával a kezében átült annak gépkocsijába. Ezt követően, rövid idő elteltével már a táska nélkül szállt ki L..T. az autóból.
A fejér megyei rendőrök ekkor vonták ellenőrzés alá a két személyt, majd vizsgálták át a gépkocsikat. Ennek során került elő az a sporttáska, amiben két nagy méretű zsugorfóliázott csomag lapult.
Egyikük egy 40x25x5 cm átmérőjű téglatest volt, míg a másik egy 25-30 cm átmérőjű gömb alakú csomag, melyek mindegyikében ismeretlen eredetű növényi származék volt. A gyorsteszt alapján hamar kiderült, a zsugorfólia alatt kábítószer lapul.
A rendőrök ezen kívül további kisebb mennyiségű kábítószergyanús növényi származékokat, illetve egyéb kapszulákat találtak a két elkövető ruházatában, illetve a később náluk tartott házkutatások során. Ezek mindegyike a két nagyobb méretű csomaggal együtt lefoglalásra került, melyek pontos hatóanyagtartalmára és mennyiségére vonatkozó szakértői vizsgálatok jelenleg folyamatban vannak.
A szemle során lefoglalásra kerültek továbbá az elkövetők használati tárgyai, valamint az a közel kétmillió forint készpénz, mely a kábítószer nagykereskedelmi áron történő megvásárlásának ellenértéke lett volna. Ez grammonként mintegy 1.200.- Ft-ot tesz ki. A fogyasztók körében azonban ennek már a duplája a kábítószer értéke. Így a lefoglalt kábítószerrel a kereskedő akár kétmillió forintot is kereshetett volna.
A két elfogott férfi mindegyike ellen visszaélés kábítószerrel bűntett elkövetése miatt folyik jelenleg a büntetőeljárás a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztályán, ahol a további nyomozás tárgyát képezi a kábítószer termesztői, előállítói, valamint kereskedői és fogyasztói láncolatának feltérképezése, felderítése, és annak felszámolása.