Hírek


/ 2006.01.01. 20:56:55 |

Garázstűz a Géza utcában

 Kigyulladt egy családi ház udvarán lévő garázs vasárnap délelőtt a Géza utcában. Takács József, a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka közölte: a tűzoltók kiérkezésekor a könnyűszerkezetes, oldalt és a tetején hullámpala borítású garázs fa tartószerkezete és a hungarocel szigetelés lángolt. A lakók a garázsban parkoló autóval a tűzoltók kiérkezése előtt kiálltak. A tüzet valószínűleg elektromos zárlat okozta. A székesfehérvári tűzoltóság képei a tűzről!

/ 2006.01.01. 20:50:39 |

Fejér megye: 430 pályázó 19,5 milliárd forintot kapott 2005-ben

 Jól teljesítettek a Közép-dunántúli Régió megyéi az uniós források felhasználását tekintve: a 2005 végi záró adatok szerint Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém megye vállalkozásai, önkormányzatai és civil szervezetei eddig összesen 45,4 milliárd forint európai uniós társfinanszírozású fejlesztési forrást nyertek a Nemzeti Fejlesztési Terv operatív programjain. A megyék közül Fejér megye vezet: 430 pályázó 19,5 milliárd forintot kapott. A kifizetések tekintetében is jól állnak a három megye pályázói: összesen 421 nyertes Közép-dunántúli pályázó megkapott már a számlájára 9,1 milliárd forintot.
/ 2005.12.31. 14:46:16 |

A Roneko nyerte a VBKE-kupát

Immár hatodszor is sikerrel zárult a Videoton FCF Baráti Kör Egyesület által szervezet kispályás labdarúgó torna. December 28.-a és 30.-a között 28 csapat mérte össze erejét a VOK parkettáján, szinte mindvégéig telt ház előtt. Az egykori és jelenlegi profi labdarúgókat is felvonultató együttesek látványos csatákkal szórakoztatták a publikumot, s a serlegért viaskodók párharcai mellett gálamérkőzések is színesítették a háromnapos programot. 2005-ben a Felcsút NB1/B-s csapatára épülő Roneko hódította el a tornagyőzelmet.

/ 2005.12.31. 14:35:01 |

A záróharmadban fordított az Alba Volán-FeVita

Az Interliga 21. fordulójában az Alba Volán-FeVita a Medvescsak Zagreb otthonában vendégeskedett, bár a hóakadályok miatt kérdéses volt, hogy a fehérváriak elindulnak-e a horvát fővárosba. A Volán az első játékrészben még érezte az utazás fáradalmait, ekkor 3-1-re vezetett a Zagreb, majd Pat Cortina alakulata fokozatosan átvette az irányítást, és a záróharmadban megfordította az állást. A kék-fehérek 5-3-as győzelmükkel hozták a kötelezőt, remélhetőleg eredményesen hangolódva a január 3.-i, DAC elleni rangadóra. A Volán góljait Fodor, Stastny, Buril, Gröschl és Palkovics szerezték. Medvescsak Zagreb – Alba Volán-FeVita 3-5 (3-1, 0-1, 0-3)

/ 2005.12.31. 11:01:08 |

Hókotró csúszott árokba a Zámoly utcában

 Daruval húztak ki a tűzoltók egy árokba csúszott hókotrót szombaton reggel a Zámoly utcában. A székesfehérvári tűzoltóság tájékoztatása szerint a MAN hókotró bal oldalával a vízelvezető árokba csúszott, és a magas hóban elakadt. Személyi sérülés nem történt. Képek a műszaki mentésről!

/ 2005.12.30. 23:13:34 |

Családi ház gyulladt ki a Halom utcában

 Teljes terjedelmében égett egy családi ház szobája pénteken délután a Halom utcában. Molnár János, a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka közölte: kiérkezésekor a mintegy 12x12 méteres családi ház szobájában bútorok, ágy és felhalmozott ruhák égtek. Az épületben két kölyök kutya volt, az oltást követően egyiket a tulajdonos, a másikat egy tűzoltó hozta ki. A tüzet valószínűleg dohányzás okozta. A tűzoltók a házból egy PB-gázpalackot hoztak ki. (Képek a tűzről)

/ 2005.12.30. 22:59:35 |

Elakadt, fejtetőre borult autók Székesfehérvár közelében

 A székesfehérvári tűzoltók pénteken egész nap, folyamatosan mentették ki a hóban elakadt járműveket. A 81-es főút fehérvárcsurgói elágazójánál két egymással szemben haladó kamion vezetőfülkéjével keresztbefordult az úton, s ezzel elzárta a forgalmat. Közben a Seregélyesi út és a 63-as elkerülő út körforgalmánál egy olasz rendszámú személyautó fejtetőre borult az árokban. (Képek a balesetről) Ekkor már a 63-as elkerülő úton egy Skoda Felicia kisáruszállító sofőrje várt a tűzoltók segítségére.

/ 2005.12.30. 21:45:32 |

Hó-helyzet Fejér megyében - Fehérváron rekedtek az utasok

Továbbra is el van zárva a külvilágtól Vértesboglár és Bodmér. A 8126-os út ugyanis Felcsút és Csákvár között járhatatlan.  A MÁV vonatkozásában 2-2,5 órás késések tapasztalhatók, ezért a székesfehérvári MÁV pályaudvaron mintegy 100 fő várakozik, hogy továbbutazhasson. A Volán a járhatatlan utakat érintő járatait nem indítja el. Így Csókakőre, Sörédre és Gántra már nem közlekednek a buszok. Amennyiben szükséges lesz a Fehérváron rekedt utasok elszállásolása, akkor a Tolnai Utcai Általános Iskola lesz a részükre kinyitva, ahol ágyak, meleg takarók és forró tea lesz a részükre biztosítva.

/ 2005.12.30. 17:42:45 |

Felszabadult a 811-es főút Fejérben, míg a 81-es főutat Fehérvártól lezárták 

Felszabadult a 811-es főút Alcsútdoboz és Vártesacsa között.  Hasonlóan járható már a Tác és Szabadbattyán közötti út is. Viszont a 81-es főútat már Székesfehérvártól egészen Csókakőig lezárták a rendőrök.  A főútra nem lehet felhajtani.

/ 2005.12.30. 17:39:30 |

Hó-helyzet Fejér megyében - 16.00 óra

Már járható a 8126-os számú út Felcsút és Vértesboglár között, így sem Bodmér, sem Vértesboglár nincs már elzárva a külvilágtól. Viszont Csákvár felől még mindig nem lehet megközelíteni Vértesboglárt. A 8126-os út azon szakasza még járhatatlan. Hasonlóképp nem járható a 811-es főút Alcsútdoboz és Vértesacsa közti szakasza.