Hírek
-
Az Év Sportolója - interjú Vörös Zsuzsannával
„Csillagok, csillagok, szépen ragyogjatok!” – hangzik a népdal első sora, és Székesfehérváron rátalálunk egy olyan csillagra, amely már évek óta szikrázóan ragyog. Vörös Zsuzsanna, az öttusázók királynője a szokásos év végi Sportcsillagok Gálaestjén a budapesti Kongresszusi Központban olyan elismerésben részesült, ami már korábban is kijárt a kiváló sportolónak. A hazai sportújságírók szavazásán elsöprő fölénnyel nyert az Alba Volán SC öttusázója, és lett 2005-ben az Év Sportolója.
2005.12.20. 14:09:09 -
Három nő rabolt ki egy idős férfit Székesfehérváron
Perceken belül elfogták a rendőrök azt a három nőt, akik Székesfehérvár belvárosában hétfőn kiraboltak egy idős férfit, közölte az MTI-vel a rendőrség. Az idős ember botjára támaszkodva éppen egy padról állt fel, amikor három nő közrefogta. S bár a férfi közölte, hogy nincs szüksége segítségre, egy bokornak szorították, fellökték, majd kitépték a kezében levő reklámtáskát és elszaladtak, mondta el a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
2005.12.20. 10:00:18 -
Visszaváltható karácsonyfa a környezetbarát ünnepléshez
A Székesfehérvári Álláskeresők Egyesülete az idén is meghirdeti a visszaváltható fenyőfa akcióját. A „bérbeadás” december 20-án, kedden kezdődik, a fenyőfákat kedden és szerdán 10-18 óra között, december 22-én csütörtökön pedig 9-12 óra között lehet átvenni a Székesfehérvári Álláskeresők Egyesületénél, a Tolnai u. 10 szám alatt. A fenyőfákért 4000 forintot kell fizetni, visszaváltáskor 3000 Ft-ot fizetnek vissza, így a kölcsönzés mindössze 1000 forintba kerül – tájékoztatott Sárközi Tímea programkoordinátor.
2005.12.19. 19:21:30 -
Jelzőlámpás gyalogos-átkelőhelyek újabb három helyen Székesfehérváron
Székesfehérvár Önkormányzata és a Magyar Közút Kht közösen építette és finanszírozta három helyen a városban, a Budai út-Kisteleki utca, a Budi út-Hadiárva utca kereszteződésében és a Tóvárosi lakótelepen azt a jelzőlámpás gyalogos-átkelőhelyet, aminek hétfőn délelőtt volt a műszaki átadása. A beruházás 48.7 millió forintba került, amiből 30 milliót a Magyar Közút Kht és 18.7 milliót pedig az önkormányzat fizetett –tájékoztatott Molnár István a Magyar Közút Kht Fejér megyei területi vezetője.
2005.12.19. 10:40:08 -
Keresztbe fordult kamionok - jelentős hómennyiség Fehérváron
Hétfőn reggel 7 órakor Fejér megye területén váltakozó intenzitással esett a hó. A legjelentősebb mennyiség Székesfehérváron és környékén hullott. A 62-es főúton, Seregélyes, Fő úton egy keresztbe fordult kamion műszaki mentését végzik, ami miatt a főutat teljes szélességében le kellett zárni. Szabadegyháza és Székesfehérvár között még egy keresztbe fordult jármű okoz fennakadást.
2005.12.19. 09:56:21
Trabant halálos karambolja a 8-as főúton
Egy nő életét vesztette, kisfia súlyosan sérült, mikor egy Trabant és egy Ford Focus ütközött vasárnap kora este a 8-as főúton, Székesfehérvár közelében. Koltai Zsolt, a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka elmondta: egy Székesfehérvár felé tartó Ford Focus a Pajor-benzinkutat elhagyva áttért a szemközti sávba, és jobb oldalával a szemből érkező Trabanttal ütközött.
Csongor és Tünde díszbemutató - a miniszterelnök adta át az új színház kulcsát
A Csongor és Tünde díszbemutatóját tartották tegnap este a felújított Vörösmarty Színházban. A színházvezetés a díszbemutatóra meghívta valamennyi színművészt, aki az elmúlt 40 évben Csongor és Tünde szerepét játszotta. A díszbemutató alkalmával ünnepi beszédet mondott Gyurcsány Ferenc miniszterelnök is. A darabot Vladiszlav Troitskiy rendezésében láthatta a közönség, a színészek közül Száraz Dénes, Szűcs Kata, Juhász Illés, Bodnár Vivien, Závodszky Noémi, Palla Szabina, Budaházy Árpád, Gulyás Sándor, Madár Tamás, Drahota Andrea, Bata János, Szabó Gyula és Kozáry Ferenc szerepelt a darabban. (Tekintse meg képgalériánkat!)
50 éves jubileumát ünnepelte az Ének-Zenei Általános Iskola
Eloltották a tüzet, mielőtt egy garázsnyi petárda robbant volna
Tűz keletkezett a palotavárosi garázssor egyik, tárolásra használt garázsában vasárnap reggel. Koltai Zsolt, a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka elmondta: a tűzoltók kiérkezésekor füst szivárgott a garázsból és bent egy papírdobozban gyertyák és koszorúk égtek, valamint petárdák robbantak. A tűzoltók kifeszítették az ajtót és gyorsan megfékezték a lángokat, így a tűz nem terjedt át a többi pirotechnikai eszközre. Képek a tűzről!
Győzelemmel búcsúztatta a 2005-ös esztendőt az Albacomp
A kosárlabda NB1 9. fordulója zárja a honi élmezőny csatározásának 2005-ös szakaszát. A Fodor Péter irányításával magára találó Albacomp idegenben lépett parkettre az év utolsó bajnokiján, mégpedig a Körmend otthonában. A fehérváriak most sem tudtak hibázni, igaz, szoros csatát vívtak a csapatok. Az Albacomp végül két ponttal bizonyult jobbnak a Körmendnél, s így Góbiék tovább szárnyalnak. Marc-Körmend-Albacomp 89-91(21-20, 14-22, 26-18, 28-31)
Baleset a tűzoltóság előtt - az ügyeletes is hallotta a csattanást
Fehérváron találkoztak a régió on-line újságírói
Győrffy Miklós, a Kodolányi János Főiskola kommunikáció tanszékének vezetője nyitotta meg az Első Regionális Internet Konferenciát. Megnyitójában a tanszékvezető hangsúlyozta: a regionális online újságírás új nyilvánosságot jelent a Magyarországon. A Média Régia Egyesület konferenciáján a regionális hírportálok főszerkesztői mellett részt vettek az országos on-line média kiemelkedő személyiségi, Weyer Balázs Origo főszerkesztő és Pálinkás Szűcs Róbert újságíró is. A vitapartnerek egyetértettek abban: Fehérvár rendkívül szerencsés helyzetben van, hiszen a megyei jogú városok nagy részében semmiféle híradással sem találkozhatnak a városlakók önkormányzati oldalról. (Tekintse meg képgalériánkat!)
Székesfehérvár volt a csodák városa csütörtök este...
Hivatalosan is megnyiltak a színház kapui a fehérvári emberek előtt
Lengyelországban a jégkorong válogatott
Kimondottan a kísérletezés jegyében portyázik a magyar jégkorong válogatott a lengyelországi Katowicében. A felkészülési sorozat Eurotour állomására Pat Cortina, szövetségi kapitány nem vitte magával a nemzeti együttes nagyágyúit – Ocskayt, Palkovicsot, Sillét, Ladányit, Tokajit, Szupert – így igazi versenyhelyzet alakult ki a válogatott közelében ténykedő hokisok között. A címeres mezt viselő csapat szerdán és csütörtökön gyakorolt együtt, péntektől vasárnapig pedig sorrendben Norvégia, Lengyelország és Románia nemzeti válogatottjával méri össze erejét.