Hírek


/ 2005.12.11. 20:41:45 |

Fehérvári pontgyártás a MAFC ellen

 A kosárlabda NB1 újabb fordulójában az Albacomp tekintélyt parancsoló eredménnyel adta a MAFC-Újbuda együttesének tudtára, hogy a fehérvári kosarasoknak a legjobbak között a helyük. Fodor Péter csapata száz pont fölött teljesített a hazai találkozón, míg a MAFC csupán az utolsó negyedben tudta megközelíteni Góbiékat. Albacomp – MAFC-Újbuda 108-67 (29-6, 30-20, 27-19, 22-22)

/ 2005.12.11. 20:33:27 |

Sikeres Volán-portya Érsekújváron

 A Borsodi Jégkorong Liga alapszakaszának soros fordulójában a magyar bajnokságban vendégként debütáló Lokomotiva Nové Zamky otthonában korcsolyázott jégre az Alba Volán-FeVita. A fehérváriak magabiztos győzelmet arattak Szlovákiában úgy, hogy Pat Cortina csapata csak egyszer kényszerült kapitulálni. A Volán góljain Sille, Tőkési, Palkovics, Ocskay és a két találatot szerző Csibi osztoztak. Lokomotiva N.Z. – Alba Volán-FeVita 1-6 (0-2, 0-0, 1-4)

/ 2005.12.11. 20:25:50 |

Döntetlen tíz emberrel a rangadón – őszi második a Fehérvár

 7000 néző, napsütés, kitűnő hangulat a Sóstói Stadionban. Nem is várhatja más az arénába érkezőt, hiszen a Borsodi Liga két legjobban szereplő együttese készül egymásnak feszülni az NB1-es bajnokság utolsó őszi fordulójában. Nem is írhatott volna pikánsabb forgatókönyvet a sors, minthogy az őszi első kilétéről a szakaszzáró FC Fehérvár – Újpest FC találkozó hivatott dönteni... FC Fehérvár - Újpest FC 1-1 (0-1)

/ 2005.12.10. 19:20:07 |

Transzplantációs Alapítvány kiállítása a Tiszti Klubban

 A Székesfehérvári Helyőrségi Művelődési Otthonban 2005. december 8-án nyitotta meg kapuit a Transzplantációs Alapítvány „Árnyék és Fény” című vándor fotókiállítása, melynek fő célja bemutatni a szervre váró és a szervátültetéssel élő emberek sorsát, illetve felhívni a figyelmet a szervadományozás fontosságára. Magyarországon 100 alkalmas kórházból mindössze 50-55 kórház jelent évente donort. Egy donor akár 7 ember életét is megmentheti, szív, hasnyálmirigy, máj, két vese és két tüdőlebeny átültetésével.

/ 2005.12.10. 14:02:26 |

Ez a harc lesz a végső – vasárnap, 11.30: FC Fehérvár – Újpest FC

A labdarúgó NB1 őszi idényének legfontosabb összecsapásává avanzsálódott az FC Fehérvár – Újpest FC találkozó. A Borsodi Liga 15. fordulójában a listavezető látogat a tabella második helyén álló fehérváriak otthonába. A csúcsrangadó az őszi elsőségről is dönthet, aki nyer, maga mögé utasítja a mezőnyt a bajnoki szünetre. A fehérváriak nem készülnek külön a párharcra, Csertői Aurél, az FC Fehérvár vezetőedzője szerint azért a sikerhez 110%-os teljesítményt kell nyújtaniuk Simekéknek.

/ 2005.12.10. 12:25:08 |

Visszaesett a Volán - előzött az Olimpija

Az Interliga 19. fordulójában a tabella 2. helyén álló Alba Volán-FeVita otthonában vendégeskedett a 3. Olimpija Ljubljana, és a szlovénok három ponttal távoztak a "hatpontos" találkozóról. A 6. prcben Cvetek mattolta Budait, majd a lassacskán felpörgő Alba Volán a második játékrész legelején Buril révén egyenlített emberelőnyből. A folytatásban többször is veszélyeztettek a fehérváriak, de Hocevar kapus rendre a helyén volt, nem úgy, mint Kovács Béla játékvezető. A 38. percben Slak lövése Budai fejvédőjéről pattant (általában ilyenkor rögtön megállítják a játékot) Matej Hocevar testére, majd a hálóba, a gól azonban mégis érvényre jutott, és ezzel a találattal nyert az Olimpija, és előzőtt a tabellán. Alba Volán-FeVita - Olimpija Ljubljana 1-2 (0-1, 1-1, 0-0)

/ 2005.12.09. 19:47:36 |

Együttműködési megállapodást írt alá a város a polgárőrséggel

 Együttműködési megállapodást írt alá pénteken délután a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és Cseh István a Székesfehérvári Polgárőrség elnöke. Az elmúlt évben közel 10 millió forinttal segítette a város a polgárőrséget, aminek egy részéből új autót vásárolhattak járőrözésre, a fennmaradó 7 milliót pedig éves működési költségeikre fordították. Székesfehérváron 1991 óta működik polgárőrség és jelenleg 367 polgárőr szolgál a városban.
/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 2005.12.08. 22:15:53 |

Székesfehérváron ülésezett a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési és Képzési Bizottság

 A Magyar Király Szálló különtermében tartotta ülését a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési és Képzési Bizottság. Az ülésen Székesfehérvár és környékének oktatásáról tárgyaltak, a témák között szerepelt Székesfehérvár szakképzésének múltja és jelene is. A bizottság foglalkozott Székesfehérvár egyetemi várossá fejlesztésének lehetőségeivel is. A tanácskozást követően a testületet a házigazda, Boldizs Kálmánné alpolgármester asszony körbevezette az újonnan elkészült Vörösmarty Színházban. (Tekintse meg képgalériánkat!)
/ 2005.12.08. 19:32:06 |

Közérthetően és színvonalasan az EU-ról

 Székesfehérváron tartott ma rendezvényt a Magyarországi Európa Társaság (MET). „Az Európai Unióról – közérthetően és színvonalasan” – címmel megrendezett eseményen előadást tartott Hegedűs István szociológus, a MET elnöke is. A rendezvényre elsősorban a Közép-Dunántúli Régióból érkeztek újságírók, akik a HVG volt brüsszeli tudósítója, Kocsis Györgyi előadásából azt is megtudhatták, hogyan lehet hitelesen, pontosan tudósítani az Európai Unióról.