Fehérváron szerzett egygólos előnyt a Debrecen a Szuperkupa-döntő visszavágójára

Szuperkupa-döntő. A magyar labdarúgás e rangos színterén még nem fitogtatta tudását az FC Fehérvár, hiszen a mindenkori bajnok és Magyar Kupa-győztes párharca ez. A története első MK-elsőségét begyűjtő fehérváriak a Debreceni VSC-AVE Ásványvíz együttesét fogadták a Szuperkupa-finálé első összecsapásán, és a vendégek egy udvariatlan gesztussal nyitottak: a 3. percben Igor Bogdanovics tologatta a labdát a tizenhatos előtt, aztán jobbal, pazar mozdulattal csavarta el Sebők kapus mellett a bal sarokba, 0-1... FC Fehérvár - Debrecen 0-1 (0-1)

2006.07.18. 03:05 |

A kapott gól után sem tért magához a Vidi – a józanításhoz egy kiállítás kellett. A 25. percben Vincze Zoltán adott egy „könyököst” Dombinek, és eme cselekedetéért Bede Ferenc játékvezető kiállította a hazaiak védőjét. Csertői Aurél rögtön változtatott a hadrenden, Horváth Ferenc helyett a baloldali védőt, Horváth Gábort küldte pályára, és ezután megélénkült a piros-kékek játéka. A félidő utolsó perceiben előbb Schwarcz veszélyeztette a debreceni kaput, majd Bogdanovics és Sándor is a hazai kapu fölé lőtt, a 44. percben pedig Sitku Illés iramodhatott meg a Loki ketrece felé, a ziccerhelyzetben azonban rossz megoldást választott és bal lábas csavarása Csernyánszki tenyerében halt el. A játékrész utolsó jeleneteként Nagy Dániel is célba vette a vendégkaput, azonban jobblábas lövése Szatmári sarkán változtatott irányt, így a labda a debreceni kapufán landolt.

Fordulás után egyre többet veszélyeztetett a DVSC, de Sebők Zsolt rendre hárította Bogdanovicsék próbálkozásait. Az emberhátrány ellenére nem játszott alárendelt szerepet az FC Fehérvár, így voltak helyzetei is, de ezen a napon nem sikerült igazán megdolgoztatni Csernyánszki kapust. A sérülés miatt távolmaradó Dvéri Zsolt hiányát megérezte a tíz emberrel futballozó Fehérvár, de Bede játékvezető szíve (sípja) is inkább a bajnok felé húzott. A Loki nyert, de a párharcnak korántsincs vége, csütörtökön 20 órakor Debrecenben randevúznak a „győztesek” a Szuperkupa-döntő visszavágóján.