-
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Fehérváron szerzett egygólos előnyt a Debrecen a Szuperkupa-döntő visszavágójára
Szuperkupa-döntő. A magyar labdarúgás e rangos színterén még nem fitogtatta tudását az FC Fehérvár, hiszen a mindenkori bajnok és Magyar Kupa-győztes párharca ez. A története első MK-elsőségét begyűjtő fehérváriak a Debreceni VSC-AVE Ásványvíz együttesét fogadták a Szuperkupa-finálé első összecsapásán, és a vendégek egy udvariatlan gesztussal nyitottak: a 3. percben Igor Bogdanovics tologatta a labdát a tizenhatos előtt, aztán jobbal, pazar mozdulattal csavarta el Sebők kapus mellett a bal sarokba, 0-1... FC Fehérvár - Debrecen 0-1 (0-1)
2006.07.18. 03:05 |
Szuperkupa-döntő. A magyar labdarúgás e rangos színterén még nem fitogtatta tudását az FC Fehérvár, hiszen a mindenkori bajnok és Magyar Kupa-győztes párharca ez. A története első MK-elsőségét begyűjtő fehérváriak a Debreceni VSC-AVE Ásványvíz együttesét fogadták a Szuperkupa-finálé első összecsapásán, és a vendégek egy udvariatlan gesztussal nyitottak: a 3. percben Igor Bogdanovics tologatta a labdát a tizenhatos előtt, aztán jobbal, pazar mozdulattal csavarta el Sebők kapus mellett a bal sarokba, 0-1.
A kapott gól után sem tért magához a Vidi – a józanításhoz egy kiállítás kellett. A 25. percben Vincze Zoltán adott egy „könyököst” Dombinek, és eme cselekedetéért Bede Ferenc játékvezető kiállította a hazaiak védőjét. Csertői Aurél rögtön változtatott a hadrenden, Horváth Ferenc helyett a baloldali védőt, Horváth Gábort küldte pályára, és ezután megélénkült a piros-kékek játéka. A félidő utolsó perceiben előbb Schwarcz veszélyeztette a debreceni kaput, majd Bogdanovics és Sándor is a hazai kapu fölé lőtt, a 44. percben pedig Sitku Illés iramodhatott meg a Loki ketrece felé, a ziccerhelyzetben azonban rossz megoldást választott és bal lábas csavarása Csernyánszki tenyerében halt el. A játékrész utolsó jeleneteként Nagy Dániel is célba vette a vendégkaput, azonban jobblábas lövése Szatmári sarkán változtatott irányt, így a labda a debreceni kapufán landolt.
Fordulás után egyre többet veszélyeztetett a DVSC, de Sebők Zsolt rendre hárította Bogdanovicsék próbálkozásait. Az emberhátrány ellenére nem játszott alárendelt szerepet az FC Fehérvár, így voltak helyzetei is, de ezen a napon nem sikerült igazán megdolgoztatni Csernyánszki kapust. A sérülés miatt távolmaradó Dvéri Zsolt hiányát megérezte a tíz emberrel futballozó Fehérvár, de Bede játékvezető szíve (sípja) is inkább a bajnok felé húzott. A Loki nyert, de a párharcnak korántsincs vége, csütörtökön 20 órakor Debrecenben randevúznak a „győztesek” a Szuperkupa-döntő visszavágóján.
Szuperkupa-döntő, 1. mérkőzés
FC Fehérvár – DVSC 0-1 (0-1)
Sóstói Stadion, 3500 néző
Vezette: Bede (Vámos, Solymosi)
FCF: Sebők – Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze – Bozic, Farkas, Schwarcz, Nagy D. (Lattenstein, 56.p.) – Sitku (Dajic, 81.p.), Horváth F. (Horváth G., 29.p.). Vezetőedző: Csertői Aurél
DVSC: Csernyánszki – Szatmári, Máté, Éger, Bernáth – Vukmir, Dombi (Madar, 64.p.), Sándor (Dzsudzsák, 70.p.), Halmosi – Bogdanovics, Brnovics (Zsolnai, 65.p.). Vezetőedző: Supka Attila
Gól: Bogdanovics 3.p.
Sárga lap: 1-3
Kiállítva: Vincze 25.p.
Szögletarány: 3-9
A kapott gól után sem tért magához a Vidi – a józanításhoz egy kiállítás kellett. A 25. percben Vincze Zoltán adott egy „könyököst” Dombinek, és eme cselekedetéért Bede Ferenc játékvezető kiállította a hazaiak védőjét. Csertői Aurél rögtön változtatott a hadrenden, Horváth Ferenc helyett a baloldali védőt, Horváth Gábort küldte pályára, és ezután megélénkült a piros-kékek játéka. A félidő utolsó perceiben előbb Schwarcz veszélyeztette a debreceni kaput, majd Bogdanovics és Sándor is a hazai kapu fölé lőtt, a 44. percben pedig Sitku Illés iramodhatott meg a Loki ketrece felé, a ziccerhelyzetben azonban rossz megoldást választott és bal lábas csavarása Csernyánszki tenyerében halt el. A játékrész utolsó jeleneteként Nagy Dániel is célba vette a vendégkaput, azonban jobblábas lövése Szatmári sarkán változtatott irányt, így a labda a debreceni kapufán landolt.
Fordulás után egyre többet veszélyeztetett a DVSC, de Sebők Zsolt rendre hárította Bogdanovicsék próbálkozásait. Az emberhátrány ellenére nem játszott alárendelt szerepet az FC Fehérvár, így voltak helyzetei is, de ezen a napon nem sikerült igazán megdolgoztatni Csernyánszki kapust. A sérülés miatt távolmaradó Dvéri Zsolt hiányát megérezte a tíz emberrel futballozó Fehérvár, de Bede játékvezető szíve (sípja) is inkább a bajnok felé húzott. A Loki nyert, de a párharcnak korántsincs vége, csütörtökön 20 órakor Debrecenben randevúznak a „győztesek” a Szuperkupa-döntő visszavágóján.
Szuperkupa-döntő, 1. mérkőzés
FC Fehérvár – DVSC 0-1 (0-1)
Sóstói Stadion, 3500 néző
Vezette: Bede (Vámos, Solymosi)
FCF: Sebők – Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze – Bozic, Farkas, Schwarcz, Nagy D. (Lattenstein, 56.p.) – Sitku (Dajic, 81.p.), Horváth F. (Horváth G., 29.p.). Vezetőedző: Csertői Aurél
DVSC: Csernyánszki – Szatmári, Máté, Éger, Bernáth – Vukmir, Dombi (Madar, 64.p.), Sándor (Dzsudzsák, 70.p.), Halmosi – Bogdanovics, Brnovics (Zsolnai, 65.p.). Vezetőedző: Supka Attila
Gól: Bogdanovics 3.p.
Sárga lap: 1-3
Kiállítva: Vincze 25.p.
Szögletarány: 3-9