Fiatal titánok diadala - Győzelemmel mutatkozott be Várhidi Péter válogatottja

Régen látott, hosszan parkoló autók sora, és hangulatos készülődés fogadta a Sóstói Stadionba érkező futball-barátot a Magyarország – Kanada barátságos labdarúgó mérkőzés előtt. Az utóbbi időben gyengélkedő, és elkeserítően eredménytelen magyar válogatott drasztikus reformfolyamaton suhant át: Bozsik Péter után érkezett a megbízott szövetségi kapitány, Várhidi Péter, és a legutóbb az U19-es nemzeti csapatot irányító tréner bátran nyúlt a fiatalokhoz, és szinte a teljes válogatott keretet lecserélte. A megfiatalított alakulat Kanada elleni győzelmével Várhidit igazolta.
2006.11.16. 00:18 |

A korábban a Videoton vezetőedzői teendőit is ellátó Várhidi Péter már a kezdőcsapatba is négy újoncot jelölt, köztük olyan játékost is – a Stoke City-ben futballozó 18 éves Vass Ádámot -, akiről eddig nagyon kevesen rendelkeztek kielégítő információval. Az új magyar csapatra mintegy 8000 néző volt kíváncsi, és az első percekben nagyon nem örülhetett a hazánk futballjának felemelkedésében titkon bízó szurkolósereg, mert többször is a kanadaiak kerültek helyzetbe. A 17. percben aztán felzúgott a Sóstói Stadion, Bodnár beadására Hrepka érkezett pontosan, de fejesét bravúrral hárította Wagenaar kapus. Az első félidő hátralevő részében már a rendkívül lelkes magyarok irányítottak, és a nagy akarásnak meg is lett az eredménye: a 36. percben szabadrúgáshoz jutottak a mieink, és az újonc Sándor György hajszálpontos beívelését a Watford labdarúgója, Priskin Tamás helyezte fejjel a kanadai hálóba, 1-0!

Nemzeti csapatunk előnnyel vonulhatott pihenőre, majd a fordulás után az előny tartására koncentráltak Tóth Balázsék, és mivel ez sikerült, Várhidi Péter két újabb, a válogatottban debütáló játékost küldött pályára. Kanada együttese többször eljutott Végh kapujáig, de az észak-amerikai válogatott különösebb gólveszélyt nem alakított ki a folytatásban. Magyarország válogatottja kapott gól nélkül – és ami a legfontosabb -, győzelemmel hagyta el a fehérvári játékteret, s a siker értékét növeli, hogy az új utat választó Várhidi-csapat úgy tűnik, helyet követel magának Európa futballtérképén.

”Gratulálok a fiúknak!” – mondta a mérkőzés után Várhidi Péter a magyar válogatott megbízott szövetségi kapitánya. – „Mindenki helyt állt a nagyon jó kanadai válogatott ellen. Örülök, hogy a játékosok felfogták, hogy együtt lehet eredményt elérni. Hittel vallom, hogy a fiataloké a jövő, és boldogsággal tölt el, hogy olyan magyar válogatott jött le a pályáról, amely megmutatta, hogyan lehet „meghalni” a pályán. Az volt a szándékom, hogy megmutassam a jövő útját, de leszögezem: minimálisan három év szükségeltetik ahhoz, hogy ezekből a srácokból ütőképes válogatott formálódjon.”

Magyarország – Kanada 1-0 (1-0)

Székesfehérvár, 8000 néző
 Vezette: Weiner(GER), /Kadach, Scheppe/

Magyarország: Végh – Bodnár, Vanczák, Juhász, Balogh – Tóth B., Sándor Gy.(Bodor, 71.p.), Vass Á.,  Huszti (Rodenbücher, 83.p.) – Priskin (Torghelle, 78.p.), Hrepka (Farkas B., 70.p.). Megbízott szöv.kap.: Várhidi Péter

Kanada: Wagenaar – Jazic (Braz, 28.p.), Hainault, Pozniak, Nsaliwa – Bernier, Hutchinson (Nakajima-Farran, a szünetben), De Guzman (Peters, a szünetbenÍ), Hume (Ornoch, 86.p.) – Radzinski, Friend. Megbízott edző: Stephen Hart

Gól: Priskin (36.p.)

Sárga lap: 1-2
 Szögletarány: 1-6