Tíz év után ismét Sportfórumot tartottak a Városházán

 Mintegy tíz éve nem volt arra példa, hogy a Városházán összegyűlhessenek a Székesfehérvár sportjáért dolgozók, és elmondhassák, megvitathassák problémáikat, elképzeléseiket. A csütörtöki Sportfórumon mintegy hatvan érdeklődő jelent meg, többnyire az úgynevezett kisebb sportegyesületek képviseletében. A Sportbizottság elnöke, Gál Péter Pál bevezetőjében hangoztatta: a fórum célja az, hogy az észrevételeket, hozzászólásokat be tudják építeni a jövő év elején megalkotásra kerülő új sportkoncepcióba.
2006.12.07. 22:21 |
 Mintegy tíz éve nem volt arra példa, hogy a Városházán összegyűlhessenek a Székesfehérvár sportjáért dolgozók, és elmondhassák, megvitathassák problémáikat, elképzeléseiket. A csütörtöki Sportfórumon mintegy hatvan érdeklődő jelent meg, többnyire az úgynevezett kisebb sportegyesületek képviseletében. A Sportbizottság elnöke, Gál Péter Pál bevezetőjében hangoztatta: a fórum célja az, hogy az észrevételeket, hozzászólásokat be tudják építeni a jövő év elején megalkotásra kerülő új sportkoncepcióba. A város sportéletének és az egyesületek véleményének kell befolyásolnia az összeállítást, és természetesen a Sportbizottság is ki fogja alakítani saját álláspontját, ami a megváltozott támogatási rendszerhez igazítja a sportkoncepciót.

 ”Nem régen vagyok a Sportbizottság elnöke, de ez az idő is elég volt ahhoz, hogy észre vegyem: a városi sportszervezeteknek, kicsiknek, nagyoknak egyaránt szükségük van arra, hogy elmondják problémáikat, gondjaikat, javaslataikat, észrevételeiket.” – fogalmazott a Sportfórum megnyitója előtt Gál Péter Pál, a Sportbizottság elnöke. – „Nekünk az a feladatunk, hogy az új Sportkoncepció kialakításakor ezeket figyelembe vegyük. Összesítenünk és hasznosítanunk kell az észrevételeket. A város sportélete és az egyesületek véleményének kell befolyásolnia az összeállítást, és természetesen a Sportbizottság is ki fogja alakítani saját álláspontját, ami a megváltozott támogatási rendszerhez igazítja a sportkoncepciót. A kiemelt egyesületek kivonása a bizottság hatásköréből döntően befolyásolja a most kialakítandó koncepció alapelveit. A sportkoncepció februárban kerül a Közgyűlés elé, és azt megelőzően januárban kívánunk vele foglalkozni részletesen. Mindenkit megnyugtathatok, hogy a lehető legkeményebben fogunk küzdeni azért, hogy a Sportbizottságnak lehetőségei ne szűküljenek be a következő évben annak ellenére, hogy a város költségvetésileg nincs könnyű helyzetben. Azt szeretném, hogy minden egyes vélemény előttünk legyen, és ezeket összegezni tudjuk, és eszerint tudjuk majd meghatározni a sportágak, a diáksport helyzetét, valamint kialakítani a támogatási rendszert is.” 

 A sportszervezetek képviselői 3-5 perces időkeretben szólalhattak fel a Sportbizottság tagjainak figyelme kíséretében. Kérelem érkezett az iskolai diáksport markánsabb támogatására, akadt olyan iskolaigazgató, aki a tornaterem-felújításokra kiírt pályázatot hiányolta, és volt olyan felszólaló is, aki a Pozsonyi úti sporttelep sportcélú hasznosításának fontosságát emelte ki. Az öt nagy egyesület kiemelt támogatása mellett, a kisebb szervezetek szorosabb összefogását is fontosnak tartották a felszólalók, illetve felvetődött az úgynevezett nagy- és kisegyesületek közötti különbségtétel problémája is, miszerint fontos lenne meghatározni, mely egyesület számít kicsinek, és milyen kritériumoknak kell megfelelniük a nagyoknak. Szóba került a nehéz helyzetben lévő egyesületek utaztatási, versenyeztetési támogatási kérelme, és kérvényezték a Sportbizottság ülési rendjének és témaköreinek nyilvánossá tételét is.