-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Újabb régiós intézményi központok kerülnek Székesfehérvárra
Újabb székesfehérvári székhelyű regionális intézményi központok létesítéséről döntött a kormány - jelentettek be sajtótájékoztatóján Warvasovszky Tihamér polgármester és Molnár Albert országgyűlési képviselő. Az eddig ismerté vált központok mellett a rendőrség, a munkaügyi központ és a közigazgatási hivatal régiós centrumai is Székesfehérváron jönnek létre. Székesfehérvár polgármestere kiemelte, konszenzusos elven kell együttműködnie a Közép-Dunántúli Régió városainak, mert egy régió csak akkor maradhat erős a jövőben, ha közösen tudja meghatározni fejlesztési programjait. "A régión belül több értékes város van, ezért is a Közép-dunántúli Régió az ország gazdaságának meghatározó régiója.” – emelte ki Warvasovszky Tihamér.
2006.12.12. 17:29 |
Újabb székesfehérvári székhelyű regionális intézményi központok létesítéséről döntött a kormány - jelentettek be sajtótájékoztatóján Warvasovszky Tihamér polgármester és Molnár Albert országgyűlési képviselő. Az eddig ismerté vált központok mellett a rendőrség, a munkaügyi központ és a közigazgatási hivatal régiós centrumai is Székesfehérváron jönnek létre. Székesfehérvár polgármestere kiemelte, konszenzusos elven kell együttműködnie a Közép-Dunántúli Régió városainak, mert egy régió csak akkor maradhat erős a jövőben, ha közösen tudja meghatározni fejlesztési programjait.
Molnár Albert országgyűlési képviselő a sajtótájékoztatón áttekintést nyújtott a városok régiós szerepéről is, hangsúlyozva, hogy a régió kohéziót és együttműködést jelent. Székesfehérváron lesz a Regionális Fejlesztési Tanács, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség valamint a rendőrség, az APEH, a munkaügyi központ, a közigazgatási hivatal, a mezőgazdasággal foglalkozó hivatal és a földhivatal régiós központja is. Veszprémben kap helyet a KSH, az Államkincstár és az ANTSZ központja, míg Tatabányára az egészségbiztosítási pénztár, a nyugdíjpénztár, a katasztrófavédelem és a közlekedésfelügyelet régiós központja kerül.
Székesfehérvár polgármestere elmondta, a kormány múlt heti ülésén fogadta el a Közép Dunántúli Régió 2007-2013-ig tartó operatív programját, amelyben nevesítve szerepel Székesfehérvár, mint a régió központja. „Nem attól régióközpont egy város, hogy minden intézmény központja ott található. A régión belül több értékes város van, ezért is a Közép-dunántúli Régió az ország gazdaságának meghatározó régiója.” – emelte ki Warvasovszky Tihamér.
Molnár Albert országgyűlési képviselő a sajtótájékoztatón áttekintést nyújtott a városok régiós szerepéről is, hangsúlyozva, hogy a régió kohéziót és együttműködést jelent. Székesfehérváron lesz a Regionális Fejlesztési Tanács, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség valamint a rendőrség, az APEH, a munkaügyi központ, a közigazgatási hivatal, a mezőgazdasággal foglalkozó hivatal és a földhivatal régiós központja is. Veszprémben kap helyet a KSH, az Államkincstár és az ANTSZ központja, míg Tatabányára az egészségbiztosítási pénztár, a nyugdíjpénztár, a katasztrófavédelem és a közlekedésfelügyelet régiós központja kerül.
Székesfehérvár polgármestere elmondta, a kormány múlt heti ülésén fogadta el a Közép Dunántúli Régió 2007-2013-ig tartó operatív programját, amelyben nevesítve szerepel Székesfehérvár, mint a régió központja. „Nem attól régióközpont egy város, hogy minden intézmény központja ott található. A régión belül több értékes város van, ezért is a Közép-dunántúli Régió az ország gazdaságának meghatározó régiója.” – emelte ki Warvasovszky Tihamér.