Mérkőzést nyert az Újpest a Volán ellen

Vasárnapi sziesztára készült az Alba Volán-FeVita az Interliga elődöntőjének harmadik összecsapása előtt, tehát a győzelem reményében korcsolyázott jégre az Újpest otthonában. A fehérváriak esetleges diadala a három győzelemig tartó párharc végét, és egyben a kék-fehérek döntős tagságát jelentette volna. Az Újpest - az idei szezonban először - nyerni tudott a Volán ellen, így továbbra sincs vége az elődöntő csatározásainak. Folytatás vasárnap. Újpesti TE – Alba Volán-FeVita 3-2 (2-0, 0-1, 1-1)

2007.01.20. 22:21 |
 Vasárnapi sziesztára készült az Alba Volán-FeVita az Interliga elődöntőjének harmadik összecsapása előtt, tehát a győzelem reményében korcsolyázott jégre az Újpest otthonában. A fehérváriak esetleges diadala a három győzelemig tartó párharc végét, és egyben a kék-fehérek döntős tagságát jelentette volna.

A találkozót azonban a lilák kezdték jobban. Hetler és Peterdi kísérleteit még hárította Budai kapus, azonban a hatodik perc elején Jurasko vette célba a fehérvári kaput. A lövést védte a hálóőr, azonban a kipattanó Vlado Dubek elé került, aki nem hibázott, vezetett az Újpest. Rögtön a találat után egyenlíthetett volna a Volán, azonban Palkovics és Stastny lövésével szemben is a helyén volt az UTE új igazolása, a Gondát váltó Matus Filo. A 10. percben aztán Ladányi Balázs növelte kettőre a hazaiak előnyét: jobb oldalról megeresztett korongját Budai bevédte, 2-0. A folytatásban Palkovics és Poznik is megtornásztatta a lilák kapusát, majd emberelőnyben is gólképtelen maradt az Alba, így az első harmad végén örülhetett az Újpest.

A középső játékrészben nagyobb elánnal kezdett a Volán, és ebben a harmadban már egyértelműen  irányította a játékot. Előbb Gröschl, majd Palovcik vezethette szólóban a korongot a hazai ketrecre, de a befejezésnél hibáztak, majd sikerült kivédekezniük a fehérváriaknak a kettős újpesti emberelőnyt is. A 29. percben 15 percig állt a játék a világítás meghibásodása miatt, majd a folytatásban sem lankadt a Volán lendülete. Rendületlenül, már-már görcsösen vezette támadásait Jan Jasko alakulata, és bosszankodhatott azok végén, mert Filo kapus szinte mindent védett. Szinte mindent, de a 39. percben mégis megadásra kényszerült, Egy fehérvári lövés hárítása után középre pattant a pakk, amire Robert Rehák érkezett a leggyorsabban és jégen csücsülő portás felett a hálóba emelt, 2-1!

A harmadik harmadban is beszorította ellenfelét a Volán, és a nagy nyomásnak nem is tudott ellenállni az UTE. A 45. percben Kovács Csaba forgolódott a kapu közelében, majd megindult, hogy megkerüli a ketrecet, azonban félúton visszafordult és a meglepett Filo válla felett vágta a pakkot a hálóba, 2-2! Az egyenlítő találat után minden erejét mozgósította a vendégcsapat a vezető gólért, de Gröschl a kapuvasat találta el. A fehérváriak hiába birtokolták a korongot, eztán képtelenek voltak túljárni az újpesti védők eszén, a túloldalon pedig a lilák kerültek emberelőnybe a mérkőzés hajrájában. Az 55. percben Ladányi Balázs tüzelt a kékvonal közeléből, Ocskay vetődött ,de lekésett a korongról, Budainak pedig esélye sem volt hárítani a bombát… 3-2 az UTE javára. Jan Jasko az utolsó percekre kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, de az eredmény már nem változott. Az Alba Volán-FeVita nem masírozott „söpréssel” az Inerliga fináléjába, folytatás vasárnap Újpesten.

Újpesti TE – Alba Volán-FeVita 3-2 (2-0, 0-1, 1-1)