Felállt a padlóról az Újpest - Az ötödik mérkőzés dönt a továbbjutásról

A jégkorong Interliga elődöntőjében nem várt, negyedik összecsapásán is a Megyeri úton korcsolyáztak jégre a három győzelemig tartó párharc magyar résztvevői, az Újpesti TE és az Alba Volán-FeVita. A lilák – a Volán összesítésbeli 2-0-s vezetése után éltek a hazai pálya adta előnyökkel és megmenekültek a fájó búcsútól: idén először le tudták győzni a fehérváriakat. Ezt az ajándékot még egyszer nem kívánták átnyújtani a kék-fehérek, tehát győzni érkeztek Újpestre. Nem sikerült, nyert az UTE, és az ötödik összecsapás dönt a továbbjutásról. Újpesti TE – Alba Volán-FeVita 4-3 hu.(0-1, 1-2, 2-0, 1-0)
2007.01.21. 22:07 |

Már rögtön az első percben emberhátrányba került a Volán, és Gergely le is tesztelte Budait, azonban a találkozó elején látni lehetett, hogy a Jan Jasko vezette alakulat komoly tervekkel érkezett Újpestre. Az Alba tulajdonképpen az egész első harmadban uralta a játékot, sőt, amikor emberfórba került nem is mulasztott el büntetni. A Poznik, Ondrejcik, Palovcik, Rehák, Stastny alkotta szlovák sor volt jégen, amikor Robert Rehák piszkált bele a korongba egy kapu előtti kavarodást kihasználva, és már a hetedik percben felavatta Filo kapust, 0-1. A gól után is a fehérváriak irányítottak, de olykor Budainak is akadt dolga, azonban a gólvonal mögé ebben a játékrészben már nem kellett piszkálniuk a kapusoknak.

A középső játékrészt Palkovics lövése nyitotta, majd Voskar kísérelte meg bevenni az ellen kapuját, azonban az újabb találatra a 23. percig kellett várni. Az Újpest játszott emberelőnyben, amikor egy felezővonal környéki korongszerzést követően Palkovics ugratta ki Ocskay Gábort, és a fehérvári csatár nem hibázta el a ziccert, kétgólos előnyhöz juttatva csapatát. Aztán nem sokkal később az ő neve mellé is a kettes szám került, hiszen megint csak emberhátrányban hokizott a kék-fehér alakulat, újfent Palkovics szerzett pakkot, és passzolt, majd a változatosság kedvéért megint Ocskay mattolta Filo kapust, 0-3! Hamarosan az újpestiek kettős emberfórban játszhattak, ezt még kivédekezte a vendégcsapat, de a szimpla hátránynál már rezdült Budai hálója is, Voskar passzából Marcinek volt eredményes, 1-3. A 35. percben Ocskay harmadik gólját szerezhette volna létszámhátrányos szituációból, de Filo a helyén volt, nem engedve utat a blamának. A harmad végén még Kovács szólóját kellett hatástalanítania az újpesti hálóvédőnek, így kétgólos előnnyel vonulhatott az utolsó pihenőre az Alba Volán-FeVita.

A harmadik harmadot az UTE kezdte nagyobb intenzitással. Ennek eredményeként a 42. percben Marcinek keresztpasszát követően Michal Jurasko lőtte ki Budai válla felett a bal felső sarkot – zárkózott az Újpest. A folytatásban bebiztosíthatta volna győzelmét a Volán, azonban a sorozatos emberelőnyökkel nem tudott mit kezdeni a vendégcsapat. A tétovaságot aztán az 57.percben Horváth András büntette, aki a kékvonalról kapásból bombázott a ketrec felé egy kipattanó pakkot, és az a jobb sarokban kötött ki, 3-3.

Az Újpest a sírból  hozta vissza meccset, így következhetett a hosszabbítás, melynek 26. másodpercében Peterdi Imre kotorta a korongot közvetlen közelről Budai gólvonala mögé… 4-3, nyert az UTE a padlóról felállva, 0-2-ről egyenlítve ki az elődöntő párharcát.

Az Interliga döntőséről szerdán 18 órától a Fehérvári Jégcsarnokban dönt a két csapat.

Újpesti TE – Alba Volán-FeVita 4-3 hu.(0-1, 1-2, 2-0, 1-0)