-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Csapatzászlót adott át a honvédelmi miniszter a Honvédelem Napján Székesfehérváron
A Magyar Honvédelem Napja alkalmából Székesfehérváron, a Városház téren Szekeres Imre miniszter adta át az Összhaderőnemi Parancsnokság parancsnokának, Tömböl László altábornagynak a köztársasági elnök által adományozott csapatzászlót. Az eseményen jelen volt Havril András vezérezredes, vezérkari főnök, a tábornoki kar számos tagja és Székesfehérvár polgármestere, Warvasovszky Tihamér is. A Honvédelmi Hét nyitó rendezvényén Szekeres Imre honvédelmi miniszter kiemelte: a most átadott csapatzászló a szervezethez tartozás szimbóluma, a becsület és a hagyományok tiszteletét magában foglaló jelkép, míg az arra tűzött szalagok a lelkiismeretes, magas színvonalon elvégzett munka elismerései, a köszönet jelképei.
2007.05.19. 12:53 |
A Magyar Honvédelem Napja alkalmából Székesfehérváron, a Városház téren Szekeres Imre miniszter adta át az Összhaderőnemi Parancsnokság parancsnokának, Tömböl László altábornagynak a köztársasági elnök által adományozott csapatzászlót. Az eseményen jelen volt Havril András vezérezredes, vezérkari főnök, a tábornoki kar számos tagja és Székesfehérvár polgármestere, Warvasovszky Tihamér is. A Honvédelmi Hét nyitó rendezvényén Szekeres Imre honvédelmi miniszter kiemelte: a most átadott csapatzászló a szervezethez tartozás szimbóluma, a becsület és a hagyományok tiszteletét magában foglaló jelkép, míg az arra tűzött szalagok a lelkiismeretes, magas színvonalon elvégzett munka elismerései, a köszönet jelképei. Az Összhaderőnemi Parancsnokság közelmúltban történt megalakítása jelentős lépés, egy új korszak kezdete volt a Magyar Honvédség életében. Ezzel egy új katonai kultúrával rendelkező középvezető szerv jött létre. A parancsnokság felállításával hatékonyabbá, korszerűbbé, egységesebbé válik a csapatok vezetése, irányítása – mondta a honvédelmi miniszter.
Válaszában Tömböl László altábornagy megjegyezte: az adományozási ceremóniának az ad különös jelentőséget, hogy épp akkor – a magyar honvédelem napján – kerül rá sor, amikor történelmünk egyik legdicsőségesebb eseményére, Buda Várának 158 évvel ezelőtti visszafoglalására emlékezünk. A parancsnok szavai szerint a csapatzászló – a legmagasztosabb katonai szimbólum, a hősiesség jelképe – testesíti meg azokat az értékeket, eszményeket, melyekért nemzedékek sora áldozta életét a magyarság fennmaradásáért vívott évezredes harcaink során, ugyanakkor minden katonát a haza önzetlen szolgálatára kell emlékeztetnie.
– Miközben e történelmi jelentőségű napon büszkén vettük át a csapatzászlót, nem szabad megfeledkeznünk azokról sem, akik a parancsnokság jogelőd szervezeteinél teljesítették szolgálatukat. Munkánk ilyen formában történő elismerésében ugyanis elévülhetetlen érdemeket szereztek, mi az ő nyomdokaikat követve végezzük feladatunkat – hangsúlyozta a tábornok.
(forrás: www.honvedelem.hu)