-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Negyven első osztály indul szeptembertől Székesfehérváron - közgyűlés délután
Délután három órakor lakás és vagyongazdálkoási napirendi pontokkal folytatódott a közgyűlés. A képviselők arról határoztak, hogy a Székesfehérvári Regionális Nagycsaládosok Egyesülete raktárhelységhez jusson. A Gödör utcában engedélyezték egy háztulajdonosnak, hogy 133 négyzetméternyi területet megvegyen az önkormányzattól. Az utcában továbbá két önkormányzati telket is kialakítanak, aminek az értékesítéséről a következő közgyűlés dönt majd. Arról is határoztak, hogy 40 általános iskolai első osztály indul szeptembertől Székesfehérváron és az óvodai csoportok számát is kettővel megemelték a városatyák. A zárt ülésen történtekről pénteken reggel 9-kor tart sajtótájékoztatót Warvasovszky Tihamér polgármester.
2007.05.17. 18:41 |
Délután három órakor lakás és vagyongazdálkoási napirendi pontokkal folytatódott a közgyűlés. A képviselők arról határoztak, hogy a Székesfehérvári Regionális Nagycsaládosok Egyesülete raktárhelységhez jusson. A Gödör utcában engedélyezték egy háztulajdonosnak, hogy 133 négyzetméternyi területet megvegyen az önkormányzattól. Az utcában továbbá két önkormányzati telket is kialakítanak, aminek az értékesítéséről a következő közgyűlés dönt majd.
A temetők biztonsági őrzésére közbeszerzési eljárást írt ki a testület. Dr. Cser-Palkovics András javaslatára a munkára csak olyan vállalkozások jelentkezhetnek, amik ISO9001-es minősítéssel rendelkeznek.
Határoztak a városatyák a következő tanévben induló általános iskolai 1. osztályok számáról is. Székesfehérváron jövőre 943 gyermek kezdi az első osztályt. Az eredeti tervek szerint csak 39 osztályt indítottak volna a város iskolái, azonban a Vörösmarty Általános Iskolában 40 gyermek jelentkezett, így nem egy, hanem kettő osztályt indítanak. A testület 40 osztály indítását szavazta meg.
Kettővel növelték az óvodai csoportok számát is. A bővítés egy-egy csoport erejéig a Szivárvány és a Napsugár óvodát érinti.
Hosszas tárgyalás és konstruktív együttgondolkozás után arról is határoztak a képviselők, hogy melyik városi intézmény indulhat a Közkincs III. pályázaton. A programmal 4.5 millió forintos fejlesztést lehet végezni a kulturális intézményben, amihez 10%-nyi önrészt kell biztosítani. Az Öreghegyi és Felsővárosi Művelődési Ház és a Városi Könyvtár is részt kívánt venni a pályázaton, azonban csak egy intézmény indulhat. A Felsővárosi Közösségi Házban a fűtést szeretnék korszerűsíteni, mert a Kémény Zrt. Szeptemberig adott haladékot az életveszélyes kémények felújítására. A Városi Könyvtár Budai Úti Tagintézménye pedig a légkondicionálást szeretné megoldani a könyvtárban, ugyanis az üveg falú épületben nyáron elviselhetetlen a hőség. A testület végül úgy határozott, hogy a Budai Úti Könyvtárba vesz a város klímaberendezést, a Felsővárosi Közösségi Házban pedig pályázatból cserélik ki az életveszélyes konvektorokat központi fűtésre.
A temetők biztonsági őrzésére közbeszerzési eljárást írt ki a testület. Dr. Cser-Palkovics András javaslatára a munkára csak olyan vállalkozások jelentkezhetnek, amik ISO9001-es minősítéssel rendelkeznek.
Határoztak a városatyák a következő tanévben induló általános iskolai 1. osztályok számáról is. Székesfehérváron jövőre 943 gyermek kezdi az első osztályt. Az eredeti tervek szerint csak 39 osztályt indítottak volna a város iskolái, azonban a Vörösmarty Általános Iskolában 40 gyermek jelentkezett, így nem egy, hanem kettő osztályt indítanak. A testület 40 osztály indítását szavazta meg.
Kettővel növelték az óvodai csoportok számát is. A bővítés egy-egy csoport erejéig a Szivárvány és a Napsugár óvodát érinti.
Hosszas tárgyalás és konstruktív együttgondolkozás után arról is határoztak a képviselők, hogy melyik városi intézmény indulhat a Közkincs III. pályázaton. A programmal 4.5 millió forintos fejlesztést lehet végezni a kulturális intézményben, amihez 10%-nyi önrészt kell biztosítani. Az Öreghegyi és Felsővárosi Művelődési Ház és a Városi Könyvtár is részt kívánt venni a pályázaton, azonban csak egy intézmény indulhat. A Felsővárosi Közösségi Házban a fűtést szeretnék korszerűsíteni, mert a Kémény Zrt. Szeptemberig adott haladékot az életveszélyes kémények felújítására. A Városi Könyvtár Budai Úti Tagintézménye pedig a légkondicionálást szeretné megoldani a könyvtárban, ugyanis az üveg falú épületben nyáron elviselhetetlen a hőség. A testület végül úgy határozott, hogy a Budai Úti Könyvtárba vesz a város klímaberendezést, a Felsővárosi Közösségi Házban pedig pályázatból cserélik ki az életveszélyes konvektorokat központi fűtésre.